L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė: norėjau likti „prie sporto“

Miglė Petkutė
2025-01-06
„Nuolatos keliu klausimus, ar man pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir ar išvis einu tinkamu keliu… Tačiau tai, kad galiu galvoti apie sportą ir aktyviai užsiimti šia sritimi, man yra labiausiai prie širdies“, – sako naujoji Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Apie profesinius pokyčius žymiausia šalies penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė stabtelėjo papasakoti pačiame švenčių įkarštyje, beieškant dovanų artimiesiems.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė: norėjau likti „prie sporto“
„Politikoje dar esame naujokai, todėl kol kas nesame tokie tvirti. Tvirtai jausimės tada, kai nuveiksime gerų darbų. Kai dar nieko nepadarei, tik atėjai ir pradėjai žengti pirmuosius žingsnius, sudėtinga visiškai pasitikėti savimi“, – sako Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

- Sportininkės karjerą pakeitėte į politikės. Ilgai svarstėte prieš tai darydama?
 
- Planavau, kad po penktųjų Olimpinių žaidynių atsisveikinsiu su sportu. Taip sutapo, kad panašiu laiku prasidėjo rinkimai. Sprendimas pasukti į politiką buvo staigus – apie tai iš anksto nelabai galvojau. Tiesiog kartais pats pajauti, kada ateina laikas užbaigti tam tikras veiklas, taip šį kartą buvo su sportu. Kadangi daug metų palaikiau gražius santykius su socialdemokratų partija, nusprendžiau, kad būtų verta išbandyti save šioje srityje ir prisidėti prie sportinės gerovės. Džiaugiuosi, kad man pavyko patekti į Seimą.


 
- Panašu, kad atradote savo vietą ir Seime – iškart ėmėtės domėtis sportininkais su negalia.

 
- Į mus kreipiasi patys žmonės su negalia. Jie kiekvieną kartą ateina į Seimą, bendrauja, bendradarbiauja su Jaunimo ir sporto komisija. Rūpinimasis jų sunkumais yra tradicija, kurią tęsiu.
 
Neseniai įvyko susitikimas, išklausėme jų poreikius, pabendravome. Pagrindinės problemos, kurias išsakė žmonės su negalia, yra finansų trūkumas, bazių prieinamumo stygius. Norima, kad jiems būtų skiriamas didesnis dėmesys. Situacija yra gerinama žingsnis po žingsnio. Jau yra padaryta daug, yra nemažai prisidėjusiųjų prie premijų ir stipendijų skyrimo. Taip pat pasirūpinta socialinėmis garantijomis, kurių anksčiau nebuvo. Nauja kadencija dar tik prasidėjo, bet jau žinome, kad bandysime pagelbėti išpildyti jų norus. Tačiau reikia atsiminti, kad problemų turi ne tik žmonės su negalia. Bandysime į visus žiūrėti vienodai.
 
- Skamba kaip darbų kupinas laikotarpis. Kokių veiksmų griebsitės pirmiausia?
 
- Žingsnius įvardinti dar sunku. Pirmiausia reikia pasidaryti namų darbus, asmeniškai susipažinti su visomis sporto institucijomis, pabendrauti su sporto visuomene, federacijomis, sportininkais. Reikia pasižiūrėti, kokia linkme einame ir kas yra svarbiausia. Padarius išvadas bus galima dirbti tinkamai, nes dabar sakyti tai, ką galvoju aš, nėra teisinga. Reikia atsižvelgti į mūsų visų nuomonę ir nuspręsti, kas būtų geriausia visuomenei.
 
- Jūsų požiūryje nestinga užsispyrimo. Atrodo, kad jau seniai turėjote sėdėti Seimo narės kėdėje.
 
- Sportuodama norėjau kuo daugiau pasiekti šioje srityje, todėl tuo metu tikrai nemąsčiau apie politiką. Viskas judėjo pamažu. Žinojau, kad net ir pabaigusi karjerą norėčiau likti „prie sporto“. Buvau aktyvi, daug visur dalyvaudavau, netgi esame įkūrę Nacionalinę sportininkų asociaciją. Bandome pagelbėti Lietuvos sporto sričiai išsakyti savo pozicijas. Todėl visada galvojau, kad noriu dirbti ten, kur būčiau arčiau sporto.
Beje, esu įgijusi politikos mokslų ir pedagoginį išsilavinimą. Abi sritys man artimos, tačiau galiausiai pirmą vietą paėmė sportas.


 
- Išties džiugu, kad sporto sritį kuruos ją išmanantis žmogus.
 
- 30 metų stebiu ir dalyvauju įvairiausiose sporto situacijose. Teko pamatyti nemažai sporto įvykių, todėl iš arčiau pažįstu sportininkų virtuvę. Manau, kad man kur kas paprasčiau įsigilinti, nes žinau, kaip veikia sistema. Nekvalifikuoto specialisto pakliuvimas į vadovo postą yra prasčiausias sprendimas, koks galėtų būti. Ir liūdniausia, kad taip dažnai atsitinka.
Politiko ir sportininko darbas yra nepalyginami dalykai, turintys savų panašumų ir skirtumų. Kol kas politikoje labiausiai patinka dėl to, kad galiu dirbti su man aktualiomis sritimis ir padėti kitiems žmonėms susidoroti su jų problemomis. Žinau, kad sudėtinga ką nors pakeisti, bet tai ir yra įdomu. Nuolatos keliu klausimus, ar man pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir ar išvis einu tinkamu keliu… Tačiau tai, kad galiu galvoti apie sportą ir aktyviai užsiimti šia sritimi, man yra labiausiai prie širdies.
 
- Nauji politikai dažnai nerimauja, kaip reikia palaikyti pozityvius ryšius su kolegomis. Ar jums nekyla baimių dėl gana įprastų politinių intrigų?

 
- Taip, politinių intrigų pasitaiko. Liūdnoka kartais matyti rietenas. Iš tikrųjų, kai kurie žmonės negerbia vienas kito ir kartais išsprūsta vienas ar kitas negražus žodis. Tai yra politika, kiekvienas turi pakovoti už savo pozicijas, tik gaila, kad kovojama pasitelkiant tokius metodus. Bet tikriausiai priprasime. Aš didelės komandos neturiu, bet džiaugiuosi, kad esu socialdemokratų partijoje ir kad mūsų šiuo metu yra dauguma. Esame didžiulė jėga, labai džiaugiuosi šiuo pasiekimu.


 
- Seime esate ne vienintelė sportininkė. Ar jaučiate Virgilijaus Aleknos globą?
 
- Šiek tiek pabendraujame, šiek tiek pasitariame. Jis turi daug patirties, todėl informaciją perduoda naujiesiems Seimo nariams. Šaunu, kad dabar Seime turime jau tris olimpiečius, o ne vieną. Trise turime didesnę jėgą, todėl galime daugiau padaryti, daugiau nuveikti. Žymiai geriau, kad politikoje atsiranda vis daugiau žmonių, nusimanančių apie tam tikrą sferą. Kuo daugiau bus tokių žmonių, tuo bus lengviau sėkmingai vykdyti darbus.
 
- Atrodo, kad jums nusimato intensyvi darbų pradžia. Ar jaučiatės tam pasiruošusi?
 
- Nenoriu užsibrėžti per daug, nes kitu atveju nepavyksta pasiekti nieko. Reikia susidėlioti, kas šiuo metu mums svarbiausia, ir ties tuo dirbti. Kol kas procesai tik įgauna pagreitį, iki pavasario tikrai pavyks viską išsiaiškinti ir tada galėsime pradėti dirbti.
Politikoje dar esame naujokai, todėl kol kas nesame tokie tvirti. Tvirtai jausimės tada, kai nuveiksime gerų darbų. Kai dar nieko nepadarei, tik atėjai ir pradėjai žengti pirmuosius žingsnius, sudėtinga visiškai pasitikėti savimi. Tačiau aš esu tvirtas žmogus, todėl jaučiuosi patogiai. Labai padeda mano charakterio savybės – užsispyrimas, atkaklumas, ryžtingas tikslų siekimas ir įgyvendinimas. Sportininkai yra gerai išugdyti, todėl manau, kad šios savybės gali būti puikiai panaudojamos politikoje ir visi darbai bus sėkmingai nuveikti.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris