Kaip pasididinti pensiją?

Henrikas Vaitiekūnas
2017-11-24
Visi tie, kurie vartoja rusiškus, baltarusiškus ir kiniškus vaistus turi problemų. Na, neišsigąskite stipriai: problemų turite ne jūs, o jūsų vaistų tiekėjai. Nes šiandien jau šešiolikta diena, kai įsigaliojo naujoji vaistų įvežimo ne iš Europos Sąjungos valstybių tvarka. Dešimt pakuočių kartą per mėnesį. Ir ne daugiau. Žinoma, jums asmeniškai tokio kiekio tikrai pakaktų. Bet kas važiuos į Kaliningrado sritį (vizos gi reikia) tik dėl jūsų? Kam nors rusiškų ar baltarusiškų vaistukų pritrūks. Bet kas nors, tų vaistukų negavęs, irgi nelabai nusimins. Pasakys frazę, kurią jau girdėjau iš kaimyno Naujojoje Vilnioje. Tas Stepanas taip ir pasakė: „Nusipirksiu Kalvarijų turguje. O kad euru brangiau, vis tiek pigiau nei „Benu“ vaistinėje“.
Kaip pasididinti pensiją?

Tą „Benu“vaistinę ne šiaip paminėjau: teks jums ir darsyk jos pavadinimą išgirsti. Bet tai bus jau vėliau. Nes dabar skubu į Kalvarijų turgų. Kadangi lynoja, tai ties vaistų prekystaliu pirkėjų nėra. O pardavėja Kristina (lietuviškai nemokanti) klausia, ko noriu. Bet nespėju atsakyti, kai atsitinka netikėtas dalykas: Kristiną pakviečia pomidorais prekiaujanti kaimynė ir kažką jai į ausį pašnibžda. Viskas baigiasi tuo, kad Kristina paaiškina, kad ji jokiais vaistais neprekiaujanti, o tik šiaip ties jais stovėjusi.

- Tai kur vaistukų pardavėja? – klausiu.
- Nežinau, – sako Kristina. – Mes čia tik pomidorus pardavinėjam.
Ką gi, buvau beapsidžiaugiąs, kad ne visi dar pamiršo mano ilgametį darbą televizijoje. Bet žmona vėliau viską sustatė į vietas: perklausė manęs, ar neskaičiau apie dabar vaistines užplūdusius slaptuosius pirkėjus...

Keičiu dislokacijos vietą. Atveriu (tame pačiame turguje) duris, ant kurių užrašyta „Maisto papildai“. Bet ir čia pasislėpti nepavyksta: esu vienintelis pirkėjas vyras tarp dešimties moterų. Jos visos garsiai tariasi, beveik rėkia. Bet dar garsiau rėkia pieštuku ant baltų lapelių surašyti „vaistai“. T.y. papildai. Štai, kaip jie pristatomi: „Nuo inkstų“, „Plaukams“. „Nagams“, „Dėl svorio numetimo“, „Dėl vyrų“. „Dėl moterų“, „Dėl plaučių“ ir t.t. Žinoma, net abejonių neturi kilti: visi užrašai – tik rusų kalba. Todėl išsigandęs moterų keliamo alaso važiuoju į kitą Vilniaus turgų.

Tame kitame turguje atsargiai paprašau vaisto, kuriuo Lietuvoje neprekiaujama jau 12 metų – korvalolo. Nataša ilgai prisimerkusi žiūri į mane ir gudriai klausia, kelių tablečių (!?)reikia. Ramiai paaiškinu, kad korvalolas – ne tabletės, o buteliukas toks. Ji sako: „Gerai. Ateik rytoj – atnešiu“.
Rytoj – neateisiu. Bet šiandien dar važiuosiu į trečią Vilniaus turgelį.
Interneto portaluose lengvai rasite ir narkotizuojančias medžiagas perkančius bei parduodančius. Nusipirkti galite vaistus nuo visų ligų. Ir, žinoma, galite nusipirkti visai ne vaistus. Falsifikatus. Bet kam Lietuvoje tai rūpi? 
Kadangi čia vaistais prekiauja vyras, tyliai į ausį jam pašnibždu, kad reikia kokio nors vyriškumą sustiprinančio vaisto. Liepia pasirinkti: „Viagros“, „Cialio“ ar „Priligy“. Kadangi apie tą trečiąjį nieko nesu girdėjęs, jo ir paprašau. Ir ranka siekiu piniginės. Bet vaistininkas Konstantinas ženklais rodo, kad pinigų nereikia. Girdi, turėčiau užeiti kitą antradienį, tai tada vaistukus ir gausiu. O dabar – nėra. Reikia, girdi, užsakyti. Na, visiškas fiasko.

- Tai gal turi LiDos? – klausiu, kaip šiaudo griebdamasis.
- LiDą tik moterys vartoja, – sako jis man. Ir priduria, kad aš turbūt ir esu tas slaptasis pirkėjas, apie kuriuos vaistininkai dabar kalba.
- O Jūs vaistininkas? – klausiu Konstantino.
- Aš vaistininko padėjėjas, – sako jis. – O vaistininkas tas, kuris prekes atveža.
- Užeisiu kitą antradienį, – sakau vaistininko padėjėjui Konstantinui. Ir paprašau, kad jis parduotų man ant prekystalio gulinčią mažytę dėžutę, kurią pagal kvapą atsimenu iš gilios vaikystės – vietnamietišką „Auksinę žvaigždutę“. Šviesaus atminimo tėveliai ją pirštu brūkšteldavo po nosim, taip nuvaikydami vaikišką anų dienų slogą. Nusiperku. Kaina – vienas euras.

Namo grįžęs imuosi interneto. Nes be galo rūpi, kokį gi ten vaistą vardan to vyriškumo užsisakiau.
Sužinau, kad tai vaistas, skiriamas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti. Kad – jokiu būdu – negalima jo vartoti, jei toji priešlaikinė ejakuliacija nėra diagnozuota. Kad vaistas nepataisomai gali sugadinti kepenis, inkstus, o jei dar pridėsim ir ortostatinės hipotenzijos riziką – mirtis visai čia pat. Už visai nedidelę turgaus kainą. Ir be recepto.

Kai gelbėdamas rašinį apie neįvykusius turginius vaistų pirkimus atsiverčiau internetą, kai gelbėdamas vyrus juos pagąsdinau, atėjo metas ne tik šį rašinį išgelbėti, bet gal ir keletui moterų padėti.

Čia aš apie tą garsųjį ir stebuklingai liesinantį maisto papildą LiDą.
Lietuvoje ir Europos Sąjungoje šis preparatas draudžiamas nuo 2010-ųjų metų. Interneto platybėse ir mamų forumuose – tūkstančiai atsiliepimų apie tai, kaip jis padėjo ir pakenkė. Davė naudos arba buvo visiškai neveiksmingas. Specialistų nuomonė remiasi į Vokietijoje atliktus tyrimus. Nors teigiama, kad tai – žolinis preparatas, žolelių jame nerasta. Priešingai, čia dvigubai didesnė, nei leidžiama, sibutamino dozė. O struktūra preparato itin panaši į amfetamino. Dabar galėčiau vardinti, kaip jis kenkia kepenims arba pacituoti, jog pusė papildą vartojusių jautė, kad „širdis šokinėja“, o kitai pusei atrodė, kad „su galva negerai darosi“. Bet gal užteks vieno jau šiek tiek pamiršto pavyzdžio: 2006 metais už analogiško preparato vartojimą (jame taip pat buvo sibutamino) iš mūsų šokėjos Editos Daniūtės buvo atimtas pasaulio čempionės vardas.
Gal per daug dėmesio niekingam ir kenksmingam maisto papildui? Tačiau nemanysite taip, jei tuose mamų ar besiliekninančiųjų forumuose surasit tą pavadinimą: LiDa. Ir šiandien šimtai Lietuvoje tą papildą perka, šimtai jo ieško.
Interneto portaluose lengvai rasite ir narkotizuojančias medžiagas perkančius bei parduodančius. Nusipirkti galite vaistus nuo visų ligų. Ir, žinoma, galite nusipirkti visai ne vaistus. Falsifikatus. Bet kam Lietuvoje tai rūpi?

Klausimas visai ne retorinis. Jei turguje pirksit tūkstantį tų vietnamietiškų „Žvaigždučių“ , išleisit 1000 eurų.
Jei po to parduosit jas „Benu“ vaistinei („Žvaigždutė“ čia kainuoja 1,69 euro), gausit 1690 eurų.

Kaip paprasta „prisidurti“ prie pensijos dar šiek tiek. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica