Europa nesusitvarko su imigrantų nusikalstamumu?

Liepa Dragūnaitė
2016-01-15
Per Naujuosius Vokietijoje kilęs skandalas dėl moterų prievartavimo įgauna pagreitį. Vokietijos dienraštis „Bild“ kelia klausimą, kodėl šalies valdžia tyli dėl pabėgėlių nusikaltimų? Apie tai, kad imigrantų antplūdis turi įtakos nusikalstamumo didėjimui prabilta ir Skandinavijos šalyse. Norvegijoje aiškinamasi, kas pabėgėlių centre išprievartavo trimetį, Švedijoje aistros nerimsta dėl penkiolikmečio lietuvio nužudymo bei netikėtai paaiškėjusio fakto, kad moterys vieno muzikinio festivalio metu užsieniečių prievartaujamos jau kelerius metus.
Europa nesusitvarko su imigrantų nusikalstamumu?
Vokietija nėra vienintelė šalis Europoje, kuriai susirūpinimą kelia su imigrantais sietini nusikaltimai. Šiuo metu žiniasklaidos didžiausio dėmesio sulaukia situacija Švedijoje, kur penkiolikmetį lietuvį peiliu pirmadienį mokykloje subadė keturiolikmetis iš Sirijos, auka mirė ligoninėje.

Bylos slepiamos stalčiuje
Seksualinės prievartos atvejai Vokietijoje sukėlė diskusijas apie šalies atsakingų institucijų nesugebėjimą integruoti pernelyg didelio imigrantų skaičiaus. Šiuo metu 22 įtariamieji padarę nusikaltimus Kiolne yra pabėgėliai, prašantys Vokietijoje prieglobsčio. Tiesa, politiniai lyderiai, įskaitant kanclerę Angelą Merkel, pasmerkė išpuolius, tačiau kaip ir daugelis paskatino nedaryti skubotų išvadų apie nusikaltėlius.
 
Po naujamečių įvykių Vokietijoje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog iš tiesų didelis pabėgėlių srautas nėra nusikalstamumo padidėjimo priežastis. Tiesa, dar praėjusių metų pabaigoje toje pačioje žiniasklaidoje jau būta svarstymų apie nusikalstamumo didėjimą būtent dėl imigrantų invazijos.

 
Tiesa, aukšti policijos pareigūnai prasitarė, kad kriminalinių nusikaltimų, kuriuos padaro užsienio pilietybę turintys ir prieglaudos prašantys asmenys, bylos Vokietijoje yra nedelsiant slepiamos stalčiuje nuo žiniasklaidos „akių“.
 
Šalyje pranešimų apie naujus seksualinės prievartos atvejus vis daugėja. Štai dienraštis „Westfalen-Blatt‘ pranešė, kad Bilefelde, Šiaurės Vokietijoje, didžiulė grupė vyrų jėga įsiveržė į diskoteką ir užpuolė kelias moteris. Policija patvirtino seksualinės prievartos atvejus. Apie panašius incidentus pranešama ir iš kitų šalies regionų.
 
Prabyla ir kitos šalys
Vokietija nėra vienintelė šalis Europoje, kuriai susirūpinimą kelia su imigrantais sietini nusikaltimai. Štai dar spalį gauja sudaniečių Jungtinėje Karalystėje išprievartavo žmogaus teisių aktyvistę pabėgėlių stovykloje – moteris buvo verčiama niekam apie tai nepasakoti.
 
Šiuo metu žiniasklaidos didžiausio dėmesio sulaukia situacija Švedijoje. Vietinės žiniasklaidos duomenimis, penkiolikmetį lietuvį peiliu pirmadienį mokykloje subadė keturiolikmetis iš Sirijos, auka mirė ligoninėje.
 

Nužudymu įtariamas keturiolikmetis buvo apklausiamas. Įtariamojo tėvas teigė, kad iš jo sūnaus mokykloje buvo šaipomasi. Tiesa, nors apie įtariamojo tautybę Švedijos žiniasklaida nerašo, pirmadienį buvo užsiminta, kad paauglys gali būti karo pabėgėlių sūnus. Tai, kad įtariamasis su šeima yra atvykęs iš Sirijos, vienai lietuviškų žiniasklaidos priemonių patvirtino žuvusiojo draugė.
 
Kalbama, kad konfliktas tarp paauglių kilo dėl keturiolikmečio seksualinio priekabiavimo prie mokykloje besimokančių merginų.
Be to, Švedijos žiniasklaida tik ir ūžia, kad šalies policija nutylėjo apie jau kelerius metus vykstantį masinį priekabiavimą prie merginų muzikinių jaunimo festivalių metu, rašoma „sverigesradio.se“. Dabar jau Švedijos policija savikritiškai kalba apie nesugebėjimą komunikuoti, o šalies premjeras Stefanas Löfvenas tokią situaciją pavadino „dvigubu moterų nuvylimu“.

 
Rugpjūtį, kai Stokholmo policija pateikė festivalio „Mes esame Stokholmas“ ataskaitą, joje buvo rašoma: „Atsižvelgiant į tai, kiek buvo susirinkę žmonių, įvykdyta nedaug nusikaltimų ir atlikta nedaug areštų“. Tačiau nutekintas vidinis policijos susirašinėjimas, atskleidė priešingą situaciją. Jaunų vyrų gaujos priekabiavo prie mergaičių.
 
Policija buvo informuota apie dešimtis atvejų, pareigūnai, dirbę festivalyje, sugebėjo identifikuoti pusę šimto įtariamųjų. Per penkias festivalio dienas, iš kultūros renginio, kuris vyksta kasmet centriniame Stokholme buvo pašalinti apie du šimtai vyrų. Minima, kad jauni vyrai dažniausiai būdavo „užsienio kilmės“.

 
Tarp kitko
Norvegijoje pastarąją savaitę taip pat ieškoma šiurpaus nusikaltimo liudininkų ir kaltininkų. Praėjusį trečiadienį pabėgėlių centre Stavangeryje, kur glaudžiasi arti aštuonių šimtų prieglobsčio prašytojų, išprievartautas trimetis berniukas. Nors įvykio vietoje liudininkių būta nemažai, niekas iki šiol nepaaiškėjo. Įtariama, kad nusikaltimą galėjo vykdyti keli asmenys. Berniukas su mama po apklausos guli ligoninėje.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica