In­di­jo­je ma­siš­kai mirš­ta ap­si­nuo­di­ję al­ko­ho­liu

Rasa Kasperavičiūtė - Martusevičienė
2024-06-28
In­di­jo­je, Kal­la­ku­ru­čio ra­jo­ne, ne­le­ga­liai pre­kiau­ja­mu al­ko­ho­liu ap­si­nuo­di­jo šim­tai žmo­nių. Pra­ne­ša­ma apie be­veik še­šias de­šim­tis mir­čių. Val­džią kri­ti­kuo­jan­ti opo­zi­ci­ja įsi­utu­si: „Svei­ki su­grį­žę į de­vin­tą­jį de­šimt­me­tį.“
In­di­jo­je ma­siš­kai mirš­ta ap­si­nuo­di­ję al­ko­ho­liu
Kas­met In­di­jo­je šim­tai žmo­nių mirš­ta nuo pi­gaus, gat­vė­se pa­ga­min­to al­ko­ho­lio. Juo­do­jo­je rin­ko­je par­duo­da­mas al­ko­ho­li­nis gė­ri­mas kai­nuo­ja ge­ro­kai ma­žiau nei le­ga­liai par­duo­da­mas al­ko­ho­lis.

Pi­la tok­siš­kų prie­mai­šų

Pir­mie­ji ap­si­nuo­di­ję al­ko­ho­liu In­di­jos pie­ti­nės vals­ti­jos Ta­mil Na­du Kal­la­ku­ru­čio ra­jo­no gy­ven­to­jai į li­go­ni­nę bu­vo pa­gul­dy­ti bir­že­lio vi­du­ry­je. Kas­dien au­gan­tis ap­si­nuo­di­ju­sių as­me­nų skai­čius ėmė kel­ti vals­ty­bės su­si­rū­pi­ni­mą. Šian­dien jau pra­ne­ša­ma, kad ne­le­ga­liai pre­kiau­ja­mu al­ko­ho­liu ap­si­nuo­di­jo šim­tai žmo­nių. Mi­ru­sių žmo­nių skai­čius iš­au­go iki 57, pra­ne­ša pa­rei­gū­nai, dar ne­to­li dvie­jų šim­tų žmo­nių pa­ty­rė įvai­rius ne­ga­la­vi­mus, to­kius kaip gal­vos svai­gi­mas, gal­vos skaus­mas, vė­mi­mas, py­ki­ni­mas, skran­džio skaus­mas ir akių dir­gi­ni­mas, to­dėl bu­vo nu­vež­ti į li­go­ni­nę ir yra gy­do­mi.

Kas­met In­di­jo­je šim­tai žmo­nių mirš­ta nuo pi­gaus, gat­vė­se pa­ga­min­to al­ko­ho­lio. Juo­do­jo­je rin­ko­je par­duo­da­mas al­ko­ho­li­nis gė­ri­mas kai­nuo­ja ge­ro­kai ma­žiau nei le­ga­liai par­duo­da­mas al­ko­ho­lis. O kai ku­rio­se ki­to­se In­di­jos vie­to­se al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų par­da­vi­mas ir var­to­ji­mas yra vi­sai už­draus­ti – tai dar la­biau ska­ti­na kles­tin­čią juo­dą­ją rin­ką.

Sie­kiant pa­di­din­ti al­ko­ho­lio stip­ru­mą, į jį daž­nai pi­la­ma me­ta­no­lio – itin tok­siš­kos al­ko­ho­lio for­mos, kar­tais nau­do­ja­mos kaip an­ti­fri­zas. Pra­ri­jus net ne­di­de­lį kie­kį, me­ta­no­lis ga­li su­kel­ti ak­lu­mą, ke­pe­nų pa­žei­di­mą ir mir­tį.

Per­nai ry­ti­nė­je In­di­jos Bi­ha­ro vals­ti­jo­je nuo nuo­din­go al­ko­ho­lio vie­nu me­tu žu­vo ma­žiau­siai 27 žmo­nės, o 2022 me­tais Gu­dža­ra­te mi­rė ma­žiau­siai 42 žmo­nės.

Šių me­tų ap­si­nuo­di­ji­mas al­ko­ho­liu lai­ko­mas vie­nu bai­siau­sių pas­ta­rai­siais me­tais.

Džiau­gia­si li­kę gy­vi

Mu­ru­ga­nas, vie­nas iš­gy­ve­nu­sių­jų, „BBC Ta­mil“ pa­sa­ko­jo, kad pa­pras­tai kas­dien pirk­da­vo nuo ke­tu­rių iki še­šių pa­ke­lių al­ko­ho­lio. Bir­že­lio vi­du­ry­je, iš­gė­ręs ke­lis pa­ke­lius, jis su­klu­po. „Ne­ga­lė­jau nie­ko pa­da­ry­ti, nors jau­čiau, kad esu ki­to­kios bū­se­nos nei įpras­tai, – sa­kė jis. – Sū­nus par­ne­šė ma­ne į na­mus ir pa­gul­dė į lo­vą.“

Ki­tą ry­tą, ne­si­bai­giant stip­riam vė­mi­mui, šei­ma vy­rą sku­biai nu­ve­žė į li­go­ni­nę. Šiuo me­tu Mu­ru­ga­nas jau­čia­si ge­rai.
Pa­na­šią pa­tir­tį iš­gy­ve­nęs Sa­tya at­vi­ra­vo, kad dau­gu­ma žmo­nių, su ku­riais jis var­to­jo al­ko­ho­lį bir­že­lio vi­du­ry­je, mi­rė. „Man pa­si­se­kė, kad iš­gy­ve­nau“, – „BBC Ta­mil“ tei­gė jis.

„The NewsMinute“ pra­ne­ša, kad ma­žiau­siai 32 mir­tys, apie ku­rias bu­vo pra­neš­ta, re­gist­ruo­tos Ka­ru­na­pu­ra­me – ra­jo­ne, ku­ria­me gy­ve­na dau­giau­siai ne­pa­si­tu­rin­čių gy­ven­to­jų.


In­di­jos ži­niask­lai­dos duo­me­ni­mis, ne­tur­tin­gi dar­bi­nin­kai Kal­la­ku­ru­čio ra­jo­ne re­gu­lia­riai pirk­da­vo al­ko­ho­li­nius gė­ri­mus plas­ti­ki­niuo­se mai­še­liuo­se, kai­nuo­jan­čius 60 ru­pi­jų (0,70 do­le­rio), ku­riuos iš­ger­da­vo prieš dar­bą. Ta­čiau ši par­ti­ja bu­vo pra­žū­tin­ga. Kai ku­rie žmo­nės apa­ko, o ki­ti griu­vo gat­vė­je ir mi­rė ne­spė­ję pa­tek­ti į li­go­ni­nę.

Už ap­lai­du­mą val­džia nu­ša­li­no aukš­tą po­li­ci­jos pa­rei­gū­ną ir 10 dar­buo­to­jų, at­sa­kin­gų už ne­le­ga­laus al­ko­ho­lio kon­tra­ban­dos prie­žiū­rą vals­ty­bė­je.
Ta­mil Na­du vy­riau­sia­sis mi­nist­ras M.K.Sta­li­nas pa­skel­bė apie 1 mln. ru­pi­jų (11 tūkst. eu­rų) kom­pen­sa­ci­ją mi­ru­sių­jų šei­moms ir po 50 tūkst. ru­pi­jų kom­pen­sa­ci­ją tiems, ku­rie yra li­go­ni­nė­je.

„As­me­nys, su­si­ję su nu­si­kal­ti­mu, bu­vo su­im­ti. Taip pat bu­vo im­ta­si veiks­mų prieš pa­rei­gū­nus, ku­rie ne­su­ge­bė­jo už­kirs­ti tam ke­lio“, – so­cia­li­nia­me tin­kle ra­šė jis.


Kri­ti­kuo­ja val­džią

Dėl mir­ties at­ve­jų po­li­ti­niai kon­ku­ren­tai kal­ti­no vie­ni ki­tus, o vie­tos opo­zi­ci­jos po­li­ti­kai pro­tes­ta­vo tra­ge­di­jos vie­to­je. Opo­zi­ci­nės par­ti­jos na­riai kri­ti­ka­vo In­di­jos Vy­riau­sy­bę už tai, kad ši ne­su­ge­bė­jo pa­ža­bo­ti tok­siš­ko al­ko­ho­lio var­to­ji­mo ša­ly­je.

„Ne­le­ga­lių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų su­kel­tos mir­tys pas­ta­ruo­sius dve­jus me­tus, val­dant DMK (Dra­vi­da Mun­net­ra Kaz­ha­gam) re­ži­mui, Ta­mil Na­du su­grą­ži­na ke­tu­ris de­šimt­me­čius at­gal. Svei­ki su­grį­žę į de­vin­tą­jį de­šimt­me­tį“, – pik­ti­no­si Bha­ra­ti­ya Ja­na­ta par­ti­jos vals­ti­jos va­do­vas K.An­na­ma­lai.
Kaip tei­gia­ma „The NewsMinute“ sve­tai­nė­je, kal­ti­na­ma­sis ta­ria­mai par­da­vi­nė­jo mi­ši­nį pa­ke­tais per vie­ti­nį par­da­vė­ją. Iki šiol su­lai­ky­ti pen­ki as­me­nys, vyks­ta pla­tes­nis ty­ri­mas.


 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris