Rami Malek: Freddie vaidmuo sunkus ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai

Inga Markeliūtė
2019-01-11
Aktorius Rami Malek (37 m.) didžiausiais laimėjimais vadina „Emmy“ apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį seriale „Mr.Robot“, ir Freddie Mercury vaidmenį biografiniame filme „Bohemijos rapsodija“. Už šį vaidmenį aktorius gavo Auksinį gaublį, kuris, kaip sakoma, yra Oskarų pranašas.
Rami Malek: Freddie vaidmuo sunkus ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai
„Pirmiausia išnarsčiau jo, kaip atlikėjo, pasiekimus, sugebėjimą būti scenoje, dainuoti, groti fortepijonu. Ką atradau? Labai sudėtingą žmogų, kuris ieškojo savo tapatybės. Dar būdamas vaikas klausiausi „Queen“, tačiau tuomet nesuvokiau šių talentingų žmonių noro groti“, - pasakoja „Auksinį gaubliu“ už Freddie Mercury vaidmenį apdovanotas aktorius Rami Malek.

Šlovės kaina
„Kartais man atrodė, kad niekas iš tikrųjų nenori, kad istorija apie Freddie būtų papasakota. Koks buvo Freddie gyvenimas? Iš šono žvelgiant nuostabus: nuolatinis dėmesys, gerbėjai, šviesos, ovacijos – viskas atrodo nepakartojama... Tačiau viename jo interviu girdėjau ką kita: kasdien besikeičiantys viešbučiai priverčia pasijusti vienišu. Bet, matyt, tokia yra šlovės kaina“, - sako R.Malek.
Aktorius pripažįsta, kad norėdamas kuo geriau pasiruošti vaidmeniui net ir kasdieniame gyvenime stengdavosi įsivaizduoti, kad jis yra Freddie. „Rengdavausi kaip jis. Turiu pripažinti, kad mūsų stiliaus pojūtis panašus. F.Mercury buvo gana aikštinga asmenybė ir įtariu, kad kolegoms, dirbusiems su manimi, nebuvo lengva.
 

Nes kartais taip įsijausdavau į vaidmenį, kad net ir pačiam atrodė, jog kasdieniame gyvenime Rami kažkur išėjo. Bet, natūralu, man reikėjo kuo daugiau repeticijų. Tarkim, į grimerinę įeidavau kaip Rami, bet po sekundės tapdavau Freddie. Jis buvo taisyklių laužytojas, toks tapau ir aš. Ir man tai visai patiko. Spėju, daugelį šiek tiek nustebino tokie mano charakterio pasikeitimai, nes aikštinga žvaigždė iki tol niekad nebuvau“, - prisipažįsta R.Malek.
Į klausimą, ar yra dalykų, kurių po šio filmo R.Malek nebedaro, aktorius nė nedvejodamas atsako: „Daugiau nebedainuoju karaoke. Tai dariau ištisus šešis mėnesius, ir buvo momentų, kai atrodydavo, jog man iškris plaučiai“, - sako aktorius.
 
Kelios Freddie „versijos“
„Kai gauni pasiūlymą suvaidinti Freddie Mercury, atrodo, kad esi laimingiausias žmogus. Juk toks vaidmuo tampa puikiu karjeros šuoliu, tavęs, kaip aktoriaus, pripažinimu... Tačiau po dviejų minučių euforijos supranti, kad toks vaidmuo gali tapti ir karjeros žudiku. Ar suabejojau? Žinoma. Manau, kad apie įvairias galimybes pagalvotų bet kuris save realiai vertinantis aktorius. Juolab kai tau tenka suvaidinti žmogų, kurį garbino minios“, - sako aktorius prisimindamas, kokie jausmai apėmė sulaukus pasiūlymo suvaidinti grupės „Queen“ lyderį.
Aktorius prisimena, kad nuo vaikystės tėtis jam vis kartodavo, jog jis esąs ypatingas. Tą jis patvirtino ir sūnui gavus F.Mercury vaidmenį. „Tėvas man sakė: tu tikrai ypatingas eik ir visiems tai parodyk“, - sako aktorius.
Anot R.Malek, rengiantis vaidmeniui teko perteikti ne tik sudėtingą dainininko emocinį portretą, bet ir perprasti judesius bei mimikas, kurios buvo neatsiejamos F.Mercury sceninio įvaizdžio dalis.

„Pirmiausia išnarsčiau jo, kaip atlikėjo, pasiekimus, sugebėjimą būti scenoje, dainuoti, groti fortepijonu. Ką atradau? Labai sudėtingą žmogų, kuris ieškojo savo tapatybės. Dar būdamas vaikas klausiausi „Queen“, tačiau tuomet nesuvokiau šių talentingų žmonių noro groti. Daugelis įsivaizduoja „Queen“ su trumpaplaukiu, ūsuotu, raumeningu ir balsingu Freddie priešakyje. Nors muzikinę karjerą grupė pradėjo dar 1970-aisiais, kuomet jų galvas puošė ilgų plaukų šukuosenos, nagai buvo lakuojami juodai, o apranga šokiruodavo tikrąja to žodžio prasme. Man pačiam kol kas neįtikėtina, su kiek daug Freddie „versijų“ man teko susipažinti“, - sako R.Malek.


Kaip nepristigti kvapo
Rami pasakoja, kad pasiruošti vaidmeniui sudėtinga buvo ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Ne vieną mėnesį aktorius nešiojo dantų protezą, po to save išbandė ir kaip dainininkas. Tiesa, jo klausytojų ratas buvo gana pretenzingas. Jam teko dainuoti tikriems grupės „Queen“ nariams. „Tai buvo pati sudėtingiausia atranka mano karjeroje, tačiau turėti šalia Brianą ir Rogerį buvo labai svarbu. Niekas negali žinoti šios grupės istorijos geriau nei jie, todėl jų įžvalgos buvo neįkainojamos“, – apie laiką, praleistą filmavimo aikštelėje, prisiminė R.Malek, kuris buvo ypač dėkingas už tai, kad kuriant filmą dalyvavo grupės „Queen“ įkūrėjai: gitaristas Brianas May bei būgnininkas Rogeris Tayloras.
R.Malek pasakoja, jog rengdamasis vaidmeniui laikėsi specifinės dietos, kurios nerekomenduotų niekam, mat norėjo išdainuoti 22 minučių pasirodymą, atkuriant vieną „Queen“ koncertų.

 
„Nors niekada neturėjau problemų dėl svorio, gavęs šį vaidmenį turėjau numesti svorio ir užsiauginti raumenyną. Nes Freddie buvo prakaulus ir liesas. Alinantys filmavimai, mažo kaloringumo dieta tikrai nepriveda prie gero. O kur dar užsibrėžtas tikslas - išdainuoti koncerto fragmentą nepristingant kvapo! Tikrai buvo akimirkų, kai maniau, kad tai neįmanoma. Norint tai padaryti fizinis pasirengimas turi būti kaip antžmogio. Kartais tik nubudęs ryte tiesiog gulėdavau ant nugaros ir stengdavausi įkvėpti kiek įmanoma daugiau oro. Tiesiog norėjau, kad matydami mane ekrane visi atpažintų Freddie. Mano sesuo medikė, nors ir palaikė mane, bet vis primindavo, kad organizmo alinimas daugeliu atveju baigiasi blogai. Supratau, kad tai svarbu, kad gal ir turėčiau paklausyti vyresnės sesers, bet kai turi viziją ir tikslą, ką nori padaryti, tai tampa antraeiliu dalyku“, - pasakoja R.Malek.

 
Tarp kitko
Los Andžele įvykusiuose „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose ypatingo dėmesio sulaukė filmas „Bohemijos rapsodija“. Filmas per apdovanojimų įteikimo ceremoniją pelnė du svarbiausius prizus ir atsidūrė pretendentų gauti „Oskarą“ gretose drauge su dramine komedija „Žalioji knyga“ ir drama „Roma“. „Bohemijos rapsodija“, pasakojanti britų roko grupės „Queen“ iškilimo istoriją, pelnė geriausio dramos aktoriaus „Auksinį gaublį“ pagrindinį filmo herojų, legendinį Freddie Mercury, suvaidinusiam Rami Malek. Be to, ši juosta buvo pripažinta geriausia drama.
„Esu daugiau nei sujaudintas. Dabar mano širdis daužosi krūtinėje“, – sakė R.Malek atsiimdamas apdovanojimą. Jis, be kita ko, padėkojo ir dainininkui, mirusiam prieš 27 metus. „Ačiū, Freddie Mercury, kad suteikei man nepakartojamą džiaugsmą. Myliu tave, gražuoli. Tai – tau ir dėl tavęs, mielasis“, – pridūrė aktorius. Geriausio aktoriaus ir geriausios dramos apdovanojimai buvo įteikti paskutiniai, ir buvo tikėtasi, jog jie atiteks filmui „Taip gimė žvaigždė“.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris