A.Kuzmickaitė-Prūsaitienė: „Karantinas paskatino rengtis patogiai“

Greta Vanagienė
2020-09-14
„Mados prigimtis – atspindėti laiko dvasią ar net jį nuspėti. Net tos pačios veido kaukės ant podiumo atsirado anksčiau, nei tapo privalomos nešioti. Talentingas kūrėjas yra savotiškas pranašas“, - įsitikinusi drabužių dizainerė ir teatro kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė-Prūsaitienė (39m.) Tiesa, jei komunikacija tarp žmonių vieną dieną sustoja, kaip tai buvo nutikę per karantiną, tikslo kurti ir nuspėti ateitį nebelieka.
A.Kuzmickaitė-Prūsaitienė: „Karantinas paskatino rengtis patogiai“
„Rengtis patogiai tapo tiesiog mūsų įpročiu. Mados namų drabužių asortimento didelę dalį iki šiol sudaro džemperiai, sportiniai marškinėliai ir laisvalaikio atributika“, - sako drabužių dizainerė ir teatro kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė-Prūsaitienė.

- Sena tiesa – rudens darganas išsklaidyti padeda nauji pirkiniai, be abejo, ir drabužiai. 
- Naujas rūbas neabejotinai pakelia nuotaiką. Net ir karantino metu, kai niekas neturėjome galimybės išeiti iš namų ir jais pasipuošti, nenustojome internetu pirkti drabužių. Žmonėms ūpą pakelia ir pats pirkimo procesas, momentas, kai į rankas gauname naują daiktą.
 
- Ruduo - nauji vėjai drabužinėje, tad turėtume vaikščioti išsišiepę, gero ūpo... 

- (Juokiasi). Gerą nuotaiką lemia ir spalvų pasirinkimas. Dabar ant bangos neutralūs atspalviai, tokie kaip kūno ar smėlio. Tai siejama su tuo, kad tokios spalvos žmonių nedirgina, o kaip tik ramina, stabilizuoja jų psichologinę būseną. Šiemet, beje, madingos ir ryškios detalės, neoninės spalvos – jos tampa lyg neutralių spalvų akcentai.
 
- Jei sakote, kad šį sezoną madingos spalvos, kurios ramina, vadinasi, mados kūrėjai atsižvelgė į situaciją pasaulyje? 
- Mados prigimtis – atspindėti laiko dvasią ar net ją nuspėti. Jei pastebėjote, net tos pačios veido kaukės ant podiumo atsirado anksčiau, nei tapo privalomos. Talentingas kūrėjas yra savotiškas pranašas. Mada todėl žmones ir domina, kad kūriniuose atpažįsta tam tikrą laikmetį. Vilkint aktualius, madingus drabužius labiau pajaučiamas gyvenimo laikotarpis, susitapatinama su įvykiais. Man tam tikri drabužiai padeda ir geriau išgyventi tam tikrą situaciją, ir psichologiškai geriau jaustis.
 
- Karantino metu, ko gero, geriau jaustis padėjo treningai. Daugelis prisipažįsta po karantino dar ilgą laiką negalėję iš jų išlįsti.
- Karantinas tikrai paskatino žmones patogiau rengtis. Tačiau čia prisidėjo ir kiti aspektai. Sportinis stilius dominamo jau gerokai prieš pandemiją. Įvarius sportinius batelius, aprangą, pavyzdžiui, džemperius pastaruoju metu deriname su klasikiniais švarkais, sportines kelnes ir sportbačius – prie klasikinio švarko. Sportinį stilių sėmingai įvaldę esame jau keletą metų. Taip jau sutapo, kad naminiai treningai paliko gyvuoti ir toliau ar net dar aktyviau. Rengtis patogiai tapo tiesiog mūsų įpročiu. Mados namų drabužių asortimento didelę dalį iki šiol sudaro džemperiai, sportiniai marškinėliai ir laisvalaikio atributika.
 
- Gal dėl to laisvesnė apranga tapo pateisinama ir darbe? Jei penktadienis – džinsų diena, galima ir su džemperiu ateiti, vadovybė kreivai nepažiūrės?
- Nesu labai stipriai įsigilinusi į darbo etiketą, bet pagal tai, kaip rengiuosi pati ir aplinkiniai, galiu teigti, kad po karantino kaip tik labiau norisi pasipuošti. Tiek laiko buvome užsidarę tarp keturių sienų, nevykome į jokius renginius, už tai dabar norisi atsigriebti. Pavyzdžiui, kad ir dažniau avėti aukštakulnius. Tačiau, nepaneigsi, mada dėl įtemptos pasaulinės situacijos liberalėja. Tai matoma net iš suknelių siluetų, kurie tapo labiau sportiniai.

 
- Akinių, auskarų ir kitų aksesuarų kolekciją papildėme ir kaukėmis. Šios tik gadina mūsų įvaizdį ar tapo nauju stiliaus akcentu?
- Įtaką aksesuarų populiarumui daro ir socialiniai tinklai. Ėmėme masiškai daryti asmenukes, kuriose daugiausia ir matyti masyvūs auskarai, akiniai, pakabučiai. Dėl tos priežasties ir kaukės tapo lyg mados akcentas, ne tik apsaugos funkcija. Mados kūrėjai jų pateikia įvairiausių formų, spalvų.
 
- Tikriausiai nėra nė vieno drabužių dizainerio, kuris nebūtų pasiūlęs savo kūrybos veido kaukės. Jūs taip pat. Bet žinote, kaip būna – iš to rašto kartais išeinama iš krašto. Apsaugos funkcijos nelieka - tik akcentas. Ar audinys turi atitikti reikalavimus, ar siūti kaukes galima iš bet kokios medžiagos?

- Mano siuvamos veido kaukės nėra mediciniškai sertifikuotas produktas. Reikalavimuose, kurie kabo ant parduotuvių ar kavinių durų, yra pažymima, kad nosį ar burną svarbu tik užsidengti. Tai galima padaryti nors ir skarele, jei patogu. Faktas, kad sertifikuotos kaukės yra kitokios, tačiau Vyriausybės reikalavimai yra būti tiesiog užsidengus. Tokiai funkcijai tinka ir paprastos, tekstilinės dizainerių siūlomos kaukės.
 
- Kaip jūsų pačios darbus pakoregavo kilusi pandemija? Kolekcijoje vyrauja jau minėtos raminamai veikiančios spalvos?
- Situacija liečia daug aspektų. Kūryba, kai kausto nežinomybė, nesivysto. Mados dizaineriai kuria turėdami tikslą, o ne dėl to, kad patenkintų savo kūrybiškumą. Jei kuriamo drabužio niekas negalės nei pasiūti, nei nufotografuoti, tikslo nelieka. Mada turi komunikuoti su aplinka. Jei komunikacija uždrausta, traukinys sustoja...
 
- Kostiumus kuriate ir teatro spektakliams. Kurį laiką šioje srityje darbai buvo paralyžiuoti?
- Taip sutapo, kad prieš pat karantiną su Oskaro Koršunovu išleidome premjerą žymiajame Maskvos dailės teatre, o kovo pradžioje paskelbus karantiną, tolesni darbai tarsi pakibo ore.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica