Joana Bartaškienė: „Tegu jaunimas nenuvertina senjorų“

Sima Kazarian
2021-05-31
„Aš turiu degti ir uždegti kitus, kitaip aš – ne Joana“, – sako 71-erių metų Joana Bartaškienė, atverdama namų vartus Kauno priemiestyje. Joana gali nesustodama keturias valandas vesti treniruotes. Išvažiuoti į Klaipėdą šeštą ryto, visą dieną skaityti sveikatingumo seminarus ir grįžti pirmą nakties.
Joana Bartaškienė: „Tegu jaunimas nenuvertina senjorų“
„Tegul jaunimas nenuvertina senjorų. Jų meilė ir gražesnė, ir stipresnė, atmetant intymųjį aspektą. Meilė tampa mažiau seksualinė, bet daugiau brandi. Atsiranda dėmesys, gražūs žodžiai, o švelnūs ir subtilūs prisilietimai atstoja geriausią seksą“, – sako Joana Bartaškienė.

70 sportiškų senjorių
Nuolat veiklos kupinai Joanai vyras kartais primena pasižiūrėti į pasą, tačiau ji pati šį dokumentą ignoruoja – energingumo moteriai baltai pavydi ir perpus jaunesnės. Tiesa, 80-metį atšventęs garsiosios kaunietės sutuoktinis Albinas taip pat nepėsčias – ilgametis inžinierius tik prieš porą metų išėjo į pensiją ir teigia, kad labiausiai nepatinka būti be veiklos, tad jos nuolat sau sugalvoja.
 
Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė ir Lietuvos sporto ambasadorė J.Bartaškienė jau 21 metus veda treniruotes auksinio amžiaus moterims, kurioms nuo 70 iki 80 metų. Nei viena iš septyniasdešimties Joanos treniruojamų moterų nesusirgo koronavirusu. Jaunatviškos išvaizdos senjorės laužo mitus apie vienišus senolius.
 
„Devintą ryto moterys pasportuoja, na, o po to jau vaišinamės, bendraujam. Kiekviena atsineša skanėstų – kai tiek žmonių, nuolat išpuola progos: tai reikia švęsti gimtadienį, tai minėti vardadienį. Po to damos būreliais eina pasivaikščioti po Kauną. Akropolyje išgeria kavos, po to keliauja viena pas kitą į svečius. Kol grįžta namo, ateina ir 9 vakaro“, – juokiasi Joana.

 
Saulutę padaro ir dabar
Joana aktyviai sportuoja nuo pat vaikystės, yra sportinės gimnastikos meistrė. „Turiu 150 diplomų, du – antros vietos, ir jie sulankstyti: buvau nepatenkinta tokiu rezultatu“, – juokiasi dar ir dabar nesunkiai saulutę galinti padaryti moteris.
 
Ji dėkinga genams už sveiką organizmą, o gyvenimo būdui, kad turi ištreniruotą kūną. „Išvaizdai mano genai netikę, esu linkusi į apkūnumą, tačiau sportas šią problemą išsprendžia. Mano nugara gerai ištreniruota, todėl neturiu su ja problemų, kurios kamuoja daugelį bendraamžių. Visiems patariu sportuoti per savaitę tris kartus po valandą su svoriais, daryti pratimus nugarai, pilvo presui, kojoms. Ne mažiau svarbu kasdien po keletą kilometrų pasivaikščioti ir reguliariai atlikti tempimo pratimus. Svarbu tempti ir kojas – negražu, kai dar jaunoms moterims keliai atsikiša į priekį“, – patarė Joana.
Moteris teigia, kad visą gyvenimą valgė įvairų maistą ir nesivaikė jokių mitybos madų. Anot jos, sveikos mitybos paslaptis yra saikas ir nedideli kiekiai.
 
Sulaukus penkiasdešimties – gražiausi metai
Laužanti amžiaus stereotipus Joana penkiasdešimtmetes vadina jaunomis. „Atėjus keturiasdešimtmečiui moteris tik subręsta. Penkiasdešimties prasideda pats gražiausias amžius. Gali skirti daugiau laiko sau, vaikai užauginti, anūkai nevargina. Aišku, tos, kurios sėdi namuose, vysta ir nuvysta, tačiau aktyvių šešiasdešimtmečių neįmanoma pagauti – jos dirba, pramogauja, nėra kada nei senti, nei sirgti“, – sako Joana.
 
Vidinė energija – moters grožis
Pašnekovė sako nuo jaunystės pripratusi, kad šokti ją iškart kviečia penki kavalieriai tuo pačiu metu, o universiteto auditorijose supdavo spiečiai vyriškos lyties bendrakursių. Tačiau moteris prisipažino, kad jos grožio idealas skiriasi nuo to, kokia yra pati. „Aš tik vaidinu, kad esu graži, o iš tiesų nuo pat jaunystės norėjau būti visai kitokia, – užsikvatoja moteris. – Man gražu mėlynakės, tiesiais plaukais, aukštos ilgakojės merginos. O aš garbanota, rudaaakė ir maža. Jaunystėje su kitomis sportininkėmis pasigražindavome kūną dirbtinai – į liemenukus įsidėdavome vatos, o kad užpakaliukas atrodytų didesnis esu apsimovusi ir tris kelnaites.“

 
Pašnekovė mano, kad už sugebėjimą pakerėti priešingą lytį reikėtų dėkoti vidiniam žavesiui. „Jei nėra spinduliavimo, pasitikinčios eisenos, net ir dailiausių bruožų moteris atrodys kaip pilka pelytė. Vidinė moters energija ir yra jos grožis. Kitos stebisi, kad puikus vyras susirado negražią moterį. Tai joms taip atrodo, vyrai viską mato kitom akim“, – įsitikinusi kaunietė.
 
Ieškant meilės verta rizikuoti
Joana jau 31 metus ištekėjusi už antrojo vyro Albino teigia, kad jei pirma santuoka nepasiseka, visada verta rizikuoti ir ieškoti laimės antrą kartą. „Būna, kad pavyksta tik iš kelinto karto, tai nėra paprasta. Man pasisekė sutikti meilę iš antro. Tiesa, taip nutinka ne visoms, bet aš karalienė“, – juokiasi Joana ir priduria, kad taip ją apibūdino būrėja, metusi kortas kaip tik tada, kai žavioji kaunietė užmezgė santykius su iš Kauno kilusiu Albinu.
 

Pašnekovė įsitikinusi, kad jei moteris netekusi spindesio jį gali padėti atgauti tik įsimylėjimas. Energingoji kaunietė mano, kad net ir santuokoje sveika platoniškai įsimylėti. „Moteriai meilė duoda daug. Nereikia eiti į kairę – mes viena akimi su vyru prižiūrim vienas kitą, bet susižavėjimas ir nekaltas flirtas neatneša nieko blogo, o paskatina moterį pasitemti, ji tiesiog pagražėja akyse“, – mano Joana.
 
Meilės reikia ir aštuoniasdešimtmečiams
Joana pastebi, kad lietuvės moterys atrodo puikiai net ir vyresniame amžiuje, o štai pasitempusių vyrų rasti yra sunkiau. „Nepaisant to, ir tokio amžiaus poros susieina, užsimezga meilė. Kai per treniruotę suskamba telefonas ir moteris bėga atsiliepti, iš akių matau, ar dukra skambina, ar gerbėjas. Gavusi vyro dėmesio moteris pasikeičia, ir nesvarbu, kokio ji amžiaus. Mačiau, kaip iš pažiūros paprasta pažįstama atsidūrė kompanijoje su jai patinkančiu vyriškiu – pasikeitė „ant 220“. Pasitempė, akys sužino, tapo tiesiog gražuolė, tikra pamaiva. Žiūri ir sunku patikėti“, – sako Joana.
 
„Tegul jaunimas nenuvertina senjorų. Jų meilė ir gražesnė, ir stipresnė, atmetant intymųjį aspektą. Meilė tampa mažiau seksualinė, bet daugiau brandi. Atsiranda dėmesys, gražūs žodžiai, o švelnūs ir subtilūs prisilietimai atstoja geriausią seksą“, – juokiasi Joana ir teigia, kad galbūt sulaukusi 80-ties apie save papasakos daugiau, nes gyvenimas sklidinas įvairiausių nuotykių.
Pašnekovė prisimena, kad jos jaunystės laikais net ir intymumas buvo suprantamas kitaip. Nereta moteris save pataupydavo ir net po vestuvių neskubėdavo kristi su teisėtu sutuoktiniu į patalus.
 
Rytais mėgsta pasistaipyti prieš veidrodį
„Atsikeliu visada geros nuotaikos, prieš veidrodį pasimaivau, pasistaipau savimi patenkinta. Na ir kas, kad su amžiumi pasikeičia kūnas, nosis, ausys padidėjo, bet turime būti dėkingos Dievui, kad dar galime pasidžiaugti savimi, dar galim prie to veidrodžio prieiti, o kiek tokių, kurios tos galimybės neturi“, – sako Joana.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  Lietuvoje tėra vos du trys vaikų reumatologai, mažiesiems pacientams atliekantys ultragarso tyrimus. Tarp jų – gydytoja vaik...
  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Gydytojas urologas Marius Anglickis Lietuvoje pradėjo Baltijos šalyse unikalias varpos implantacijos operacijas. Vienas pir...

  Budinti vaistinė


  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Nuo penktadienio „Camelia“ vaistinių tinkle visoje Lietuvoje galima atsispausdinti galimybių pasą. Tai bus dar papildo...
  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Gyventojai, siekdami apsisaugoti nuo COVID-19 bei kitų užkrečiamųjų virusinių ligų, linkę vis labiau įsiklausyti į sveikatos speci...

  Sveika šeima


  Šeimų psichoterapeutė: šiandien viskas techniškiau

  Grožio ir seksualumo standartai, kuriuos mums diktuoja žiniasklaida, troškimai, kuriuos turime „patirti“, iš išorės primestos fantazijos – visa tai atitolina mus nuo savęs ir neleidžia mėgautis intymumu su partneriu. Apie tai, kodėl taip atsitinka ir kaip atsispirti spaudimui, psychologies.ru ka...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Singapūras mėgina susigyventi su COVID-19

  Dar rugpjūčio pabaigoje Singapūro sveikatos apsaugos ministras Ong Ye Kung pasidžiaugė, jog šalyje nuo COVID-19 pasiskiepijo kone 80 proc. gyventojų. Kodėl ši šalis taip greitai rinkosi pasiskiepijusių procentus? Pasirodo, Singapūras vos pradėjęs skiepijimą iš karto ėmėsi ir kontrolės. Nepasiskiepijai? Nei...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Obstipacija: naujas rekordas?
  Henrikas Vaitiekūnas Obstipacija: naujas rekordas?
  Skaičių magija
  Henrikas Vaitiekūnas Skaičių magija
  Raudoną kraują pakeis mėlynas?
  Henrikas Vaitiekūnas Raudoną kraują pakeis mėlynas?

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica