Beata Nicholson: „Šventinės nuotaikos niekas nekarantinavo“

Greta Vanagienė
2020-04-10
„Šiemet Velykos kitokios: be giminių apsikabinimų ir suneštinio stalo, todėl ir seneliui, ir mano krikšto mamai vaikai mojuos per kompiuterio ekraną“, - sako Beata Nicholson (40 m.). Vyras, keturi vaikai, šunys, verslai, televizijos projektai ir žurnalo leidyba net karantino metu neleidžia moteriai valandų valandas gulėti burbulų vonioje, tvarkyti drabužių spintos ar miegoti iki pietų.
Beata Nicholson: „Šventinės nuotaikos niekas nekarantinavo“
„Jau susidariau produktų ir patiekalų sąrašą, iš anksto pamerkiau kelias šakeles, kad Velykų rytą jos būtų išskleidusios lapelius, ant pusryčių stalo patiesiu naują staltiesę“, - apie pasiruošimą Velykoms pasakoja Beata Nicholson. Beatos virtuvės nuotr.

- Beata, kaip šiemet atrodys jūsų šeimos Velykos?
- Šiemet jos yra kitokios: be giminių apsikabinimų ir suneštinio stalo, todėl ir seneliui, ir mano krikšto mamai vaikai mojuos kompiuterio ekrane. Velykų ypač laukia mažieji. Juk pačios šventinės nuotaikos niekas nekarantinavo, todėl ji priklauso tik nuo mūsų. Jau susidariau produktų ir patiekalų sąrašą, iš anksto pamerkiau kelias šakeles, kad Velykų rytą jos būtų išskleidusios lapelius, ant pusryčių stalo patiesiu naują staltiesę. Gerai, kad turiu bent kelias stalčiuje. Pagaliau turėsiu laiko Didįjį Šeštadienį įsijungti velyknančio mišias per LRT. Per Velykas bažnyčių varpai skamba ypatingai – džiugiai, nešdami gerų žinių apie Prisikėlimą. Gerų žinių dabar norisi kuo daugiau. O po pusryčių eisime į kiemą ridenti margučių. Dažysime juos natūraliomis priemonėmis – raudonojo kopūsto lapais ir svogūnų lukštais.
 
- Nors „suneštinio stalo“, kaip sakote, nebus, be jūsų firminio patiekalo šventinis stalas, matyt, neapsieis...

- Mūsų su Tomu šeimoje ant Velykų stalo beveik visada būna ėrienos – ar ėriuko papilvė, ar koja, bet šiemet, manau, prisiminsiu vaikystę ir susuksiu kokį nors vyniotinį. Vienas mėgstamiausių – kiaulienos nugarinės su figomis ir obuolių bei karamelizuotų svogūnų padažu. Dar kepsiu varškinių sausainių ir cinamoninę velykinę pynę, bus kiaušinių mišrainė pagal mano draugės Vitos receptą. Jį rodysiu ir laidoje „Beatos virtuvė“. Dar labai noriu iškepti naminės duonos.
 
- Karantino metu maisto ruoša ir naujų receptų paieškos daugeliui tapo pramoga, prasmingo laiko praleidimo būdas. Jūs, panašu, tiesiog tęsiate įprastą veiklą? 
- Pramogų namie man tikrai netrūksta (juokiasi). Du maži vaikai nuolat sugalvoja ką nors nauja: tikrina spinteles, ieško nuotykių skalbimo mašinoje arba veržiasi man padėti miltus įberti į kepamų sausainių tešlą. Tiesą sakant, džiaugiuosi, kad dabar atrandu laiko peržiūrėti namie turimas receptų knygas – ten tiek įkvėpimo! Skaityti ir ragauti ką nors naujo man yra pramoga, be to, labai prasminga – karantinas baigsis ir daugybė naujų, patikrintų idėjų pasieks laidos žiūrovus bei žurnalo skaitytojus.
Atsipalaiduoti dabar progų daug mažiau, bet stengiuosi nors trumpam išeiti pasivaikščioti su šunimis arba atsikeliu anksčiau, kai visi dar miega, kad perskaityčiau laiškus ir tiesiog ramiai pabūčiau su savo mintimis.
 
- Kaip suprantu, mažų pagalbininkų virtuvėje tikrai turite. Vienas miltus beria, kitas peržiūri spintelių turinį – šimtaprocentinis užimtumas. Vaikai, matyt, nezuja aplink reikalaudami dėmesio, o dirba kartu?
- (Juokiasi) Na, taip, jie padeda – dažnai gaminu vieną laikydama ant rankos, o kitas sukasi šalimais. Bet niekada vaikų kaip nors ypatingai neužiminėjau, nei pirmųjų, kai buvo maži, nei šių. Tiesiog stengiuosi būti šalia, kartu atliekame buities darbus, vedžiojame šuniukus, stebime upę, skaitome knygas. Šiaip užsiėmimų jie tikrai randa patys, o kartais, kai visi darbai pabosta, vidury dienos surengiame namų diskoteką – dainuojam ir šokam.

 
- Ar vyresnėliams reikia patalkinti prie nuotolinio ugdymo? Daugelis skundžiasi, kad darbas užkrautas tėvams, nes vieni vaikai esą nesugeba susitvarkyti.
- Vyresnieji vaikai su mokslais puikiai susitvarko patys, o mažiukai visą dieną praleidžia su manimi ir Tomu. Tiesa, abiem berniukams labai patinka aktorės Kristinos Savickytės vedamos pamokėlės „Auginu kūrybiškai“: traukia abu smagumo dainą, daro pirštelių mankšteles. Super!
 
- Sakoma dabar atėjo metas knygoms, filmams, burbulų voniai... Kaip atrodo jūsų „restarto“ minutėlė, ūpo pakėlimo ritualas? 
- Juokauju, kad iki meto knygoms ir filmams man liko tiek, kiek mažiausiajam vaikui iki šešiolikos metų. O jei rimtai, neskirstau gyvenimo į atskirus laikotarpius. Jei galiu, vakare pažiūriu kokį filmą, nors dažniausiai užmiegu su vaikais arba skaitydama.
Manau, kad niekas kitas nėra atsakingas už mano ūpą ir nuotaiką. Galiu būti susierzinusi, nusivylusi, o galiu pasakyti sau: stop, miela ponia! Paliūdėjai truputį ir pakanka. Tuomet tiesiog darau tai, ką daryčiau įprastą dieną: apsirengiu patinkantį rūbą, truputį pasidažau arba pasportuoju, o jei reikia rimto „restarto“, pusvalandį paguliu karštoje vonioje arba išeinu pasivaikščioti viena su šunimis. Dar labai gerai nuotaiką veikia švarūs langai ir išvėdinti kambariai. Na, ir dar – pagalvokite, kada dar galėsite tiek laiko praleisti su šeima?
 
- Kur krizė – ten ir naujos galimybės. Gydytojai negailėjo jums pagyrų už idėją jie vežti „Jurgis ir Drakonas“ picas. Karantinas davė ir naujų atradimų! 
- Pritariu, kad apribojimai augina kūrybingumą. Iš šio karantino visi išeisime įgiję daugybę naujų įgūdžių. Mokėsime daugiau visko padaryti internetu, pasidaryti manikiūrą, nusidažyti ataugusias šaknis ar net kirpti plaukus – mano vyras Tomas kartą jau nukirpo vaikus, prieš tai pasižiūrėjęs „Youtube“ pamokėlių. Svarbiausias mano (manau, ir daugelio kitų) atradimas – kad galime būti dėmesingi vieni kitiems, daug visko sukurti ir dalintis. Būtų gerai, kad to nepamirštume ir tuomet, kai karantinas baigsis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica