Eglė Straleckaitė: „Mamos turi šeštąjį pojūtį ir aš juo pasikliauju“

Rūta Kerulytė
2019-07-29
Šokėja Eglė Straleckaitė (27 m.) laisvalaikiu kepa pyragus, važinėja riedučiais ir bėga pusmaratonį. Dar paauglystėje žiniasklaidos dėmesio sulaukusi moteris teigia esanti patenkinta šiandiena: motinystė moko disciplinos, o bėgant metams pavyko užsiauginti storą odą ir suprasti, kad svarbiausia – šeima.
Eglė Straleckaitė: „Mamos turi šeštąjį pojūtį ir aš juo pasikliauju“
„Patarčiau nesistengti kam nors įtikti, mėginti ką nors įrodyti. Turime paisyti tik artimųjų nuomonės. Jie iš tiesų yra mums gero linkintys ir teisingiausi“, - sako šokėja Eglė Straleckaitė.

- Vasara - atostogų metas. O ką veikiate jūs, ilsitės? 
- Dabar žygiuoju ant takelio sporto salėje (juokiasi). O dėl planų – vasara man turėtų būti laisvesnis laikas, bet kažkiek veiklų privalau turėti, tai - mano kraujyje. Kartais renginiai su vaikais, pasibuvimo dienos, važiuoju į stovyklas, vedu šokio pamokas. Organizuojame mamų renginį, kuriame mamos galėtų nuostabiai praleisti laiką ir pasidaryti sau festivalį.
 
- Kaip viską spėjate augindama dukrą?
- Suderinti darbą ir motinystę tikrai nėra lengva. Bet kai neturi kitos išeities, tiesiog imi ir darai, nėra kur pabėgti. Kasdienybėje tikrai atsirado daugiau disciplinos.

 
- Turbūt su tam tikrais iššūkiais, spaudimu tenka susidurti ne tik kaip žinomam žmogui, bet ir kaip vienišai mamai?
- Manau, kad žmogus, šiek tiek pabuvęs viešumoje, žino, kad spaudimo visada gali būti labai daug dėl bet kokios temos. Užsidedi skydą ir priimi tik tai, kas tau pačiam aktualu. Man atrodo, nesulaukiu didelio spaudimo nei tapusi mama, nei dar dėl kažko. Tiesiog manau, kad pagaliau subrendau (juokiasi). Man išties svarbiausia artimųjų nuomonė. Vienintelis neraminantis dalykas, svarbus man, kaip naujai iškeptai mamai, yra baimė mąstant apie ateitį. Žiūrint į aplinką atrodo, yra daug tėvelių, kurie sudeda visą save į vaiką, jį auklėja nepriekaištingai, o tas vaikutis užauga ir turi, sakykime, keistą charakterį arba elgiasi visai ne pagal tėvelių pavyzdį... Yra baimė, nes ne visada aišku, nuo ko tai priklauso. Tai gali nulemti tokios mažos detalės... Bet manau, viskas bus gerai.
 
- Esate užsiminusi ir apie valgymo sutrikimus. Galbūt galėtumėte apie tai papasakoti kiek plačiau? 
- Apie valgymo sutrikimus iš savo patirties kalbu labai atsargiai. Tai priklausomybinė liga, todėl gali likti žmogaus pasąmonėje visą likusį gyvenimą. Apie tai trumpai nepapasakosi, tačiau didžiausias pavojus gresia žmogui, kai jis yra labai jautrus, nesupranta, kad išvaizda nėra svarbiausias dalykas gyvenime... tokiu atveju gali įvykti labai negerų dalykų. Nežinau, kaip nuo to apsisaugoti, tai - psichologinė problema. Svarbu, kad artimieji tai pastebėtų. Patariu nedelsti ir iš karto kreiptis pagalbos.
 
- Šiandien dažnas jaunuolis susiduria su įvairiais psichologiniais sunkumais. Ką iš savo patirties norėtumėte pasakyti vaikams ir jaunimui? 
- Patarčiau nesistengti kam nors įtikti, mėginti ką nors įrodyti. Turime paisyti tik artimųjų nuomonės. Jie iš tiesų yra mums gero linkintys ir teisingiausi. Visi kiti yra nesvarbu, neprivalome visiems įtikti – tai neįmanoma. Privalai žinoti, kas esi ir eiti savo keliu, tada viskas klosis gerai.
 
- Profesionalūs sportininkai susiduria ir su fizinėmis sveikatos problemomis. Ar būnant šokėja tenka patirti traumų? 

- Man pasisekė: didelių traumų nesu turėjusi. Tiesa, yra lėtinių traumų, kurios pasireiškia tik dabar – nugaros, kelių, kaklo, stuburo slankstelių skausmai. Tai yra profesinės ligos. Žinote, labai teisingas pasakymas, kad joks profesionalus sportas nėra sveika. Visiškai su tuo sutinku. Tačiau sportas mane lydi visą gyvenimą, labai jį myliu ir esu fiziškai aktyvi. Beje, tapusi mama, pakeičiau vieną pomėgį. Vietoje bėgimo pasirinkau riedučius. Nors neseniai teko bėgti pusmaratonį be rimtesnės treniruotės ir labai džiaugiuosi įveikusi save, bet riedučiai yra naujoji mano aistra. Gera važiuoti ilgas distancijas, susidėlioti mintis. Šventai tikiu, kad iš visų kardio pratimų tai - mažiausiai kenkia sąnariams. Labai žaviuosi riedučių sportu.
 
- Galbūt mėgstate gaminti?
- Labai, bet tam reikia įkvėpimo. Jei jo nėra, stengiuosi kaip nors kitaip pasirūpinti maistu.
 
- Ką gaminate, kai įkvėpimas visgi aplanko?

- Mano aistra yra konditerija – tai labai pavojinga aistra (šypsosi). Galėčiau kepti pyragus, tortus kiekvieną dieną, bet jais nereikėtų taip piktnaudžiauti (juokiasi).
 
- O kokie produktai paprastai puikuojasi ant jūsų stalo?
- Didžiausią mėgiamo maisto dalį sudaro pieno produktai. Dievinu sūrį, jogurtus, varškę. Mėgstu salotas, baltą mėsą. Iš manęs nieko neišgirsite apie naujausias madas. Nesivaikau jokių tendencijų. Manau, žmogus pats turi pajausti, ko jo organizmas nori – to turbūt ir reikia. Tik, žinoma, su saiku.
 
- Gal turite savų sveikos gyvensenos taisyklių? 
- Metams bėgant pradėjau vis labiau kreiptį dėmesį į savo odą, gerti daugiau vandens. Ypatingų taisyklių, receptų neturiu. Kalbant apie priemones, procedūras, galėčiau pasakoti, bet manau, kad ne čia slypi esmė. Visų svarbiausia – rūpintis savimi, neapsileisti. O kaip tai darome, yra mūsų reikalas. Svarbu nepamesti savęs.
Tiesa, kalbant apie sveiką gyvenseną, kuo toliau, tuo labiau stengiuosi atsižvelgti į rūšiavimą. Prisipažinsiu, negaliu laikyti savęs visiškai ekologiška, dar iki to nepriėjau. Po truputį rūšiuoju šiukšles, stengiuosi naudoti mažiau plastiko, kreipiu dėmesį į natūralumą tiek produktuose, tiek kosmetikoje. Daug papasakoti apie tai negalėčiau, bet labai norėčiau išgirsti. (juokiasi).
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...
  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  Šešiametė Adrijana po kelerių metų vaikščiojimo tik su ramentais pagaliau lengviau atsikvėps. Vaikų ligoninėj...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Ryto rutina žvaliam rudeniui

  Daug žmonių skundžiasi, kad trumpėjant dienoms rytais sunku prasibudinti. O rudeniui įsibėgėjus tokių „apsnūdusių vyturių“ dar daugiau. Apie tai, kaip pradėti dieną žvaliems ir gerai nusiteikusiems, pasakoja asmeninis treneris ir „Priklausomi nuo sporto“ įkūrėjas Nojus Berlinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica