Belgijoje - trys eutanazijos nepilnamečiams

www.lsveikata.lt
2018-08-20
Belgijos komisija, kontroliuojanti eutanaziją, CFCEE paskelbė, kad 2016-2017 m. eutanazija buvo atlikta trims nepilnamečiams. Įstatymas, leidžiantis sunkiai sergantiems vaikams priimti sprendimą apie gyvenimo nutraukimą, galioja tik šioje šalyje.
Belgijoje - trys eutanazijos nepilnamečiams

9-erių vaikas, kuriam buvo galvos auglys, ir vienuolikmetis, sirgęs cistine fibroze, buvo pirmieji nepilnamečiai iki 12-os metų, kurie pasitraukė iš gyvenimo eutanazijos būdu. Per tuos metus gydytojai mirtiną injekciją suleido ir vienam septyniolikmečiui, kuris sirgo raumenų distrofija.
Prieš ketverius metus Belgijos eutanazijos įstatymą papildė pataisa, leidusi suteikti eutanaziją, nepriklausomai nuo prašančiojo amžiaus. Tiesa, pastarasis turi būti pripažintas galinčiu savarankiškai priimti sprendimus, taip pat reikalingas ir tėvų sutikimas.

 
Įstatymo šalininkai įsitikinę, kad vaikas neturi kentėti prieš savo valią, tačiau kritikai atkerta, jog tokiame jauname amžiuje sudėtinga priimti kardinalius sprendimus.
Prieš atlikdami eutanaziją gydytojai privalo įsitikinti, kad vaikas „yra beviltiškoje padėtyje, patiria nuolatines ir nepakeliamas kančias, kurių neįmanoma palengvinti ir kurios lems mirtį artimiausiu laiku“.
Po to, kai vaikas pateikia prašymą raštiška forma, vaikų psichiatrai tiria paciento sąmoningumą, ar sprendimui įtakos neturėjo tretieji asmenys.
 
Belgijos sprendimas įteisinti nepilnamečių eutanaziją šalyje bei užsienyje dar ir dabar kelia nepasitenkinimą. Bažnyčia įstatymą vadina itin radikaliu, o 162 pediatrai rašė: „Šiandien esame pajėgūs visiškai kontroliuoti fizinį skausmą ar mirties artėjimo nerimą.“
Vaikų onkologas, profesorius Stefanas Van Gulas įsitikinęs, kad „dar nėra objektyvaus metodo, leidžiančio nustatyti, kad vaikas sąmoningai priima sprendimą dėl eutanazijos“.

 
Tarp kitko
Per pastaruosius 10 metų Belgijoje suaugusių eutanazijos atvejų padaugėjo 5 kartus. Didžioji dauguma iš 4337 žmonių, kurie kreipėsi tokios pagalbos 2016-2017 m., buvo onkologiniai pacientai.
Apklausos rodo, kad, nepaisant kritikos ir prieštaravimų, Belgijos eutanazijos įstatymą palaiko nemaža dalis pasaulio.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris