Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

Ringailė Gvildė
2021-04-16
Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos židiniu vadintą Braziliją.
Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę
Nepaisydama augančių susirgimo COVID-19 skaičių, Indijos Vyriausybė oficialiai leido rengti religinis indų festivalį Kumbh Mela, kurio metu tikintieji kasdien maudosi šventa laikomoje Gango upėje.

Kaip atėjo, taip ir praeis?
Pastarąją savaitę Indijoje buvo skaičiuojama po 130 tūkst. naujų COVID-19 atvejų kasdien ir tokie skaičiai padėjo užkopti į antrąją vietą pasaulio šalių – pandemijos židinių statistikoje. Kol kas Indiją susirgimų COVID-19 skaičiumi lenkia tik Jungtinės Amerikos Valstijos.
 
Pranešama, jog atvejų augimas pastebimas kone visose Indijos valstijose ir tai rodo indų sveikatos ekspertų naivumą manant, kad kiekvienas naujų atvejų mažėjimas – pandemijos pabaiga, tad galima gyventi laisviau. Tačiau jau ne pirmą kartą toks požiūris grįžta vis didesne, vis daugiau gyvybių nusinešančia koronaviruso banga ir jos mutacijomis. „Niekas nebuvo numatęs ilgalaikio pandemijos valdymo plano šalyje“, – spaudai sakė Indijoje garsi imunologė dr.Vineeta Bal.

 
Kuomet naujų atvejų skaičiai mažėjo praėjusį rugsėjį, šalies valdžia buvo įsitikinusi, jog blogiausia jau praeityje. Viešose vietose ir susibūrimų metu nustota dėvėti apsaugines kaukes, nebesilaikoma dviejų metrų atstumų tarp asmenų, o valdžia vis siuntė dviprasmiškus signalus apie COVID-19 grėsmę šalyje. Vasarį taip pat buvo pernelyg džiūgaujama neva suvaldžius pandemiją, mat artėjant kovui atvejų skaičiai vėl pradėjo augti. Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi išplatino pranešimą, ragindamas visuomenę grįžti prie visuotino apsauginių veido kaukių dėvėjimo, tačiau tuo pat metu rinkiminės kampanijos kalbas sakė dešimttūkstantinėms rinkėjų minioms, kuriose kaukes dėvėjo vos vienas kitas asmuo.
 
Festivalis svarbiau
Indijai pandemijos iššūkių, atrodo, tiesiog negana. Vyriausybė oficialiai leido rengti didelius susibūrimus per induistų šventes, tokias kaip religinis indų festivalis Kumbh Mela, kuomet tikintieji kasdien maudosi šventa laikomoje Gango upėje. Į epidemiologų nerimą, jog tokio masto festivaliai padidins COVID-19 plitimą žvėriškais tempais ir gali būti dar vienas akstinas virusui sparčiau mutuoti, jau nekalbant apie pavojų sergantiems lėtinėmis ligomis, valdžios atstovai liko abejingi. „Tikėjimas Dievu nugalės viruso baimę“, – sakė Indijos valstijos Uttarakhand vyriausias ministras Tirath Singh Rawat.
 
Dr.Shahid Jameel, tiriantis virusus Indijos Ashoka universitete įspėjo: „Tokiu būdu sujaukiame absoliučiai viską ir leidžiame virusui plisti nevaldomai.“ Dešimtys Indijos miestų jau paskelbė dalinius ribojimus, komendanto valandas, mėgindami bent kiek pristabdyti COVID-19 plitimą, tačiau šalies valdžia kol kas griežtai atmeta bet kokius svarstymus apie dar vieną visuotiną karantiną ir jo būtinybę.
 

Skiepais išsigelbėti nespės
Negana to, vis didesnį susirūpinimą kelia tai, jog kai kurios Indijos valstijos jau praneša apie vakcinų nuo COVID-19 trūkumą norint skiepyti kuo didesniais mastais. Tačiau Indijos ministras pirmininkas N.Modi atmetė valstijų prašymus leisti vakcinuoti ir jaunesnius nei keturiasdešimt penkerių metų žmones net ir tose šalies dalyse, kur naujų atvejų skaičiai yra didžiausi. 
 
Dabar Indija susiduria ne tik su iššūkiu paskiepyti milijonus piliečių, bet ir kasdien atsekti dešimtis tūkstančių naujai užsikrėtusių asmenų laiku juos testuojant bei neleidžiant sugriūti šalies sveikatos apsaugos sistemai.
 
Nors Indija yra viena tų pasaulio šalių, kuri patvirtino rusiškos „Sputnik V“ vakcinos naudojimą, panašu, jog ir tai jų neišgelbės arba efektas stipriai vėluos. Vakcinacijos pradžia šalyje buvo lėta, vėliau, regis įsibėgėjo, ir jau skaičiuojama, jog vakcinuota kiek daugiau nei pusketvirto milijono gyventojų. Vis dėlto to kai kurie vakcinacijos centrai kasdien nuvilia atėjusius skiepytis vietinius, mat skiepyti tiesiog nėra kuo. Vakcinų trūkumą skiepijimo centruose šalies valdžia vadina išsisukinėjimu dėl nesugebėjimo dirbti. Tai kas, kad N.Modi daugiau nei 64 mln. vakcinos dozių leido eksportuoti į kitas šalis, neužtikrindamas pakankamo vakcinų kiekio savo šalies piliečiams. Opozicija kritikuoja Indijos ministrą pirmininką sakydama, jog noras kurti gerą šalies įvaizdį pasauliniame kontekste yra pernelyg brangus, kuomet už jį mokama pačių indų gyvybėmis.

 
Tarp kito
Informacinėje statistikos svetainėje „Worldometer“ Indija pasaulio reitinge pagal naujų COVID-19 atvejų skaičių užima antrąją vietą. Registruota daugiau nei trylika su puse milijono naujų užsikrėtimų koronavirusu ir per pusantro šimto tūkstančių mirčių.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica