Rūta Lukoševičiūtė: „Didžiausias malonumas grįžus namo apkabinti mylimą žmogų“

Domantė Juknonytė
2017-01-23
Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė (41) prieš bene du dešimtmečius įsiveržė į pramogų ir žiniasklaidos pasaulį debiutuodama kaip BTV laidos „VRS kamera“ vedėja. Ryški ir ekstravertiška moteris sparčiai kilo karjeros laiptais realizuodama save skirtingose kūrybinėse ir sceninėse veiklose.
Ne mažiau „už kadro“ nei prieš kamerą dirbanti Rūta sako, jog dabar kiekviena diena - tarsi menas. Nors nepriklausomos ir savarankiškos moters įvaizdis atlikėją lydėjo daugelį metų, šiandien ji teigia atradusi gyvenimo meilę ir šeimyninę laimę.
Rūta Lukoševičiūtė: „Didžiausias malonumas grįžus namo apkabinti mylimą žmogų“
„Po santuokos pasikeitė daug kas: mokausi labiau planuoti darbus, kad turėčiau daugiau laisvo laiko ir galėčiau jį leisti kartu su šeima. Apskritai, dabar suprantu, koks menas yra kasdien gebėti suprasti, mylėti, mokytis“, - sako Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė.

Pradėjote vesti kulinarines „Virtuvės istorijas“, be to, esate ir šios laidos vykdančioji prodiuserė. Nors prie kūrybinės komandos prisijungėte tik šį, ketvirtąjį, sezoną, akivaizdu, jog tai jums ne nauja patirtis. Kaip jaučiatės šį kartą? 
Daug kas įsivaizduoja: jei nevedi kokios nors laidos, vadinasi, užsiimi kita veikla, nesusijusia su televizija. Mano atveju yra kitaip. Nuo pat karjeros pradžios dirbu prie skirtingų televizijos projektų „už kadro“. Ir, patikėkite manimi, tai ne mažiau įdomios ir atsakingos pareigos, nei būti TV laidos vedėja.
 
Štai, pavyzdžiui, dabar su dideliu džiaugsmu važiuoju į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos filmavimą. Šio projekto vykdančiąja prodiusere dirbu jau antrus metus iš eilės. Prodiuserinis darbas man suteikia tiek pat džiaugsmo, kiek ir buvimas „kadre“ su keptuve rankoje „Virtuvės istorijose“. Jaučiuosi puikiai.

 

Panašu, jog šie metai jums prasidėjo intensyviai.
- Šiuo metu tos veiklos tikrai yra daug, tačiau stengiuosi viską suderinti. Ypač dabar, kai pirmą sykį tapau oficialia žmona. Laviruoju tarp darbinės veiklos ir šeimos, kurią be galo myliu.
 
- Ar buvimas mama, žmona ir aktyvi profesinė veikla leidžia laiko skirti ir sau? Kaip atsipalaiduojate, rūpinatės fizine sveikata? 
- Dabar man didžiausias malonumas grįžus namo apkabinti mylimą žmogų. Tai – mano terapija. Tuomet atrodo, kad viskas pasaulyje išnyksta, jaučiuosi rami, mylinti ir mylima. Jaučiuosi laiminga.
Kita mano atsipalaidavimo priemonė yra kelionės. Stengiuosi kuo dažniau keliauti, kuo daugiau pamatyti ir patirti.
 
Džiaugiuosi, kad dabar fiziškai esu aktyvesnė. Praėjusią vasarą su vyru ir dukryte dažnai keliavome po Lietuvą, leisdavome laiką prie jūros, ežero ar upės, žaisdavome tinklinį, daug vaikščiojome.
Nors šiuo metu valgau tikrai ne taip ir ne tiek, kaip reikėtų, stengiuosi su savimi „kalbėtis“, todėl artimiausiu metu pradėsiu spręsti mitybos klausimą.
 
Kažkada sakėte, jog televizija yra didžioji jūsų aistra. Kas jus žavi šiame darbe ir kas jame yra sunkiausia? 
Televizijoje žavingiausias momentas yra „čia ir dabar“, tai, kas niekada nepasikartoja. Šiame darbe nėra monotonijos ir tai, ko gero, mane žavi labiausiai.
Taip pat vienas didžiausių šios srities pliusų yra žmonės, kuriuos tenka pažinti. Kasdien sutinki jų pačių įvairiausių, semiesi patirties, gyveni naujais potyriais. Visa tai užburia, ir pasitaikantys sunkumai yra įveikiami. Ypač, kai dirbi su puikia komanda, kai turi mylinčią šeimą – joje ir yra mano stiprybė.

 
Ko jus išmokė viešumas per beveik dvidešimtmetį darbo televizijoje? 
Galbūt santūrumo. Pradedi galvoti, kokios galimos pasekmės atliekant vieną ar kitą veiksmą, nes gali būti kam nors pavyzdys. Pavyzdys elgesio, gyvenimo būdo, žinios, kurią neši per gyvenimą.
Dar supratau, kad didelis džiaugsmas yra būti tiesiog savimi. Šis suvokimas man padeda kasdieną: nuoširdžiai bendrauju su žmonėmis ir jie man atsako tuo pačiu.
 


- Ilgą laiką buvote neištekėjusi, atviravote, jog santuoka jums nėra svarbi. Tačiau su dabartiniu vyru Mariumi Dauda pernai spalį susituokėte po daugiau nei pusmetį trukusios draugystės. Kaip kito jūsų požiūris į santuoką? Ką jūsų gyvenime pakeitė naujasis statusas?

Tikrai, niekada nenorėjau ištekėti. Bet kai sutinki „Tą“ žmogų, visi stereotipai bei įsitikinimai išnyksta. Tiesiog myli taip, kad nebekyla klausimų, ar tekėti, ar ne. Tu tiesiog nori būti žmona ir mama.
Po santuokos pasikeitė daug kas: mokausi labiau planuoti darbus, kad turėčiau daugiau laisvo laiko ir galėčiau jį leisti kartu su šeima.
Apskritai, dabar suprantu, koks menas yra kasdien gebėti suprasti, mylėti, mokytis.
 
Per vestuves atskleidėte, jog šią vasarą rengsite dar vieną šventę. Ar planai nepasikeitė? Kokius tikslus užsibrėžėte šiems metams?
- Kalbant apie tikslus, svarbiausia, kad viskas eitųsi sklandžiai ir lengvai. O trankias vestuves mes tikrai iškelsime. Kada tai bus, tiksliai pasakyti negaliu.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica