J.Milius: nuo sunkiojo metalo iki animacinių filmukų

Greta Vanagienė
2023-10-16
Iš pažiūros užkietėjusį rokerį atlikėją Jeronimą Milių gerbėjai dažniau sutinka ne trankiame koncerte drebinantį sceną, o teatre traukiantį sudėtingas meilės arijas. „Vardan idėjos dainuoti nišinėje arenoje nebegalėjau“, – sako buvęs metalistas, turintis gerų vokalinių duomenų, kuriuos puikiai įprasmina vis dažniau lietuvių atrandamuose miuzikluose. Vyras prabyla ir Volto Disnėjaus animacinių filmukų herojų lūpomis.
J.Milius: nuo sunkiojo metalo iki animacinių filmukų
„Nors su Karina dirbame toje pačioje srityje – trinties nejaučiame. Kaip tik faina – mus sieja tos pačios problemos, puikiai suprantame vienas kitą, nes gyvename tomis pačiomis aktualijomis ir iššūkiais. Pasidaliname, pasijuokiame kartu... Visada žinau, kad iš jos sulauksiu palaikymo ir supratimo“, - sako atlikėjas Jeronimas Milius. Nuotraukos autorius: Liusjenas Kulbis.

- Jei neįsiveli į skandalą, galima pamanyti, kad artisto karjera baigėsi. O jūs su žmona Karina, atrodo, dar vis medaus mėnesį tęsiat, pyragus tykiai namuose kepat...
 
- Nesame skandalų mėgėjai. Tokiu būdu reklamuotis neatrodo faina. Iš tiesų daug dirbam, todėl mus reklamuoja mūsų darbai. Pakankamai esu ir eteryje: praėjusiais metais dalyvavau televizijos laidoje „Kaukės“, o šiemet jau ir komisijoje sėdėjau. Sukausi televizijoje pakankamai. Vis dėlto daugiausiai dirbu Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, o kur dar įvairūs projektai ir koncertai su Lietuvos valstybiniu simfonijos orkestru, Kauno bigbendu. Koncertuojame ir drauge su Karina. Darbų tiek pridėliota į priekį, kad nežinau, kaip aprėpti. Pyragus galima pamiršti... Tokioms pramogoms reikia naujo karantino (Juokiasi).
 
- Vis dažniau dainuojate miuzikluose, kur reikia atlikti ne vieną sudėtingą ariją. Sunku?
 

- Koncertuoti su orkestru ir atlikti sudėtingesnius muzikos kūrinius ne visi atlikėjai gali. Ne visi pop dainininkai turi tokius vokalinius duomenis ir tai patempia. Aš kaifuoju nuo miuziklų. Gruodžio mėnesį pristatysime naują premjerą „Tristanas ir Izolda“. Bus turas. Toliau tęsime Jūratės ir Kastyčio miuziklo pasirodymus. Su šiuo kūriniu neseniai ir Amerikoje buvome. Kartu su Karina ten kelias savaites ir koncertavome. Mes esame rimto žanro atlikėjai. Nuo senų laikų esu įpratęs dainuoti nišinėje arenoje. Miuziklai taip pat niša. Net ir ne visiems teatro ar klasikinės muzikos mylėtojams jie patinka. Vis dėlto turi gerbėjų ratą. Miuziklus lietuviai po truputį atranda. Tie, kas lankosi muzikiniuose teatruose, puikiai žino, ką veikiu. Didžiuosiuose openair‘ų festivaliuose manęs nepamatysite – neturiu tam pakankamai autorinės programos. O buvo laikai, kai su grupe po pasaulį išvažinėjome, koncertavome daugybėje festivalių... Dabar kitas etapas. Su roko grupe išsiskirstėme seniai.


 
- Bet įvaizdis išliko – su Volto Disnėjaus Mikimauzo palaidine vargu ar kas jus įsivaizduotų.
 
- Įvaizdis susiformavo natūraliai dar nuo roko ir metalo scenos laikų, nors roko dainuoju gerokai mažiau. Metalo scena ypač nišinė. Penkiolika metų tam atidaviau savo širdį. Norisi lipti iš nišų. Nors jos gražu, bet vien idėja gyventi ir motyvuotis labai ilgai negali.
O įvaizdis mano toks ir liko. Jei reikia ir smokingą apsivelku. Man jau seniai dzin, kaip rengtis. Muzikinių kaukių filmavime stilistai net nebesitardavo su manimi, kaip rengtis šitoje laidoje. Velkuosi viską, kas man paduota, nors visai man netipiška ir nebūdinga.
 
- Kalbate daugiskaita „mes“. Su žmona Karina visur koja kojon?
 
- Sukamės panašiame darbų rate. Ji dar ir su merginų grupe daug koncertuoja. Beje, kartu su Karina įgarsiname animacinius filmukus. Faina veikla. Netrukus kino teatruose pasirodys naujas Volto Disnėjaus filmukas, kuriame ir mano balsą girdėsite.
Nors su Karina dirbame toje pačioje srityje – trinties nejaučiame. Kaip tik faina – mus sieja tos pačios problemos, puikiai suprantame vienas kitą, nes gyvename tomis pačiomis aktualijomis ir iššūkiais. Pasidaliname, pasijuokiame kartu... Visada žinau, kad iš jos sulauksiu palaikymo ir supratimo. Neteko išgirsti, kad ir vėl tu apie tuos koncertus ar spektaklius...


 
- Tada turbūt apsieinate be pavydo scenų, kai gerbėjų oro bučkiniai iš salės skrieja.
 
- Iš to mėgstame tik skaniai pasijuokti. Per pilnatį vis kas nors iš gerbėjų parašinėja. Kitu atveju reaguojame į tai ramiai.
 
- Muzikantų dienotvarkė paprastai toli gražu nuo standarto – naktį koncertai, dieną miegas. Režimo nebuvimas ir prasta miego higiena sveikatos nepriduoda. Kaip atsigriebiate?

 
- Neturime pastovio dienotvarkės, ją diktuoja darbai, kurie išpuola visaip. Būna, kad koncertuoti išvyktame naktį į pajūrį, o dar grįžti atgal tenka. Miegame tada iki pietų. O prastas miego režimas kenkia balso stygoms. Visa laimė, jos greitai atsigauna. Vartojame daug vitaminų, stengiamės gerai maitintis, vengiame greito maisto, sportuojame. Tik, kad pasportuoti, pasimokyti ar laisvadienį susiorganizuotai tenka ieškoti „lango“.


 
Atšalus orams dažnai kenčia gerklė. Turite receptą, kaip pasveikti per parą?
 
- Per vieną dieną niekas nepasveiksta. Reikia psichologiškai būti stipriam – sau susirgti tiesiog neleisti, nepasiduoti ligai, kai ji kėsinasi. Visiems atlikėjams žiaurus gruodžio mėnuo – koncertai, arenos, daug tempo, energijos atidavimo, savęs deginimo, mažai poilsio ir miego. Jei esi nusiteikęs šį laikotarpį atlaikyti, ir atlaikysi. Čia kaip sportininkams įveikti distanciją nepaisant skausmo. Kai įsijungia nuovargis ir atrodo nebegali, jei bent kiek sustosi, iškart atkrisi į lovą, ims viskas byrėti. Nepadės jokie vaistai, kurių griebiamasi iš desperacijos. Reikės išgulėti lovoje.
 
- Vakaro metas, ką tik grįžote po darbų namo. Kas vakarienės? Kaip atsipūsite?
 
- Sriuba! Visada džiaugiuosi, kai namuose būna šiltos sriubos – čia kaip geri vaistai tokiais slogiais orais. Ir Karina namo ką tik grįžo – bus mūsų laikas. Pasižiūrėsime filmą, atsipalaiduosime. Buvo sunki diena: repeticijos nuo ryto, naujo miuziklo „Mocartas“ pasiruošimas, kuriam intensyviai ruošėmės kelis mėnesius, vėliau filmukų įgarsinimas įrašų studijoje, nieko daugiau nebesinori.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...
  Mokys, kaip vartoti vaistus

  Mokys, kaip vartoti vaistus

  „Oficialiai vaistinėse surenkamų ir sunaikinamų vaistų kiekis – 20 tonų per metus – rodo, kaip netinkamai vartojami ar neva...

  Sveika šeima


  Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

  Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ksenotransplantacija: vis daugiau vilčių pacientams

  Daugiau negu 100 tūkst. JAV gyventojų laukia organų transplantacijų. Ksenotransplantacijos (iš gyvūno žmogui) pasiekimai laukiantiesiems gali suteikti naujų vilčių. Kovo viduryje Masačiusetso ligoninės Bostone gydytojai žmogui atliko sėkmingą kiaulės inksto persodinimą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ir turtuoliai verkia
  Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
  Kas po devintu prakaitu slypi?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
  Pavėlavęs perspaudų rinkinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

  Naujas numeris