„Kino pavasaris“ - festivalis namie ant sofutės

www.lsveikata.lt
2020-03-26
Jubiliejinis 25-asis kinomanų festivalis „Kino pavasaris“ šiemet kitoks - ypatingas, ne tik dėl to, kad jubiliejinis, bet ir dėl to, kad pasaulyje išplitus COVID-19 ir šalyje paskelbus karantiną, jis tapo festivaliu namuose. Tiek festivalio atidarymą, tiek visus siūlomus repertuaro filmus kino mylėtojai šiemet žiūri iš namų, sau patogiu laiku. „Lietuvos sveikatai“ apie kilusius iššūkius festivalį organizuoti nuotoliniu būdu pasakoja „Kino pavasario“ vykdančioji direktorė Agnesta Filatovė.
„Kino pavasaris“ - festivalis namie ant sofutės
„Jei norisi filmų, susijusių su sveikata, karantinu, ligomis ir panašiais dalykais, bet nuteikiančių viltingai, priverčiančių susimąstyti, „Kino pavasaryje“ ieškokite šių: „Proksima“, „Viltis“, „Tiesiog nuostabu“, „Disko“, „Meilės trilogija“, „ - pataria „Kino pavasario“ vykdančioji direktorė Agnesta Filatovė.

- „Kino pavasaris“ - mylimiausias kino mylėtojų renginys, į kurį paprastai susirenka nemenka auditorija ir būrys garbių svečių. Papasakokite, kokie didžiausi iššūkiai kilo šalyje įvedus karantiną prieš pat festivalio atidarymą?
- Paskelbus visuotinį karantiną tikrai susidūrėme su tam tikrai iššūkiais, meluočiau sakydama, kad to nebuvo. Kai sužinojome, kad paskelbtas karantinas, „Kino pavasario“ formatą turėjome pakeisti per vos šešias dienas. Praradome galimybę tam tikrus filmus parodyti didžiajame ekrane, turėjome užtikrinti, kad festivalio žiūrovai galėtų pamatyti tuos filmus, kurių labiausiai laukė, sudaryti galimybes dalyvauti jauniems kūrėjams konkursinėje programoje, o ką jau kalbėti apie teisinius, techninius dalykus ir formato pritaikymą namų kinui.

Džiaugiuosi, kad pavyko greitai persiorientuoti ir sėkmingai prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių. Turiu padėkoti ir visai mūsų komandai, kurių darbas pasikeitė iš esmės: teko imtis to, ko niekuomet nebuvo darę ir visi dirbo išvien, be jokių klausimų.
 
- Tikriausiai įgijote ir naudingos patirties?
- Esame pirmieji Europoje, kurie dėl karantino festivalio neatšaukė ir sėkmingai jį perkėlė iš didžiųjų į namų ekranus, kol Europoje vis daugėja žinių, jog vienas po kito atšaukiami kultūriniai festivaliai. Dabar gauname be galo daug užklausų iš kitų Europos festivalių organizatorių, norinčių perimti gerąją mūsų patirtį ir išmokti taip greitai perorganizuoti darbus.
 
- Įprastai „Kino pavasaris“ yra renginys, kurio visi laukia, ruošiasi, puošiasi, eina į kino teatrus. Ar pavyko išsaugoti bendruomeniškumą karantino sąlygomis?

- Pavyko. Atidarymo ceremonijos transliaciją tūkstančiai žmonių stebėjo „Kino pavasario“ „Facebook“ paskyroje, o su grotažyme #festivalisnamuose, o socialinėje erdvėje gausiai sklido atidarymą prie namų kino ekranų šventusiųjų nuotraukos. Žinoma, tai nėra toks pat skaičius žmonių, kurie ateidavo į kino teatrą, tačiau sulaukėme daug palaikymo ir tikrai itin didelio žiūrimumo tokiomis sąlygomis. Juk seniau žmonės, norintys ramiai pasimėgauti kinu, palikdavo vaikus seneliams ar auklėms ir eidavo į kiną. O dabar, norėdami pažiūrėti siūlomus filmus, jie pirmiausia turi užmigdyti vaikus, tik tada mėgautis kinu.
 
- Ar „Kino pavasario“ repertuare žiūrovai gali rasti filmų, susijusių su dabartine situacija pasaulyje, apie sveikatą, ligas, užkratus ir net tą patį karantiną?
- Turint galvoje, kad dabar didžiausią naujienų srauto dalį sudaro žinios apie koronavirusą, mes siūlome šiek tiek nuo to pailsėti ir bent trumpam atsiriboti žiūrint gerą kiną. Kviečiame žiūrėti filmus, pasinerti į kino pasaulį, kino dėka nukeliauti į kitą šalį, pagyventi kitą gyvenimą, patirti kitokius jausmus ir leisti pailsėti sau nuo visko, taip stiprinant ir emocinę sveikatą. Juk turime rasti laiko sau, padaryti pauzę nuo visko, kas dabar vyksta ir išeiti į pasimatymą su kinu.
O jei vis dėlto norisi filmų, susijusių su sveikata, karantinu, ligomis ir panašiais dalykais, bet nuteikiančių viltingai, priverčiančių susimąstyti, „Kino pavasaryje“ ieškokite šių:  „Proksima“, „Viltis“, „Tiesiog nuostabu“, „Disko“, „Meilės trilogija“.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica