Girmantė Vaitkutė: naudingiausia sveikatai – pabūti su savimi

Aida Žemaitytė
2018-04-23
Daugelis klausytojų Girmantę Vaitkutę vadina lietuviškąja Adele ne tik dėl dailių bruožų, bet ir dėl sceną sudrebinusio galingo balso. O ji pati labiau vertina nuo kūdikystės vietoj lopšinių girdėtus klasikinius kūrinius, mat augo muzikos mokyklos koridoriuose, o groti pradėjo vos išmokusi vaikščioti.
Pristatydama savo kūrinius atlikėja atvira: „Žinau, kad žmonės muziką girdi skirtingai. Man svarbiausia, kad kiekvienoje dainoje klausytojas atrastų dalelę savęs, pajaustų būtent jam keliamas emocijas, susikurtų nuotaiką, dainas priimtų savaip.“ 
Girmantė Vaitkutė: naudingiausia sveikatai – pabūti su savimi
Girmantė Vaitkutė. K.Kublicko nuotr.

- Esi sakiusi, kad svarbiausia atrasti santykį su savimi. O kai pajunti save, santykiai su kitais tampa labai aiškūs. Kas tu esi pati sau? Kada jautiesi laiminga?
- Pati sau esu tiesiog žmogus – su darbais, kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais. Jaučiuosi laiminga, kai turiu veiklos, kai ji sekasi. O taip pat, kai lieka laiko tarp visų darbų pabūti su šeima, draugais. Arba kai po aktyvios dienos galiu skirti sau kelias valandas mėgstamoje kavinėje su puodeliu skanios kavos ar arbatos ir knyga. Nedaug reikia iki tos mano laimės – tik kad viskas vyktų pagal planą.

Kad imtum suprasti save, matyt, turi praeiti laiko, metų. O kaip jauteisi būdama paauglė, kaip šį brendimo laikotarpį išgyveno tavo draugai? Klausiu, nes dabartiniai paaugliai taip pat ieško vidinės harmonijos receptų.

- Dabar atrodo, kad paauglystė buvo taip seniai... Išties, buvo visko: ir nerimo dėl išvaizdos, ir noro patikti. Džiaugiuosi, kad turėjau kelias šaunias veiklas – skautus ir simfoninį orkestrą Balio Dvariono muzikos mokykloje, kur mane supo nuostabūs žmonės. Su kai kuriais jų iki šiol palaikome ryšį. Tie žmonės man yra ypatingi – jų dėka šiandien esu tokia, kokia esu. Manau, kad svarbu kuo anksčiau suvokti, jog esame vieninteliai ir unikalūs, nemėginti kopijuoti ar būti tuo, kuo nesame. Tada ir vidinė harmonija greičiau aplanko.
 


- Kokia tavo patirtis, ar daugybė veiklos – dainavimas, šokiai, sportas – jaunam žmogui padeda?
- Galiu kalbėti tik iš savo patirties. Manau, kad man veiklos, kuriose buvau, tikrai padėjo. Svarbu suvokti, kad kartais reikia ir pailsėti bei vykdyti įsipareigojimus: mokytis, tobulėti, įgyti naujų žinių. Posakis „kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji“ yra teisingas, tačiau ne fizinės ar psichinės sveikatos kaina.
 
- Teko girdėti, kad tavo, populiarios atlikėjos, mėgstamiausias poilsis – stovyklauti, gulėti ant minkštų samanų ar klausytis gražiausios muzikos – į palapinę barbenančio lietaus...  O kokių sveikatai naudingų pomėgių turi, kuriuos išbandyti galėtume kiekvienas?
- Neveikiu nieko, kas nebūtų išbandyta ir rekomenduojama sveikatos specialistų (juokiasi). Tai ir sportas, ir šokiai, ir buvimas gamtoje. Visi žinome, kad tai – sveika. Na, o naudingiausias sveikatai pomėgis, kurį ne visada sekasi dorai vykdyti, kartais pabūti su savimi ir nuo visko pailsėti. Dažnai sau teisinuosi, kad nesiilsiu, nes neturiu laiko, tačiau kartais tereikia panorėti ir susiplanuoti dieną, savaitgalį ar savaitę tik sau. Tai – labai naudinga sveikatai.

 
- Tobula Girmantės diena yra... 
Kai viskas vyksta pagal planą ir viskam užtenka laiko: ir sportui, ir darbui, ir poilsiui.
 


- Labai smagu, kad pastaraisiais metais žinomi atlikėjai, aktoriai, sportininkai remia įvairias socialines akcijas, iniciatyvas. Prie kokių socialinių projektų tu mieliausiai prisijungi? Kurie iš jų tau atrodo prasmingiausi? 
- Manau, kad jie visi yra daugiau ar mažiau prasmingi, todėl ir vykdomi. Mieliausiai prisijungiu prie pokalbių su jaunimu, prie bendravimo su žmonėmis, kuriems to itin trūksta. Galiu būti ir kalbėtoja, ir klausytoja, kai to reikia.

- Sakoma, kad už kiekvieno stipraus, daug pasiekusio vyro yra dar stipresnė moteris. Vis dėlto net ir tokia moteriai reikia palaikymo. Kas stovėjo už tavęs, kad tokia jauna pasiekei aukštumų muzikoje?
- Už manęs stovėjo ir tebestovi mano šeima. Jie yra ištikimiausi mano gerbėjai, lankosi beveik visuose mano koncertuose. Taip pat džiaugiuosi, kad yra pakankamai kritiški, pasako, jeigu kas nors galėtų būti geriau. Už tai esu jiems be galo dėkinga.

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris