Rūta Loop: „Jausmas, kai negali gyvai bendrauti – labai keistas“

Ieva Navarauskaitė
2020-09-28
41 karantinavimosi diena. Tiek laiko radijo laidų vedėja ir atlikėja Rūta Žibaitytė, geriau žinoma kaip Rūta Loop (26 m.), prabuvo namuose. Sunkiausia, susigrus COVID-19, pasak jos, buvo iškęsti... niežulį.
Rūta Loop: „Jausmas, kai negali gyvai bendrauti – labai keistas“
„Pamačiusi neigiamą COVID-19 testą, padėjau į šalį telefoną ir paverkiau iš laimės kokias dešimt minučių. Tuomet nuėjau į dušą, susiruošiau, gražiai apsirengiau, paskambinau į darbą radijuje, tėvams ir išvažiavau į miestą susitikti su draugais“, - pasakoja atlikėja Rūta Loop.

- Po daugiau nei mėnesio gavai neigiamą COVID-19 testą. Teko išgyventi nelengvą laikotarpį. Kaip jis praėjo? 
- Nuoširdžiai pasakysiu, buvo visko. Ir man atrodo, jog kiekvienas žmogus, kuris persirgo šia liga, pasidalintų panašiomis patirtimis. Man pačiai pirmosios savaitės buvo be galo užimtos. Pavadinčiau jas net darbingomis. Deja, po dviejų savaičių gavau teigiamą atsakymą, tada dar po kurio laiko – neigiamą. Tuomet – ir vėl teigiamą. Na, po paskutinio atsakymo palūžau morališkai.
Būdavo, kad ir paliūdėdavau, pagulinėdavau ant jogos kilimėlio arba naktį išeidavau į balkoną stebėti žvaigždžių - bandydavau atsipalaiduoti, nusiraminti. Viena vertus, buvo puiki proga susipažinti su tikrąja savimi, bet iš kitos pusės - ganėtinai sunku.
 

- Minėjai, kad sirgdama susidūrei su retai pasitaikančiu COVID-19 simptomu – kūno niežuliu...
- Dėl niežulio turbūt taip ir nesužinosiu tiesos. Aš tuo pat metu gėriau antibiotikus, tad labai didelė tikimybė, jog esu jiems alergiška. Bet vienas COVID-19 simptomų – niežulys. Gydytojai žinojo ir žymėjosi jį, tačiau liko iki galo neišsiaiškinę. Išbandžiau visus įmanomus purškalus, bet kai nustojau gerti tuos antibiotikus, po maždaug penkių šešių dienų niežulys praėjo. Galbūt čia tiesiog sutapimas. Bet turiu pripažinti, jog niežulys mane pakankino labiausiai.
 
- Ar iš šio laikotarpio pasisėmei naudos? 
- Kūrybine prasme – vienareikšmiškai puikus laikotarpis. Kitą dieną po mano paskelbimo, jog pagaliau pasveikau, iškart nuvykau į įrašų studiją susitikti su draugais prodiuseriais. Mes jau planuojame naujų kūrinių leidimus, darome įrašus. Į gyvenimą sugrįžau aktyviai. Telefonas netyla, kartais jau norisi net padėti jį į šalį. Tačiau pasiilgau gyvo bendravimo, apsikabinimų! Nes jausmas, kad nieko negali paliesti ir gyvai bendrauti, o viskas tik per atstumą, – labai keistas. Keturiasdešimt viena diena karantine – jau šiek tiek per daug. Paskutinį kartą, po daugiau negu mėnesio, testą pridavinėjau tiesiog drebėdama, nes supratau, jeigu vėl bus teigiamas atsakymas, aš dar dvi savaites sėdėsiu namie. Ir vėl viena. O tada jau tikrai nebežinočiau, nei kur dėtis, nei kaip man sektųsi ištverti. Pamačiusi neigiamą COVID-19 testą, padėjau į šalį telefoną ir paverkiau iš laimės kokias dešimt minučių. Tuomet nuėjau į dušą, susiruošiau, gražiai apsirengiau, paskambinau į darbą radijuje, tėvams ir išvažiavau į miestą susitikti su draugais.
 
- Karantiną praleidai viena. Kokia buvo tavo emocinė būsena? Galbūt teko kreiptis profesionalios pagalbos?
- Profesionaliai nesikreipiau. Bet galiu drąsiai teigti, jo emocinė būsena - labai svarbi. Daktaras gali pažiūrėti tik tavo fizinę sveikatą, tačiau emocinė būklė – kur kas svarbesnė. O per karantinavimosi periodą supratau, jog mane supa nuostabūs žmonės, kurie mane labai palaikė. Galų gale, jeigu man pasidarydavo liūdna, nebijodavau jiems skambinti ir su jais pakalbėti. Nebijodavau pasakyti: „Noriu pakalbėti, man šiandien šiek tiek liūdna.“ O jeigu jie atvykdavo ir sėdėdavo po mano langais – diena tapdavo ypatinga.

 
- Iš tiesų, atrodai be galo pozityvus žmogus. Kas tave įkvepia?
- Tave supanti aplinka ir pasako, koks esi tu. O ir žmonės aplink mane labai panašūs, pozityvūs.
Tiesa, per karantinavimosi laikotarpį buvau užsirašiusi ant lapo „Laimė man“. Porą valandų meditavau ir rašiau, kas man yra laimė. Manau, jog kiekvienas turėtume galvoti apie tai, kas mums teikia džiaugsmą. Pavyzdžiui, jeigu žmogus dirba nemylimą darbą, manau, kad reikia surizikuoti ir jį mesti. Ieškokite laimės!  
 
- Meditacija – tavo hobis? 
- Viena meditacijos formų – joga. Atradau ją prieš kelerius metus ir nuo tada pradėjau užsiiminėti aktyviai. Vėliau lyg ir pritrūkau laiko, o nuo karantino paskelbimo ir vėl pradėjau. Joga labai padėjo atsipalaiduoti. Na, ir, žinoma, sportas. Ieškojau būdų, kaip aktyvų temperamentą suvaldyti (Šypsosi).
 
- Šis periodas privertė tave daug ką apmąstyti, pasikeitė ir tavo požiūris į tam tikrus dalykus. Ko tuomet šiandien galėtum palinkėti kiekvienam žmogui?
- Esu parašiusi dainą, pavadinimu „Nepavėluok mylėti“. Jai mane įkvėpė kunigas Ričardas Doveika. Jis sakė, jog esame nuolat įsisukę į darbus ir kartais brangiems žmonėms pamirštame pasakysi magiškus žodžius, tokius kaip „aš tave myliu“. Linkiu kiekvienam nebeatidėlioti susitikimo su senu pažįstamu bei prisiminti savo artimą. Tiesiog pabūti. Be telefonų. Linkiu gyvo ir tikro kontakto.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jurgita Syminienė: būti autoritetu sau po dešimties metų

  Jurgita Syminienė: būti autoritetu sau po dešimties metų

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja, vidaus ligų gydytoja Jurgita Syminienė (33 m....
  Pogimdyminė depresija – (ne)išpaikintų mamyčių liga

  Pogimdyminė depresija – (ne)išpaikintų mamyčių liga

  „Atrodė iki pilnos laimės gyvenime trūksta tik vaikelio“, - pokalbį pradeda pogimdyminę depresiją išgyvenusi Di...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...
  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  Vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ketvirtadienį skelbia, kad visą spalį klientams suteiks galimybę apsaugin...

  Sveika šeima


  „Studentų maistas“ – ne vaistas

  Ne veltui džiovintų vaisių ir riešutų mišinys pramintas „studentų maistu“. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako juose dažnai rasite didelę dozę pridėtinio cukraus (tai, ko reikia kremtant mokslus pernakt). Taigi maišelis riešutų popiet tikrai nėra nekaltas ir sveikuoliškas užkandis, k...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Nobelio medicinos premija paskirta virusologams H. Alteriui, Ch. Rice'ui ir M. Houghtonui

  Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Harvey J. Alteriui (Harviui Dž. Alteriui) ir Charlesui M. Rice'ui (Čarlzui M. Raisui), taip pat britui Michaelui Houghtonui (Maiklui Hotonui).

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?
  Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Viktorija Andrejevaitė Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Kas nepažįsta laikrodžių?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas nepažįsta laikrodžių?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica