Interpolas: pasisaugokit netikrų vakcinų!

Janis Muchks
2020-12-10
Interpolas praėjusią savaitę paskelbė įspėjimą, kuriame teigiama, kad organizuoto nusikalstamumo grupuotės gali bandyti apgauti žmones, parduodami jiems padirbtas COVID-19 vakcinas.
Interpolas: pasisaugokit netikrų vakcinų!
Interpolas įspėja, kad nusikalstamos organizacijos gali mėginti infiltruoti oficialius vakcinos tiekimo kanalus bei mėginti pasisavinti tikrąsias vakcinas su tikslu jas platinti juodojoje rinkoje.

Ragina nepasiduoti pagundau
Pasak pareigūnų, jog vakcina jokiais atvejais nebus platinama internete, todėl Interpolas ragina nepasiduoti pagundai gauti preparatus kaip įmanoma greičiau.
Įsigijus tokią „vakciną“, kaip ir bet kokius kitus vaistinių preparatų falsifikatus, galite sukelti didžiulį pavojų savo sveikatai ir net gyvybei.
Interpolas taip pat įspėja, kad nusikalstamos organizacijos gali mėginti infiltruoti oficialius vakcinos tiekimo kanalus bei mėginti pasisavinti tikrąsias vakcinas su tikslu jas platinti juodojoje rinkoje.

Pandemija kaip ir bet kokia kita visuomeninė krizė sudaro galimybę įvairiems spekuliantams pasinaudoti kai kuriais naivesniais visuomenės nariais.
 

„Yra pasiūla ir yra paklausa. Kai pasiūla yra mažesnė nei paklausa arba kai paklausa nusveria pasiūlą, atsiranda ekonominė galimybė pasipelnyti ne visai teisėtais būdais“, - sakė daktaras Daniel Fagbuyi, greitosios medicinos pagalbos gydytojas, dirbęs biologinių išteklių ekspertu Barako Obamos administracijoje.

 
Ką reikia žinoti apie padirbtas vakcinas
Interpolas ragina visus vakcinuotis išimtinai tik patikimose sveikatos priežiūros įstaigose, pas savo gydytojus ar kitose vietose, kurią nurodo valdančios instancijos.
Organizacijos atstovai įtaria, kad didžioji dalis klaidingos informacijos bei pasiūlymų įsigyti netikras vakcinas bus matomi internetinėje erdvėje.
„Neapsigaukite. Jos atrodys visiškai identiškos tikroms vakcinoms, yra tam tikra tikimybė, jog siūloma vakcina ir bus tikra, tai nėra neįmanoma, tačiau labiau tikėtina, jog ją įsigyję galite smarkiai nukentėti“, - sakė D.Fagbuyi.
 
Vakcinų kūrimas, testavimas ir įvertinimas bei patvirtinimas reikalauja laiko, teigia Benjaminas Fentonas, „Fenton Law Group“ sveikatos priežiūros advokatas.
„Aš patariu visada būti skeptiškiems ir jei tai skamba per daug gerai, kad būtų tiesa, tada tikriausiai taip yra, - sakė B.Fentonas. - Jei vartosite ką nors, kas nėra patvirtinta Maisto ir vaistų administracijos ar jos analogo jūsų šalyje, tai gali sukelti liūdnų pasekmių, įskaitant mirtį.“

D.Fagbuyi teigė, kad tokia problema paprastai yra ir geopolitinė, kadangi kai kurios valstybės, kuriose pragyvenimo lygis yra žemesnis negu vakarų Europoje, gali tapti kur kas labiau tikėtinais nusikaltėlių taikiniais.
 
„Tai gali atsitikti bet kur, bet manau, kad labiau tuose regionuose, kur teisėsaugos bei medikų paslaugos yra mažiau prieinamos, tose pasaulio vietose, kur vyriausybė nėra labai stabili“, - sakė D.Fagbuyi.
Paprastai Jungtinėse Amerikos Valstijose tokia sukčių veikla yra greitai nustatoma, o jie patys - įkalinami.
„JAV imigracijos ir muitinės vykdymo užtikrinimo tarnyba pradėjo operaciją  „Pavogtas pažadas 20“, skirtą kovai su nusikalstamais tinklais, vykdančiais apgaulingą COVID-19 veiklą, pavyzdžiui, nepatvirtintų ar neleistinų COVID-19 produktų bei narkotikų gamybą, pardavimą ir platinimą“, - teigė B.Fentonas.

 
Toks sukčiavimas – ne naujiena
Tai nėra pirmas kartas, kai falsifikuojamos bei platinamos potencialiai pavojingos žmonėms vakcinos. Internete bei juodojoje rinkoje jau buvo keli produktai, kurių platintojai melagingai teigė, jog juos vartojant užkertamas kelias COVID-19 arba užsikrėtus žmogus išgis.
„FDA išleido tūkstančius įspėjamųjų pranešimų bendrovėms „Trusted Source“, klaidinančioms plačiąją visuomenę apie vėžio gydymą, vaistus, atpratinančius nuo rūkymo, nepatvirtintus maisto papildus, COVID-19 vaistus ir taip toliau. Vietos teisėsaugai bus nepaprastai svarbu ieškoti padirbtų COVID-19 vakcinų.
 
„Nebandykite apeiti sistemos, nes tai darydami smarkiai rizikuojate“, - įspėjo D.Fagbuyi.
„Neapsigaukite. Jos atrodys visiškai identiškos tikroms vakcinoms, yra tam tikra tikimybė, jog siūloma vakcina ir bus tikra, tai nėra neįmanoma, tačiau labiau tikėtina, jog ją įsigyję galite smarkiai nukentėti“, - sakė daktaras Daniel Fagbuyi, greitosios medicinos pagalbos gydytojas, dirbęs biologinių išteklių ekspertu Barako Obamos administracijoje.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica