Donaldas Trumpas - išsišokėlis būsimas JAV prezidentas?

Evelina Machova
2015-08-24
Į JAV prezidento rinkimų kampaniją nemažai sumaišties įnešęs milijardierius Donaldas Trumpas (69) siautėja. Konkurentus išvadinęs kvailiais, išpeikęs Kiniją, dabartinio šalies vadovo Baracko Obamos administraciją bei respublikoną Jebą Bushą, prieš savaitę nusitaikė ir į demokratų kandidatą Hillary Clinton. Ją verslininkas pavadino blogiausia valstybės sekretore Amerikos istorijoje.
Donaldas Trumpas - išsišokėlis būsimas JAV prezidentas?
Respublikonų partijai priklausantis Donaldas Trumpas nevengia viešai kritikuoti buvusio JAV prezidento Dž. Bušo veiklos bei dabartinio prezidento B. Obamos, kurį vadina „blogiausiu prezidentu Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje“.

Geriausias tarp blogiausių?
Šešiasdešimt devynerių metų D.Trumpas – aktyvus politikos veikėjas. Respublikonų partijai priklausantis milijardierius nevengia viešai kritikuoti buvusio JAV prezidento Dž.Bušo veiklos bei dabartinio prezidento B.Obamos, kurį vadina „blogiausiu prezidentu Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje“.
Nors pastaruoju metu D.Trumpui dėl gana aštrių ir dažnai neapgalvotų pasisakymų tiek iš ekspertų, tiek ir iš pačių respublikonų tenka nemažai kritikos, pats kandidatas save vertina teigiamai. „Pirmaujame praktiškai visur. Jei prireiks, rinkiminei kampanijai esu pasiruošęs išleisti 345 mln. dolerių arba daugiau, jeigu tik tai lems palankius apklausų rezultatus. Noriu kandidatuoti kaip respublikonas, – sakė jis „Fox News“.
Paskutinės visuomenės apklausos rodo, kad po paskutiniųjų debatų kandidato reitingai šiek tiek smuktelėjo, tačiau D.Trumpas dėl to pernelyg neišgyvena. „Esu vienintelis, kuris gali grąžinti Amerikai šlovę. Klausimas tik, ar Amerikos piliečiai yra pasiruošę gyventi geriau? Jei taip, rinkimų rezultatai, manau, - aiškūs“, -  dėsto D.Trumpas.


Geresnis sveikatos apsaugos planas 
Dabartinę šalies politiką milijardierius kritikuoja išsijuosęs ir sako, kad kiekvienam atvejui turi po sprendimą. Pavyzdžiui, debatų metu išdėstė užsienio politikos metmenis, siūlydamas Jungtinėms Amerikos Valstijoms pasiųsti antžemines pajėgas kautis su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ ir pareikalauti pinigų iš Artimųjų Rytų šalių, kurioms Amerika teikia pagalbą.
Maža to, kritikuoja ir dabartinio prezidento politiką sveikatos apsaugos srityje. „Aš manau, kad Obama jau turėjo atsistatydinti pernai. Kodėl? Nes per jo neišmanymą į JAV buvo įvežtas Ebolos virusas. Jeigu gydytojas, kuris niekieno nepatikrintas atvyko į Niujorką iš Vakarų Afrikos, užsikrėtęs Ebolos virusu, tuomet Obama turėtų atsistatydinti. Aš daugybę kartų prezidentą raginau uždrausti skrydžius iš Afrikos, tačiau jis atsisakė. Visiškas nekompetentingumas...“, - liejo pyktį milijardierius sakydamas, kad JAV piliečiai negali jaustis saugūs.
Prieš savaitę debatuose sveikatos apsaugos politikos klausimais D.Trumpas teigė turintys kur kas geresnį sveikatos planą nei B.Obamos. Tiesa, kol kas jo neketinantis išduoti. „Galiu pasakyti tik tiek, kad sveikatos apsaugos sistema taptų kur kas prieinamesnė ir medikai iš JAV neemigruotų į Kanadą“ , - dėstė D.Trumpas.

Kasmet po naują šalies ponią!
D.Trumpas teigia, kad jam sveikata yra didžiausias turtas. „Ligotas žmogus niekada netaps lyderiu, o tai reiškia nuostolius šaliai. Todėl aš itin daug dėmesio skiriu sveikatai. Niekada nevartojau narkotikų, alkoholio ir netgi kavos. Sportuoju, nors ir neintensyviai, bet tik tam, kad palaikyčiau gerą formą“, - teigia D.Trumpas.

Kandidatas pažymėjo, kad neseniai Dž.Bušo išreikštos abejonės dėl moterų sveikatos apsaugai skiriamų lėšų dydžio tapo „katastrofa“ jo varžovui. „Aš branginu moteris, – pridūrė jis. – Būčiau labai parankus moterų sveikatos apsaugos klausimais. Patikėkit manimi.“
D.Trumpas garsėja ne tik aršiais pasisakymais, bet ir meile moterims. Trys santuokos, keturi vaikai ir, kaip sako pats D.Trumpas, tai - dar ne pabaiga. Prieš kelerius metus pasigirdus kalboms, kad jis ketina siekti JAV prezidento posto, D.Trumpas juokavo: „Jei mane išrinksite prezidentu, pažadu savo šaliai, kad kasmet ji turės po naują pirmąją šalies ponią ir ji visuomet bus „Mis Amerika“!“
 
„Tu atleistas!“

Verslo magnatas Donaldas Trumpas nevengia išbandyti save kitose srityse. Milijardierius nebijo pasityčioti iš savęs ir dažnai vaidina šaržuotą savo paties asmenybę. Televizijoje Donaldas Trumpas pasinėrė į šou pasaulį. 2003 m. jis tapo realybės šou „Mokinys“ („The Apprentice“) vykdančiuoju prodiuseriu bei vedėju. Televizijos projektas, kurio dalyviai varžėsi dėl darbo vietos Trumpo kompanijoje, atnešė ne tik populiarumą, bet ir finansinę naudą. Ypač Donaldą Trumpą išgarsino frazė „Tu atleistas!“. Per keletą realybės šou sezonų D.Trumpo atlyginimas pakilo iki 3 mln. dolerių už vieną seriją.
 
Tarp kitko
Donaldas Trumpas fermerių šeimoje. JAV verslininkas, sukurtos korporacijos vadovas (CEO). D.Trumpo bendrovės užsiima vieno brangiausių JAV segmentų nekilnojamojo turto objektų prekyba. Realybės šou vadovaujantis prodiuseris ir laidos vedėjas, knygų autorius. Jis parašė apie dvidešimt visame pasaulyje populiarių knygų, aiškinančių praturtėjimo priežastis ir aplinkybes.
 
Faktas
Ekspertai pabrėžia, kad nepriklausomas D.Trumpo kandidatavimas gali lemti respublikonų sutriuškinimą, nes jis atimtų dalį šios partijos rinkėjų balsų, todėl tikėtina, kad rinkimus laimėtų demokratų kandidatė Hillary Clinton.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica