Britanija svarsto galimybę uždrausti vaikams parduoti energinius gėrimus

BNS
2018-08-30
Didžiosios Britanijos vyriausybė ketvirtadienį inicijavo viešas konsultacijas dėl planų uždrausti nepilnamečiams parduoti energinius gėrimus, šaliai ieškant būdų kovoti su vaikų nutukimu, kurio rodiklis yra vienas didžiausių Vakarų Europoje.   
Britanija svarsto galimybę uždrausti vaikams parduoti energinius gėrimus
Ministrė pirmininkė Tereza May nori uždrausti prekybininkams pardavinėti vaikams energinius gėrimus, tokius kaip „Red Bull“, „Monster“ ir „Relentless“, dėl juose esančio didelio cukraus ir kofeino kiekio.

Vyriausybės duomenimis, daugiau nei du trečdaliai 10-17 metų amžiaus nepilnamečių ir ketvirtadalis 6-9 metų amžiaus vaikų geria energinius gėrimus. Jų vartojimas siejamas su įvairiomis sveikatos ir elgsenos problemomis, pradedant galvos skausmais ir baigiant hiperaktyvumu.   
„Vaikų nutukimas yra vienas rimčiausių sveikatos iššūkių, su kuriais susiduria ši šalis“, – savo pareiškime pažymėjo T.May.  

 
„Tūkstančiai jaunuolių reguliariai vartoja energinius gėrimus, dažnai todėl, kad jie kainuoja mažiau už gaiviuosius gėrimus. Konsultuosimės dėl galimybės įvesti draudimą parduoti energinius gėrimus vaikams“, – nurodė premjerė. 
Pirmą kartą šie planai buvo pristatyti birželį, kartu su įsipareigojimu iki 2030 metų perpus sumažinti vaikų nutukimo rodiklį. 
Per 12 savaičių truksiančias konsultacijas bus svarstoma, ar suvaržymai turėtų būti taikomi asmenims iki 16 metų ar iki 18 metų, taip pat – ar reikia keisti įstatymą, kad vaikai jokiu atveju negalėtų įsigyti energinių gėrimų.  
 
Siūlomas įstatymo projektas numato uždrausti parduoti nepilnamečiams energinius gėrimus, kuriuose yra daugiau nei 150 mg/l kofeino.  

250 ml energinio gėrimo skardinėje gali būti dukart didesnis kofeino kiekis, panašiai tiek, kiek jo yra beveik trijose skardinėse kokakolos, nurodo Sveikatos apsaugos departamentas.  
Anot departamento, nedietiniai energiniai gėrimai taip pat turi vidutiniškai 60 proc. daugiau kalorijų ir 65 proc. daugiau cukraus nei įprasti gaivieji gėrimai.  
 
Beveik ketvirtadalis vaikų Anglijoje sulaukę penkerių metų amžiaus yra nutukę ar turi antsvorio. Tarp baigiančiųjų pradinę mokyklą 11 metų amžiaus vaikų tokių yra trečdalis. 
Visuomenės sveikatos aktyvistai sveikino šiuos planus. Tačiau  Tamas Frajus iš organizacijos „Action On Sugar“ pažymėjo, jog „stulbina tai, kad vyriausybė mano, jog šiuo klausimu reikia konsultacijų“. 
„Daugelį metų kalbama, kad šie gėrimai netinkami vaikams, net jei šie daug sportuoja. Mums reikia vyriausybės, kuri vestų pirmyn, užuot kreipusis pritarimo į visuomenę“, – kalbėjo jis. 
 

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica