Ieva Zasimauskaitė: vyresnis žmogus yra gražesnis negu jaunas

Aida Žemaitytė
2018-05-07
„Aš besąlygiškai tikiu šia daina“, – šypsosi atlikėja Ieva Zasimauskaitė (24), kuri jau antradienį, gegužės 8 dieną, stos ant „Eurovizijos“ scenos Portugalijoje ir klausytojams dovanos sentimentų kupiną baladę „When we‘re old“. Jauna moteris atvira – net atsakingiausiomis akimirkomis nori išlikti savimi: emocinga, bet tvirta vidumi. „Daina tokia jautri, kad per repeticijas net ne visuomet pavykdavo ją sudainuoti iki galo, pravirkdavau“, – prisimena Ieva, ir priduria, kad suvaldyti jausmus scenoje – neeilinė užduotis.
Ieva Zasimauskaitė: vyresnis žmogus yra gražesnis negu jaunas
„Dabar esu labai laiminga ir norėčiau, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie teigiamas mano patirtis. Beje, pokyčiai dažnai nereikalauja tiek daug pastangų, kaip kartais mums atrodo. O jų nebijant, atkeliauja laimės jausmas, sveikata, jėgų antplūdis. Kas to nenorėtų?“, - sako dainininkė Ieva Zasimauskaitė.

- Muzikos kritikai, o ir klausytojai, sako, kad tavo daina „yra būtent TAI, ko šiandien žmogui labiausiai reikia“. Ieva, kaip manai, kas šiame kontekste telpa žodyje „TAI“?
- Man atrodo, kad visi labai pasiilgo stabtelėjimo, pagalvojimo, kas yra tikra, kas svarbiausia, kas – mūsų esmė. Meilė, ta amžina meilė, ir yra TAI, ko kiekvienas mūsų ieškome. Pagalvokime, juk dažnai bėgame nuo paties savęs: kai surandame artimą sielą, nemokame su ja sutarti, apsisukame ant kulno ir jau lekiame ieškoti kito žmogaus. Kodėl taip elgiamės? Juk prarandame didingą jausmą, ką reiškia būti su vienu žmogumi visą gyvenimą. 
Aš turiu labai šiltų, artimų santykių pavyzdį – tai mano tėvų pora, seneliai. Man atrodo, kad „When we’re old“ – tai daina apie tikrus dalykus, kurie yra svarbūs šiandien dienai.
 

- Šiame amžiuje, kai jaunystė tapo kultu, daugeliui mūsų senti yra baisu. Tavo daina yra padrąsinimas natūraliai senti, įrodymas, kad pagyvenęs žmogus gali būti net labai vertingas ir gražus?
- O, taip! Aš visuomet galvojau, kad vyresnis žmogus yra gražesnis negu jaunas. Dėl to, kad jis turi daug patirties. Bet, žinote, kartais ir jauni žmonės būna labai protingi, o pagyvenę, priešingai, neišmintingi. Man atrodo, dabar labiau kalbame apie kūno koncepciją: jaunas – senas. Gal vertinti reikėtų kitaip? Pavyzdžiui, dažnai močiutės klausiu: „Kelerių metų tu jautiesi?“ „Oi, – sako, – vaikeli, tu neklausk, pamatysi – net ir perkopusi penkiasdešimtmetį jausiesi kaip dvidešimties ar trisdešimties…“ Manau, kad sensta tik mūsų kūnas, o siela yra tokia, kokia yra.
Jei atvirai, man be galo gražu ir jaunas, ir pagyvenęs žmogus. Nes tai yra visiškai natūralu! Aš absoliučiai nebijau pasenti.


 
- Kai dainuoji eurovizinę dainą, ekrane už tavęs mainosi jaunų, vidutinio amžiaus, pagyvenusių žmonių nuotraukos. Ar dauguma jų – tau artimų žmonių? Jų palaikymas tau labai svarbus? 
- Taip, nuotraukose, kurios man dainuojant rodomos ekrane, yra man artimų, pažįstamų žmonių: tėvų, senelių, senelių draugų, mano draugų... Aišku, kad be artimųjų palaikymo mano kasdienybė būtų liūdnesnė. Ypač emociškai sunkiose, stresinėse situacijose, kai esi pervargęs, neišsimiegojęs, nepavalgęs, gal net nelabai nori su kuo nors bendrauti, ypač svarbu, kad artimi žmonės būtų šalia, besąlygiškai suprastų, palaikytų, neatstumtų.
Esu žmogus, branginantis santykius. Tikrai žinau, kad be artimųjų nebūčiau tiek pasiekusi, greičiausiai būčiau palūžusi pusiaukelėje į Euroviziją...
 

- Pernai metei sau iššūkį – nusprendei mėnesį gyventi nevartodama jokio pridėtinio cukraus. Papasakok, kaip tau sekėsi?
- Tiesą sakant, buvo beprotiškai sunku (kvatoja), nes beveik visur yra pridėtinio cukraus. Ieškoti tinkamo maisto nebuvo lengva. Pavyzdžiui, kavinėse ar restoranuose negali valgyti praktiškai nieko – visur įdėta bent truputėlis cukraus. Su iššūkiu susitvarkiau, tačiau eksperimento pratęsti ilgesniam laikui nesinorėjo (juokiasi).
Įdomiai jaučiausi, kai vėl pradėjau valgyti cukrų, sakiau sau: „O Dieve, kaip aš galėjau išsiversti be saldaus!“ Gyventi be cukraus tikrai nemoku, man jo atsisakyti sunku, bet – tikrai verta pamėginti.


 
- Ar tu esi iš tų žmonių, kurie daugiausiai pasiekia davę pažadą sau?
- Ne, iš tiesų nedalinu pažadų sau. Kodėl? Nes nenoriu jų laužyti, nemėgstu ko nors atsisakyti per prievartą, be aiškaus tikslo, priežasties. Esu iš tų, kurie mėgsta išbandyti įvairias gyvenimo situacijas praktiškai, tad dažniausiai ko nors atsisakau ar pradedu elgtis kitaip, nei įpratusi, tik dėl naujos patirties, jei ji parodo, kad kitas kelias – teisingesnis. Taigi, mielai keičiuosi, jei matau tam realias priežastis.
 
- Ieva, ar sutiktum, kad šiuo metu išgyveni vieną gražiausių, laimingiausių, šviesiausių, sveikiausių gyvenimo laikotarpių?
- Žvelgiant iš vienos pusės – taip, nes atradus gyvenimo kelią, kuomet susidėlioja dienos režimas, sveikesnė mityba – akyse tampa šviesiau. Juk vien šie dalykai pakeičia pusę tavo gyvenimo: sumažėja ligų, baimių, streso. Dabar esu labai laiminga ir norėčiau, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie teigiamas mano patirtis. Beje, pokyčiai dažnai nereikalauja tiek daug pastangų, kaip kartais mums atrodo. O jų nebijant, atkeliauja laimės jausmas, sveikata, jėgų antplūdis. Kas to nenorėtų?


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica