Ispanija skelbia karą alternatyviajai medicinai

BNS
2018-11-15
Ispanijos Vyriausybė trečiadienį paskelbė karą alternatyviosios medicinos metodams, tokiems kaip akupunktūra ir homeopatija, pavadino juos pavojingais sveikatai ir pareiškė ketinanti uždrausti teikti tokias paslaugas gydymo įstaigose.
Ispanija skelbia karą alternatyviajai medicinai

Mokslo ir sveikatos ministrų pristatytu planu siekiama užkirsti kelią tokios praktikos „potencialiai kenksmingam poveikiui“, kai jos „naudojamos kaip alternatyva (moksliškai pagrįstam) gydymui arba kaip papildomas gydymas“, sakoma vyriausybės pareiškime.
Jame nedetalizuojama, kas laikoma alternatyviąja medicina, bet kaip pavyzdys pateikiama akupunktūra ir homeopatija.

 
„Daug žmonių vis dar tiki, kad kai kurie gydymo formos yra veiksmingos, nors tai nėra moksliškai įrodyta“, – pažymėjo vyriausybė.
Remiantis 2016-asiais atlikta apklausa „59,8 proc. žmonių tiki, kad akupunktūra turi gydomąjį poveikį, o 52,7 proc. mano, kad homeopatiniai produktai yra veiksmingi“, – teigiama plane.
Madridas leido suprasti, kad nori „eliminuoti“ alternatyviąją mediciną gydymo įstaigose, kur visas paslaugas nuo šios turės teikti „pripažinti“ specialistai.
 
Taip pat planuojama po truputį išstumti alternatyviųjų gydymo metodų dėstymą iš Ispanijos universitetų, sudarant susitarimus su aukštojo mokslo įstaigų dekanais, kancleriais arba Ispanijos regionų valdžios institucijomis nebeteikti diplomų, susijusių su šiomis sritimis.

Be to, Madridas nori pakeisti įstatymus, kad būtų sugriežtinta kova su „klaidinančia reklama“, pavyzdžiui, alternatyviosios medicinos liaupsinimu internete.
 
Šis klausimas Ispanijoje neseniai atsidūrė dėmesio centre: sveikatos priežiūros darbuotojai ir mokslininkai spaudė Sveikatos apsaugos ministeriją imtis veiksmų po keleto didelio atgarsio sulaukusių incidentų, kai alternatyviosiomis priemonėmis gydęsi pacientai mirė.
 
Kaip praneša Ispanijos „Asociacija pacientams ginti nuo pseudomokslinių terapijos priemonių“, leukemija sirgęs 21 metų Mario Rodriguezas mirė, nusprendęs atsisakyti gydymo ligoninėje ir kliautis vienu naturopatu, tikinusiu, kad gali vėžį išgydyti vitaminais.
„Tėti, aš klydau“, – sūnaus žodžius mirties patale citavo vaikino tėvas Julianas Rodriguezas.
Ši asociacija yra sudariusi ilgą sąrašą, į kurį įtraukė alternatyviuosius gydymo metodus, tokius kaip aromoterapija, akupunktūra ir netgi psichoanalizę, išvystytą garsiojo austrų neurologo Sigmundo Freudo.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

   Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

   Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
   Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

   Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

   Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

   Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Informacijos disbalansas
   Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
   Ketsuekigata nani gata?
   Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica