A.Kuzmickaitė-Prūsaitienė: „Karantinas paskatino rengtis patogiai“

Greta Vanagienė
2020-09-14
„Mados prigimtis – atspindėti laiko dvasią ar net jį nuspėti. Net tos pačios veido kaukės ant podiumo atsirado anksčiau, nei tapo privalomos nešioti. Talentingas kūrėjas yra savotiškas pranašas“, - įsitikinusi drabužių dizainerė ir teatro kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė-Prūsaitienė (39m.) Tiesa, jei komunikacija tarp žmonių vieną dieną sustoja, kaip tai buvo nutikę per karantiną, tikslo kurti ir nuspėti ateitį nebelieka.
A.Kuzmickaitė-Prūsaitienė: „Karantinas paskatino rengtis patogiai“
„Rengtis patogiai tapo tiesiog mūsų įpročiu. Mados namų drabužių asortimento didelę dalį iki šiol sudaro džemperiai, sportiniai marškinėliai ir laisvalaikio atributika“, - sako drabužių dizainerė ir teatro kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė-Prūsaitienė.

- Sena tiesa – rudens darganas išsklaidyti padeda nauji pirkiniai, be abejo, ir drabužiai. 
- Naujas rūbas neabejotinai pakelia nuotaiką. Net ir karantino metu, kai niekas neturėjome galimybės išeiti iš namų ir jais pasipuošti, nenustojome internetu pirkti drabužių. Žmonėms ūpą pakelia ir pats pirkimo procesas, momentas, kai į rankas gauname naują daiktą.
 
- Ruduo - nauji vėjai drabužinėje, tad turėtume vaikščioti išsišiepę, gero ūpo... 

- (Juokiasi). Gerą nuotaiką lemia ir spalvų pasirinkimas. Dabar ant bangos neutralūs atspalviai, tokie kaip kūno ar smėlio. Tai siejama su tuo, kad tokios spalvos žmonių nedirgina, o kaip tik ramina, stabilizuoja jų psichologinę būseną. Šiemet, beje, madingos ir ryškios detalės, neoninės spalvos – jos tampa lyg neutralių spalvų akcentai.
 
- Jei sakote, kad šį sezoną madingos spalvos, kurios ramina, vadinasi, mados kūrėjai atsižvelgė į situaciją pasaulyje? 
- Mados prigimtis – atspindėti laiko dvasią ar net ją nuspėti. Jei pastebėjote, net tos pačios veido kaukės ant podiumo atsirado anksčiau, nei tapo privalomos. Talentingas kūrėjas yra savotiškas pranašas. Mada todėl žmones ir domina, kad kūriniuose atpažįsta tam tikrą laikmetį. Vilkint aktualius, madingus drabužius labiau pajaučiamas gyvenimo laikotarpis, susitapatinama su įvykiais. Man tam tikri drabužiai padeda ir geriau išgyventi tam tikrą situaciją, ir psichologiškai geriau jaustis.
 
- Karantino metu, ko gero, geriau jaustis padėjo treningai. Daugelis prisipažįsta po karantino dar ilgą laiką negalėję iš jų išlįsti.
- Karantinas tikrai paskatino žmones patogiau rengtis. Tačiau čia prisidėjo ir kiti aspektai. Sportinis stilius dominamo jau gerokai prieš pandemiją. Įvarius sportinius batelius, aprangą, pavyzdžiui, džemperius pastaruoju metu deriname su klasikiniais švarkais, sportines kelnes ir sportbačius – prie klasikinio švarko. Sportinį stilių sėmingai įvaldę esame jau keletą metų. Taip jau sutapo, kad naminiai treningai paliko gyvuoti ir toliau ar net dar aktyviau. Rengtis patogiai tapo tiesiog mūsų įpročiu. Mados namų drabužių asortimento didelę dalį iki šiol sudaro džemperiai, sportiniai marškinėliai ir laisvalaikio atributika.
 
- Gal dėl to laisvesnė apranga tapo pateisinama ir darbe? Jei penktadienis – džinsų diena, galima ir su džemperiu ateiti, vadovybė kreivai nepažiūrės?
- Nesu labai stipriai įsigilinusi į darbo etiketą, bet pagal tai, kaip rengiuosi pati ir aplinkiniai, galiu teigti, kad po karantino kaip tik labiau norisi pasipuošti. Tiek laiko buvome užsidarę tarp keturių sienų, nevykome į jokius renginius, už tai dabar norisi atsigriebti. Pavyzdžiui, kad ir dažniau avėti aukštakulnius. Tačiau, nepaneigsi, mada dėl įtemptos pasaulinės situacijos liberalėja. Tai matoma net iš suknelių siluetų, kurie tapo labiau sportiniai.

 
- Akinių, auskarų ir kitų aksesuarų kolekciją papildėme ir kaukėmis. Šios tik gadina mūsų įvaizdį ar tapo nauju stiliaus akcentu?
- Įtaką aksesuarų populiarumui daro ir socialiniai tinklai. Ėmėme masiškai daryti asmenukes, kuriose daugiausia ir matyti masyvūs auskarai, akiniai, pakabučiai. Dėl tos priežasties ir kaukės tapo lyg mados akcentas, ne tik apsaugos funkcija. Mados kūrėjai jų pateikia įvairiausių formų, spalvų.
 
- Tikriausiai nėra nė vieno drabužių dizainerio, kuris nebūtų pasiūlęs savo kūrybos veido kaukės. Jūs taip pat. Bet žinote, kaip būna – iš to rašto kartais išeinama iš krašto. Apsaugos funkcijos nelieka - tik akcentas. Ar audinys turi atitikti reikalavimus, ar siūti kaukes galima iš bet kokios medžiagos?

- Mano siuvamos veido kaukės nėra mediciniškai sertifikuotas produktas. Reikalavimuose, kurie kabo ant parduotuvių ar kavinių durų, yra pažymima, kad nosį ar burną svarbu tik užsidengti. Tai galima padaryti nors ir skarele, jei patogu. Faktas, kad sertifikuotos kaukės yra kitokios, tačiau Vyriausybės reikalavimai yra būti tiesiog užsidengus. Tokiai funkcijai tinka ir paprastos, tekstilinės dizainerių siūlomos kaukės.
 
- Kaip jūsų pačios darbus pakoregavo kilusi pandemija? Kolekcijoje vyrauja jau minėtos raminamai veikiančios spalvos?
- Situacija liečia daug aspektų. Kūryba, kai kausto nežinomybė, nesivysto. Mados dizaineriai kuria turėdami tikslą, o ne dėl to, kad patenkintų savo kūrybiškumą. Jei kuriamo drabužio niekas negalės nei pasiūti, nei nufotografuoti, tikslo nelieka. Mada turi komunikuoti su aplinka. Jei komunikacija uždrausta, traukinys sustoja...
 
- Kostiumus kuriate ir teatro spektakliams. Kurį laiką šioje srityje darbai buvo paralyžiuoti?
- Taip sutapo, kad prieš pat karantiną su Oskaro Koršunovu išleidome premjerą žymiajame Maskvos dailės teatre, o kovo pradžioje paskelbus karantiną, tolesni darbai tarsi pakibo ore.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica