Pau­lius Amb­ra­ze­vi­čius: „Ži­no­mu­mą no­ri­si iš­nau­do­ti dėl ko nors ge­ro“

Žiedūnė Juškytė
2017-11-10
Hu­mo­ris­tas, TV lai­dų ir ren­gi­nių ve­dė­jas, ra­šy­to­jas ir ver­tė­jas Pau­lius Amb­ra­ze­vi­čius (31 m.) sa­vo ži­no­mu­mą pa­nau­do­ja ne tik as­me­ni­niams, bet ir vi­suo­me­ni­niams tiks­lams. „Man tik­rai svar­bu, ko­kią ap­lin­ką pa­lie­ku po sa­vęs“, – sa­ko jis.
Pau­lius Amb­ra­ze­vi­čius: „Ži­no­mu­mą no­ri­si iš­nau­do­ti dėl ko nors ge­ro“

- Apie fut­bo­lą daž­niau kal­ba­te, nei žai­džia­te, o krep­ši­nį daž­niau žai­džia­te, nei apie jį kal­ba­te. Kaip tai at­si­ti­ko?

- Fut­bo­lo net ne­mo­ku žais­ti. Vi­sa­da tam tu­riu pa­si­tei­si­ni­mą. Au­gau kai­me, kur bu­vo sun­ku su­ras­ti žmo­nių pa­žais­ti krep­ši­nį bent tris prieš tris. Dar vi­sai įdo­mu žais­ti fut­bo­lą ke­tu­ri prieš ke­tu­ris, nors ma­ža­sis fut­bo­las yra pen­ki prieš pen­kis, bet tiek žmo­nių, spor­tuo­jan­čių gim­ta­ja­me kai­me, ne­bū­da­vo. Taip su­si­klos­tė, kad Lie­pa­lo­tuo­se (Ša­kių r. – aut. past.) vi­suo­met bū­da­vo po­pu­lia­rus krep­ši­nis, to­dėl aš ir­gi dau­giau tuo už­si­ė­miau. Tik vė­liau fut­bo­las at­si­ra­do ma­no gy­ve­ni­me, bet vis tiek jį daž­niau žiū­rė­jau, ne­gu žai­džiau.

- Ap­skri­tai, ar spor­tas – daž­nas jū­sų pa­ly­do­vas?


- Kai bū­da­mas dvy­li­kos at­ra­dau krep­ši­nį, iki kol bai­giau mo­kyk­lą, su ma­žo­mis iš­im­tis spor­tuo­da­vau, ko ge­ro, po ke­tu­rias va­lan­das per die­ną. Stu­di­jų me­tais spor­ta­vau kiek ma­žiau, o vė­liau vi­siš­kai ap­lei­dau bet ko­kį spor­tą. „Ant ma­nęs“ tai ma­ty­ti ir pats jau­čiu, bet jau me­tai lan­kau bok­są. Šis spor­tas ma­ne su­ža­vė­jo, nes jis efek­ty­viai tvir­ti­na kū­ną, tre­ni­ruo­čių me­tu ge­ri­na­mas grei­tis, re­ak­ci­ja. Tik­rai ne­isiu ko­vo­ti, bet jau­čiu, kad ma­no kū­nas ta­po tvir­tes­nis, jau­čiuo­si stip­res­nis. Ži­no­ma, dar mi­ty­bą rei­kė­tų pa­ko­re­guo­ti, kad ma­ty­tų­si re­zul­ta­tas.

- Atos­to­gų me­tu jūs ne­lin­kęs tin­gi­niau­ti. Kaip lei­džia­te ak­ty­vų lais­va­lai­kį?

- Su su­ža­dė­ti­ne mėgs­ta­me il­ges­nius pa­si­vaikš­čio­ji­mus, ko­pi­mą į ne­di­de­lį kal­ną. Man tai la­bai pa­tin­ka. Aš la­bai ne­mėgs­tu ad­re­na­li­no. Esu skri­dęs oro ba­lio­nu ir tai bu­vo tur­būt eks­re­ma­liau­sias da­ly­kas, ko­kį esu iš­ban­dęs (juo­kia­si). Bu­vo bai­so­ka. Ko­kiu sep­ty­nias­de­šimt pen­kių laips­nių kam­pu bu­vau su­len­kęs ko­jas, nes bi­jo­jau iš­kris­ti. Ne­įsi­vaiz­duo­ju sa­vęs, pa­vyz­džiui, su snieg­len­te ar sli­dė­mis – tai prie­šin­ga ma­no po­mė­giams.



- Su­re­pa­vo­te „Šven­ti­nio ban­ku­che­no“ dai­nos teks­tą apie ap­lin­ko­sau­gą. Tai tik­riau­siai da­rė­te ne­at­si­tik­ti­nai?

- Taip, man ši te­ma svar­bi. Ko­le­gos pa­siū­lė su­kur­ti klau­si­mus Na­cio­na­li­nei ap­lin­ko­sau­gos olim­pia­dai, nes man ši te­ma yra ar­ti­ma. Esu dir­bęs vie­no­je te­le­vi­zi­jos lai­do­je, ku­ri bu­vo su­si­ju­si su gam­ta. Man tik­rai rū­pi ir svar­bu, ko­kią ap­lin­ką pa­lie­ku po sa­vęs. Ne­įsi­vaiz­duo­ju sa­vęs kur nors nu­me­tan­tį šiukš­lę. Ko­kius pen­ke­rius me­tus mes nuo­lat rū­šiuo­ja­me at­lie­kas. Ka­dan­gi esu ki­lęs iš Su­val­ki­jos, ir van­de­nį ar elek­trą tau­py­ti man iš­ei­na na­tū­ra­liai (juo­kia­si).

- Kvie­čia­te drau­gus ir ap­lin­ki­nius pil­dy­ti vai­kų sva­jo­nes. Ko­dėl ra­gi­na­te vai­kams do­va­no­ti bū­tent ba­tus?

- Man la­bai pa­tin­ka pro­jek­tas „Vai­kų sva­jo­nės“. Prieš ko­kius pen­ke­rius me­tus su drau­ge kal­bė­jo­me apie šio pro­jek­to vai­kų sva­jo­nes ir su­pra­to­me, kad yra ap­mau­du, jog kai ku­rie vai­kai tie­siog sva­jo­ja apie ba­tus. At­ro­do, jie tu­rė­tų sva­jo­ti apie žais­lus, o čia toks že­miš­kas da­ly­kas – ba­tai. To­dėl nu­spren­džiau pa­ra­gin­ti drau­gus, ap­lin­ki­nius, kad jie nu­pirk­tų vai­kams bū­tent ba­tus ir juos pa­do­va­no­tų.




- Sa­vo po­pu­lia­ru­mą so­cia­li­niuo­se tin­kluo­se iš­nau­do­ja­te ska­tin­da­mas vi­suo­me­nei nau­din­gas ini­cia­ty­vas.

- Tai iš­ei­na na­tū­ra­liai. Ne­no­riu sa­vo ži­no­mu­mo iš­nau­do­ti tik sa­va­nau­diš­kiems da­ly­kams. Jį ir to­liau nau­do­siu kvies­da­mas į pa­si­ro­dy­mus, re­kla­muo­da­mas sa­vo kny­gas ir pa­na­šiai. Ta­čiau ži­no­mu­mą no­ri­si iš­nau­do­ti ir dėl ko nors ge­ro. Tai man ir­gi na­tū­ra­liai iš­ei­na.

- Sa­ko­ma, kad juo­kas žmo­gui pa­na­šiai nau­din­gas kaip spor­tas. Ar ka­da nors pa­gal­vo­jo­te, kad ne šiaip links­mi­na­te žmo­nes, bet at­ne­ša­te nau­dos jų sa­vi­jau­tai, svei­ka­tai?

- Aš pats la­bai mėgs­tu juok­tis, žiū­rė­ti ko­me­di­jas, ko­me­di­ji­nius se­ri­ja­lus, ko­miš­kus spek­tak­lius. Man pa­tin­ka bū­ti su „Hu­mo­ro klu­bu“ vien dėl to, kad žiū­riu jų pa­si­ro­dy­mus ir juo­kiuo­si – man už tai net ne­rei­kia mo­kė­ti pi­ni­gų. Tur­būt ne­bū­čiau pra­dė­jęs šio da­ly­ko, jei man ne­rū­pė­tų pra­juo­kin­ti ki­tą žmo­gų. Sten­giuo­si ir ben­drau­da­mas įmes­ti juo­ke­lį, ta­čiau la­bai ne­mėgs­tu, kai žmo­nės tie­siog pra­šo „pa­pa­sa­ko­ti ba­je­rį“. Ta­da sa­vai­me už­si­blo­kuo­ju.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    Sveika šeima


    Tylūs motinystės sunkumai

    Nors praėjusi Motinos diena viešojoje erdvėje motinystę vaizdavo kaip absoliučią laimę, realybėje daugeliui moterų ji atnešė sunkių išbandymų. Tūkstančiai moterų Lietuvoje po gimdymo susiduria su emociniais sunkumais, apie kuriuos vis dar kalbame retai. Tyrimai rodo, kad kas penkta lietuvė patiria pogimdyminės de...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Eurovizinės šlovės kaina – pakrikusi dalyvių psichika

    „Atlikėjo karjeroje nedaug tokių konkurencingų ir emociškai išsunkiančių renginių kaip „Eurovizija“, todėl perdegimas tarp dalyvių – itin dažnai pasitaikantis“, – skelbia nepriklausoma „Eurovizijos“ naujienų svetainė „ESC Insight“. Dėl šios priežasties o...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Turite tai žinoti
    Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris