David Bowie: „Buvau visoks, bet gavau, ko norėjau“

Inga Markeliūtė
2014-02-27
Galima jį mylėti arba nekęsti, tačiau vienintelis neįmanomas dalykas – jo nepastebėti. Taip dainininką Davidą Bowie (67) apibūdina kolegos. O ir pats atlikėjas nesikuklina. „Klausiate, koks aš? Nuostabus. Ekstravagantiškas. Intriguojantis. Jei suprantate, ką turiu omenyje...“ - merkdamas akį žurnalistei atsako dainininkas. Prieš savaitę atlikėjas išrinktas geriausiu britų muzikantu. Jau ne pirmą „Brit awards“ apdovanojimą už jį atsiima manekenė Kate Moss.
 
David Bowie: „Buvau visoks, bet gavau, ko norėjau“

Davido metamorfozės
„Kuo aš paperku publiką? Intriga. Žinoma, dabar mano kritikai turėtų sukilti ir sakyti, kad aš nieko neparodau, tik sukuriu keistą psichodelinį šou. Dalis tiesos yra. Taip, man reikia teatro. Bet ir žmonės, kurie žiūri mano klipus, eina į koncertus, nori šou, o ne pavargusio dieduko brazdinančio gitara. Puikiai žinau, ką noriu pasakyti savo kūryba“, - pasakoja D.Bowie.
Pastaruosius 10 metų atlikėjas buvo pasitraukęs nuo scenos: kaip muzikantas ir dainininkas daugiausia dirbo užkulisiuose. Tačiau pernai per gimtadienį grįžo su trenksmu pristatydamas pirmąją naujo albumo dainą „Where Are We Now?“ - tai lyg metaforiškas D.Bowie klausimas: „Kur mes dabar esame?“. Juk po pertraukos sugrįžus į sceną daug kas gali pasirodyti kitaip, nei buvo seniau. Tiesa, ir pats atlikėjas prisipažįsta, kad pasikeitė.

Prieš kelerius metus patirtas širdies smūgis Davidą privertė gerokai sulėtinti tempą.
„Tai buvo vienintelis kartas, kuomet sustojau. Prisimindami anuometinį Davidą turbūt niekas nepatikėtų, kad pastaruosius kelerius metus dienas leisdavau su dukra, šukuodamas lėles. Dabar ji jauna mergina, kartais maištaujanti kaip ir visi paaugliai, bet visuomet randame bendrą kalbą“, - sako D.Bowie.
 
„Noriu ir būsiu žvaigždė“
Vienoje Davido biografijų rašoma: „Bowie neegzistavo jokių ribų: jei kūrė – labai gerai, jei vartojo narkotikus ar alkoholį – labai daug, o jei mylėjosi – labai dažnai ir su bet kuo.“ D.Bowie buvo kone pirmasis žmogus pasaulyje, viešai paskelbęs apie savo biseksualumą. Angeliška išvaizda, svajingu žvilgsniu jis naudodavosi, kad sužavėtų bet kurį vyrą ar moterį. Kaip teigia biografijos autorius P.Trynka, D.Bowie sakydavo: „Darysiu bet ką, vaidinsiu bet ką, sakysiu bet ką, vilkėsiu bet ką – kad tik tapčiau žvaigžde.“
Dar vaikystėje pradėjęs groti saksofonu jis pajuto aistrą muzikai. Galantiškos išvaizdos jaunuolis buvo pastebėtas aplinkinių. Jo troškimas padaryti visiems įspūdį ir tapti garsia muzikos žvaigžde buvo labai stiprus. „Tapti žymiu muzikantu buvo mano didžiausia svajonė. Nors daugelis sakydavo, kad paprastam darbininkų berniukui tai tiesiog neįmanoma. Tokios kalbos mane erzino“, - sako D.Bowie.
Išskirtinės Davido akys dar labiau pabrėžia jo asmenybę. Geriau įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad jo akys – skirtingų spalvų: viena - mėlyna, kita - ruda. Paauglystėje, per muštynes dėl merginos, jam buvo stipriai pažeistas kairiosios akies obuolys.

 
Nuo migdomųjų iki kokaino
Kaip pripažino ir pats atlikėjas, jis ne kartą buvo priėjęs liepto galą. „Sunkiausias mano gyvenimo etapas prasidėjo, kai buvau 28-erių ir gyvenau Los Andžele. Galvojau, kad narkotikai atims iš manęs gyvenimą. Galvojau, kad mirsiu ir viskas bus baigta. Bet mano padėjėja Coco, išgelbėjo mane. Pabėgau iš Amerikos ir persikrausčiau į Berlyną. O geriausias patarimas, kurį kada nors esu gavęs - nevartok narkotikų. Tai man buvo pasakyta prieš juos išbandant. Bet tuomet, matyt, maniau, kad esu Dievas ir šį patarimą praleidau pro ausis“, - pasakoja D.Bowie.
Pirmiausia – migdomieji, o tada - kokainas, kuris anuomet laikytas įkvėpimo ir kūrybinio proceso šaltiniu. Nuo to laiko atlikėjo kišenėse jo būdavo nuolat. Sakoma, kad garsusis roko muzikantas Iggy Popas psichiatrinėje ligoninėje atsidūrė ne be D.Bowie pagalbos. Būtent jis pastūmėjo draugą į nuosmukį, pasirodęs tarpduryje su kokaino maišeliu.
Berlyne praleistą laiką atlikėjas vadina vienu laimingiausių gyvenime. Nors tuo metu avarijoje žuvo jo draugas Marcas Bolanas, o ilgai kentėjusi pirmoji žmona Angie bandė nusižudyti, jo netikras brolis taip pat savo noru pasitraukė iš gyvenimo, palindęs po traukiniu.
„Kai man nesisekdavo, jausdavausi prislėgtas. Bet niekada nepagalvojau apie savižudybę, tiesiog atsitraukdavau, viską apmąstydavau ir bandydavau iš naujo. Aš daug svajodavau. Gal tai man padėdavo? Be to, stipriai buvau įnikęs į okultizmą. Mane buvo apnikusi baimė, jog žmona pagimdys Šėtono vaiką. Bet čia turbūt labiau narkotikų poveikis “, - prisimena D.Bowie.
 
Tarp kitko:
1990 m. rugsėjo 29 d. D.Bowie susipažino su 35 metų modeliu iš Somalio Iman. Po metų D.Bowie jai pasipiršo koncerto metu Paryžiuje. Dar po metų susituokė Šveicarijoje. Tai D.Bowie buvo naujas gyvenimo etapas. Jis atsisakė narkotikų ir beveik nustojo gerti.
Su pirmąja žmona Angie jie susipažino 1969 metais. Prieš tai abu susitikinėjo su tuo pačiu vyru, muzikos įrašų prodiuseriu Kalvinu Lee. Angie daug prisidėjo prie jo sceninio įvaizdžio. Ji pripratino vyrą prie blizgančio ryškaus įvaizdžio ir pavadino jį Rainbowman.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica