Donorų kraują skraidina „dronai“

www.lsveikata.lt
2016-10-21
Amerikiečių kompanija „Zipline“ Ruandoje pradėjo medikamentus ir donorų kraują skraidinti bepiločiais aparatas, vadinamaisiais „dronais“. Kaip skelbia „Aviation Week“, skrydžiai pradėti spalio viduryje.
Donorų kraują skraidina „dronai“

Siekiant mažesnio gyventojų mirtingumo lygio, šalyje, kurioje daugybė gyvenamųjų vietų nutolusios nuo urbanistinių centrų, medikamentų, donorų kraujo ar transplantuoti skirtų organų savalaikis pristatymas ypač svarbus. Todėl „dronai“ tokiais atvejais tinka geriau nei bet kuri kita transporto priemonė.
 

Kai kuri nors Ruandos klinika į kraujo banką atsiunčia paraišką kraujo komponentams gauti, kompanijos „Zipline“ operatorius prie bepiločio aparato prikabina konteinerį su paruoštu krauju ir išsiunčia „droną“ nustatęs koordinates pagal GPS. Iki „dronas“ pakyla praeina vos 30 min.
Kai aparatas pasiekia reikiamą vietovę, jis išmeta konteinerį su parašiutu ir grįžta į vietą.
 
„Zipline“ atstovai skaičiuoja, kad per kelis artimiausius mėnesius bepiločiais aparatais jie ne mažiau kaip 150 kartų skraidins kraujo komponentus į 21 provincijos ligoninę vakarų Ruandoje. Tam bus panaudoti 15- 20 „dronų“.
Kompanijos atstovai teigia, kad kraujo komponentų pristatymo kaina bepiločiu aparatu prilygsta kelionės automobiliu išlaidoms. Tiesa, laiko tai užima daug mažiau. Klinikoms ši paslauga nekainuoja, išlaidas dengia Ruandos Vyriausybė ir logistikos kompanija UPS.

 
Tarp kitko
Rugsėjį amerikiečių kompanija „Vayu“ Madagaskare „dronus“ pradėjo naudoti kraujo ir kitiems tyrimams gabenti. Kol kas tyrimai dar skraidinami testavimo režimu.
Indijos kompanija „NP-Micnav“ kuria bepilotį aparatą, kuriuo ateityje bus galima transportuoti persodinimui paruoštą širdį. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris