Belgijoje - trys eutanazijos nepilnamečiams

www.lsveikata.lt
2018-08-20
Belgijos komisija, kontroliuojanti eutanaziją, CFCEE paskelbė, kad 2016-2017 m. eutanazija buvo atlikta trims nepilnamečiams. Įstatymas, leidžiantis sunkiai sergantiems vaikams priimti sprendimą apie gyvenimo nutraukimą, galioja tik šioje šalyje.
Belgijoje - trys eutanazijos nepilnamečiams

9-erių vaikas, kuriam buvo galvos auglys, ir vienuolikmetis, sirgęs cistine fibroze, buvo pirmieji nepilnamečiai iki 12-os metų, kurie pasitraukė iš gyvenimo eutanazijos būdu. Per tuos metus gydytojai mirtiną injekciją suleido ir vienam septyniolikmečiui, kuris sirgo raumenų distrofija.
Prieš ketverius metus Belgijos eutanazijos įstatymą papildė pataisa, leidusi suteikti eutanaziją, nepriklausomai nuo prašančiojo amžiaus. Tiesa, pastarasis turi būti pripažintas galinčiu savarankiškai priimti sprendimus, taip pat reikalingas ir tėvų sutikimas.

 
Įstatymo šalininkai įsitikinę, kad vaikas neturi kentėti prieš savo valią, tačiau kritikai atkerta, jog tokiame jauname amžiuje sudėtinga priimti kardinalius sprendimus.
Prieš atlikdami eutanaziją gydytojai privalo įsitikinti, kad vaikas „yra beviltiškoje padėtyje, patiria nuolatines ir nepakeliamas kančias, kurių neįmanoma palengvinti ir kurios lems mirtį artimiausiu laiku“.
Po to, kai vaikas pateikia prašymą raštiška forma, vaikų psichiatrai tiria paciento sąmoningumą, ar sprendimui įtakos neturėjo tretieji asmenys.
 
Belgijos sprendimas įteisinti nepilnamečių eutanaziją šalyje bei užsienyje dar ir dabar kelia nepasitenkinimą. Bažnyčia įstatymą vadina itin radikaliu, o 162 pediatrai rašė: „Šiandien esame pajėgūs visiškai kontroliuoti fizinį skausmą ar mirties artėjimo nerimą.“
Vaikų onkologas, profesorius Stefanas Van Gulas įsitikinęs, kad „dar nėra objektyvaus metodo, leidžiančio nustatyti, kad vaikas sąmoningai priima sprendimą dėl eutanazijos“.

 
Tarp kitko
Per pastaruosius 10 metų Belgijoje suaugusių eutanazijos atvejų padaugėjo 5 kartus. Didžioji dauguma iš 4337 žmonių, kurie kreipėsi tokios pagalbos 2016-2017 m., buvo onkologiniai pacientai.
Apklausos rodo, kad, nepaisant kritikos ir prieštaravimų, Belgijos eutanazijos įstatymą palaiko nemaža dalis pasaulio.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica