Australija svetimšalių vis dar nelaukia

Ringailė Gvildė
2021-05-20
Pandemijos masto suvokimas ir valdymas įvairiose pasaulio šalyse kardinaliai skirtingas. Indijoje situacija nevaldoma, Saudo Arabija po truputį jaukinasi keliones į užsienį, o štai Australija ir toliau ketina būti uždara svetimšaliams teritorija.
Australija svetimšalių vis dar nelaukia
Skelbiama, jog likusiam pasauliui atverti sienas Australija planuoja tik kitų metų viduryje.

Kai bus saugu...
Australijos ministras pirmininkas Scott Morrison antradienį žiniasklaidai pareiškė, jog šalies sienos ir toliau liks uždarytos. Apie keliones į svečias šalis australams ir toliau teks svajoti, mat, pasak S.Morrison, net ir pilnai vakcinuotiems nuo COVID-19 asmenims vis dar nėra saugu keliauti: „Suprantu, kad visi nori gyventi, kaip seniau buvo įprasta, tačiau šiemet pandemija pasirodė dar grėsmingesnė nei pernai.“
 
Ministro pirmininko teigimu, karantino ar kelionių švelninimai bus svarstomi tik tada, kai bus saugu, o kada – nežino niekas. Tiesa, per pandemiją Australija tvarkėsi pavyzdingai, mat šalyje iki šiol fiksuota vos per 30 tūkst. COVID-19 užsikrėtimo atvejų ir apie tūkstantį mirčių nuo koronaviruso.

Nepaisant to, skelbiama, jog likusiam pasauliui atverti sienas Australija planuoja tik kitų metų viduryje. O iki šių metų pabaigos tikimasi paskiepyti beveik visus australus, kurių yra gerokai per 25 mln.
 
Apie tokius tolimus laisvės planus išgirdę studentai ir turizmo sektoriaus, oro linijų grandai neslėpė pasipiktinimo. „Negalime amžinai būti užribyje. Galbūt užsikrėsime, bet (po vakcinacijos – red.past.) neatsidursime ligoninėse ir mirs dar mažiau, nei įprastai miršta nuo gripo“, – įniršio valdžios sprendimais neslėpė vienos didžiausių Australijos oro linijų bendrovės „Virgin Australia“ vadovė Jayne Hrdlicka.
Tokius pareiškimus Australijos ministras pirmininkas pavadino netinkamais ir nejautriais, o bene daugiausiai apgyvendintos Australijos valstijos Naujojo Pietų Velso valdžia pareiškė, jog apie bet kokius karantino laisvinimus būtų galima kalbėti tik pilnai vakcinavus ne mažiau kaip 80 proc. šalies populiacijos.
 
„Nors tarptautinių sienų uždarymas apsaugo Australiją nuo gerokai pavojingesnių pandemijos scenarijų, puikiai suvokiame, jog ilgalaikiai ribojimai kenkia įvairioms ekonomikos sritims“, – sako Australijos medicinos asociacijos prezidentas Dr Omar Khorshid.
Australijos valdžia siekia spartaus vakcinacijos tempo, tačiau ši vyksta itin lėtai. Šiuo metu išnaudota vos kiek daugiau nei 3 mln. vakcinos dozių. Ir, matyt, tai yra pagrindinė priežastis, neleidžianti valdžios atstovams mėtytis laisvės pažadais anksčiau laiko.
 

Vakcina – galimybė keliauti
Kiek kitokia situacija klostosi Saudo Arabijoje, kuri siekdama valdyti koronaviruso plitimo greitį ir situaciją ligoninėse vis įvesdavo kelias savaites ar mėnesius trunkančius griežtus karantino ribojimus. Jų metu buvo uždaromi ne tik verslai, bet ir maldos namai, iki minimumo sumažintos galimybės piligrimams apsilankyti Mekoje.
Per 34 mln. gyventojų turinti Saudo Arabija po daugiau nei metus trukusio ribojimo keliauti į užsienio šalis pagaliau atveria sienas su tam tikromis išlygomis.
 

Skelbiama, jog bent viena vakcinos nuo COVID-19 doze jau paskiepyta per 11 mln. šalies piliečių ir tai sudaro palankesnes sąlygas jiems netaikyti griežčiausių karantino apribojimų. Keliauti į užsienį bus leidžiama piliečiams, paskiepytiems bent viena vakcinos doze nuo koronaviruso, neseniai persirgusiems ir jaunesniems nei 18 metų, tačiau turintiems privalomą sveikatos draudimą. Saudo Arabijos keliautojai šalies oro uostuose privalės pareigūnams įrodyti sveikatos būklės ar skiepijimo faktą naudodamiesi specialia mobiliąja programėle „Tawakkalna“. Vos grįžę iš užsienio turės privalomai karantinuotis namuose ir būtinai atlikti COVID-19 testą.
 
Tiesa, ir toliau bus ribojamos kelionės į didelė COVID-19 rizikos šalis, tokias kaip Indija, Turkija, Iranas, Libanas. Lygiai taip pat bus ribojamas užsieniečių atvykimas į Saudo Arabiją iš JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos bei Jungtinių Arabų Emyratų baiminantis naujų koronavisuro atmainų plitimo. Tačiau šalyje veikiančios oro linijos jau siūlo net keturiasdešimt tris tarptautinius skrydžių maršrutus. Pranešama, jog Saudo Arabijos valdžiai paskelbus apie keliavimo lengvatą pasiskiepijusiems, žmonės apgulė šalies oro uostus ir skubiai susiplanavo ilgai atidėliotas keliones, atostogas bei išvykas darbo ar mokslo reikalais.   

 
Faktas
Saudo Arabija, turinti per 34 mln. gyventojų per pandemijos laiką registravo per 400 tūkst. užsikrėtimų COVID-19 ir per 7 tūkst. mirčių.
Australija, kurioje gyvena per 25 mln. žmonių, pandemijos metu registravo 30 tūkst. COVID-19 užsikrėtimo atvejų ir apie tūkstantį mirčių nuo koronaviruso.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Sveika šeima


  Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis

  Karštos vasaros dienos, aktyvus sportas ar mėgavimasis vandens telkinių teikiamais malonumais gali pasižymėti ne tik smagiomis akimirkomis, bet taip pat ir veriančiu raumenų skausmu – mėšlungiu. Jis gali surakinti šlaunis, blauzdas, pėdas, kaklą, rankas, plaštakas, pilvą ir net raumenis ties šonkauliais. BENU vaistinės ekspert...

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris