Gian Luca Demarco: „Tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja“

Aida Žemaitytė
2019-07-22
Beveik dešimt metų Lietuvoje gyvenantis charizmatiškasis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco (35 m.) su žmona Egle augina 3 vaikus. Vyras mielai atvirauja apie itališką meilę vaikams, apie lietuviškos ir itališkos šeimos skirtumus, apie duoną kasdienę ir vasaros atostogas.
Gian Luca Demarco: „Tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja“
„Mes laikomės vienos taisyklės – visas pagamintas ir ant stalo patiektas maistas privalo būti suvalgytas! Taip, yra daug maisto, ir mes ne tik į jį žiūrime, kaip dažnai daro lietuviai, bet gausiai krauname į lėkštes, o iš jų maistas keliauja į pilvą“, - sako virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco.

- Gian Luca, ar tiesa, kad italas laimingu vyru jaučiasi tik tada, kai jau turi vaikų? 
- Taip, galiu drąsiai tai patvirtinti.
 
- Kaip italai auklėja vaikus: su meile, griežtai ar nustato ribas?  
- Aš tikrai nustatau ribas (šypteli). Dažnai būnu ir griežtas, bet visą laiką – labai mylintis! Man sunkiausia būti tuo pieštuku, kuris brėžia ribas, nes labiau už viską norėčiau visą laiką būti tas, kuris juokauja, tas, kuris suteikia laisvę...
Kadangi labai myliu savo vaikus, žinau, kad jeigu dabar neparodysiu, kas yra gera, o kas – bloga, jiems ateityje bus sunku gyventi. Tad nors auklėjimas – skausmingas dalykas, jis yra meilės išraiška. 

 
- Kokios vertybės svarbiausios jūsų šeimoje?
- Atsakymo ilgai galvoti nereikia: meilė Dievui, meilė tėvynei ir meilė gyvenimui.
Savanoriauju Lietuvoje, bendradarbiauju su Lietuvos kariuomene. Noriu, kad mano sūnus ir dukros suprastų, kaip svarbu turėti valstybę, kaip svarbu ją gerbti, ją stiprinti ir puoselėti.
Prieš valgydami prie stalo būtinai pasimeldžiame visi kartu, kaip šeima. Valgydami, bendraudami pasidaliname tuo, kas buvo svarbu per dieną. Meldžiamės ir kiekvieną vakarą. Manau, kad maži kasdieniai dalykai ir yra svarbiausia.
Eglė, mano žmona, vaikams daug kalba, kaip svarbu šeima, kas yra šeima, vienybė. Tenka pripažinti – daug išmokau iš žmonos...
 
- Ar italai skirtingai augina mergaites ir berniukus? Lietuviai, pavyzdžiui, sako, kad berniukams verkti nevalia, kad mergaitės turi gražiai elgtis, būti nuolaidžios. 
- Manau, kad tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja. Aišku, su sūnumi Benu esu griežtesnis nei su dukra Magda, o rugpjūtį gimusi mažoji Martina – dar apskritai tik švelnumo sulaukia (šypsosi). Tačiau ir sūnui, ir dukrai mėginu įskiepyti tai, kad žmonės turi kalbėtis: kad nebūtų didelių paslapčių, kad nebūtų pernelyg uždari. Žinoma, visur reikalingos ribos, tai yra negalima daryti absoliučiai visko, ko pats nori ar ko tikisi kiti.
Nesutinku, kad mergaitė visą laiką turi nusileisti. Lygiai taip pat – kad berniukui turi būti gėda verkti. Jausmus rodyti yra normalu ir netgi reikalinga!
 
- Kokį elgesį su vaikais norėtumei perimti iš lietuvių kultūros?
- Galėčiau išskirti dvi situacijas. Su baltu pavydu stebiu tėvus lietuvius, kurie kartu su vaiku turi bendrų veiklų, bendrų pomėgių. Pavyzdžiui, žvejoja ar konstruoja „Lego“. Mane tai žavi ir norėčiau taip elgtis pats! Turiu gražų pavyzdį, kaip tėvas su suaugusiu sūnumi sugeba turėti lygiaverčius santykius, tai yra ne kaip suaugęs ir amžinas paauglys, o kaip suaugęs su suaugusiu. Tokie yra mano geriausias draugas Jonas ir jo tėvas. Tai kelia susižavėjimą ir pavydą. Norisi tai pakartoti su savo vaikais!

 
- Mityba tavo namuose: ką pats mėgsti, ką dievina žmona, vaikai?
- Mes maitinamės įvairiai. Stengiamės eiti koja kojon su sezono gėrybėmis. Turime ir tam tikrų šeimos virtuvės tradicijų, pavyzdžiui, sekmadienį būtinai kepame blynus. Šeštadienį ryte išsiruošiu į vietinį turgų – nusiperku viščiuką. Kitomis savaitės dienomis miksuojame lietuvišką ir itališką virtuvę, valgome įvairiai: nuo varškės apkepo iki keptų kiaulienos šonkauliukų, salotų, pastos, risoto... Vaikai turi mėgstamus valgius: Benas vienas gali sušveisti visai šeimai paruoštą varškės apkepą, o Magda – keptų šonkauliukų karalienė (kvatoja).
 
- Šventė italo namuose – papasakok, prašau, kaip visa tai atrodo.
- Mes laikomės vienos taisyklės – visas pagamintas ir ant stalo patiektas maistas privalo būti suvalgytas! Taip, yra daug maisto, ir mes ne tik į jį žiūrime, kaip dažnai daro lietuviai, bet gausiai krauname į lėkštes, o iš jų maistas keliauja į pilvą.

Šventėse paprastai dalyvauja daug žmonių, nebūtinai tik giminaičiai. Labai svarbu pakviesti draugus, kurie jau yra tapę daugiau nei giminaičiais. Mes su Egle mėgstame švęsti ir tai darome kaskart, kai tik yra proga.
 
- Kokių sveikų įpročių šeimoje laikotės?
- Valgome labai įvairų maistą, stengiamės laikytis sveikos mitybos principų. Nesivaikome ekstremalių mitybos pakraipų, pavyzdžiui, vien grūdai ir salotos ar kai atsisakoma mėsos. Kiek tik galime, vadovaujamės Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama mitybos piramide. 
Ir aš, ir žmona, ir vaikai – sportuojame. Aš turiu sporto laiką – kas rytą, tuo pačiu metu, prieš darbą, net jeigu labai tingiu ar nenoriu (juokiasi). Žmona tai daro savarankiškai namuose. Vaikus pratiname gyventi aktyviai, sportuoti. Jei tik oras tinkamas, kuo ilgiau su jais būname lauke, žaidžiame ar miname dviračius. Televizoriaus žiūrėjimas mūsų namuose – retas atvejis. Tiesiog pastebėjome, kad ilgas kiūtojimas priešais ekraną vaikams žalingas. Stengiamės džiaugtis gyvenimu!
 
- Vasara - atostogų metas. Kas italams svarbiausia atostogaujant?
- Kad būtume visa šeima kartu! Ir kad nebūtų jokių kalbų apie darbą (juokiasi). Tai laikas, kai reikia „išsiplauti“ galvą nuo reikalų, darbų, įsipareigojimų. Kad būtų vandens, kad būtų, kur žaisti, ir kad būtume savimi...
Mūsų šeima pusiau italai, pusiau lietuviai, tad stengiamės ir atostogų vietą dalinti per pusę.
Pati gražiausia ir mūsų šeimos mylimiausia Lietuvos vieta – Neringa.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica