Viskas, ką svarbu žinoti apie odontologines procedūras

www.lsveikata.lt
2020-01-24
Odontologinės procedūros yra būtinos kiekvienam iš mūsų. Tiek vaikams, paaugliams, suaugusiems, tiek pensinio amžiaus sulaukusiems asmenims. Sveikos dantenos, sveiki dantys, reguliariai atliekama burnos higiena, jei reikalinga – dantų plombavimas, implantavimas, protezavimas ar kitos procedūros yra paskiriamos odontologo, o vizitus pas specialistus rekomenduojama planuoti mažiausiai kartą per metus.
Viskas, ką svarbu žinoti apie odontologines procedūras

Reguliarus lankymasis pas odontologus sumažina galimų dantenų ligų riziką, padeda spręsti esamas problemas ir užtikrina sveiką bei gražią šypseną. Niekam ne paslaptis, jog odontologinės paslaugos visame pasaulyje kainuoja nemažus pinigus, todėl esant būtinybei atlikti įvairius gydymus, pavyzdžiui, ortodontinius ar kreipiantis dėl estetinio plombavimo, dantų balinimo, implantavimo, tenka plačiau atverti piniginę. Internetiniame puslapyje yra pateikiama daugiau informacijos apie medicinos paslaugų bei odontologinių procedūrų finansavimą internetu. Todėl esant būtinybei gydyti dantis, svarbu ne tik tinkamai įvertinti, kiek finansų tai pareikalaus, bet ir atkreipti dėmesį, kokią kliniką pasirenkate gydymosi procesui.
 

Jeigu dėl jums žinomų priežasčių turite atrasti naują kliniką, kurioje gydysitės ne tik jūs, bet ir jūsų šeimos nariai, rekomenduojama atkreipti dėmesį į klinikoje dirbančių gydytojų kvalifikacijas. Dažniausiai odontologinis gydymas būna kompleksinis, o tai reiškia, jog dažnu atveju nepakanka tik užplombuoti skaudančio danties, kadangi taip pat kiekvienais metais reikia atlikti burnos higieną, o galbūt gydytojas rekomenduos ištraukti protinį dantį, siekiant išvengti nemalonumų ateityje. Taigi, jeigu vienoje odontologinėje klinikoje dirba skirtingų kvalifikacijų specialistai, tampa kur kas patogiau atlikti reikiamas procedūras vienoje vietoje, nes tai sutaupo laiko bei pelno jūsų kaip kliento pasitikėjimą klinikos atžvilgiu.
 
Pirmą kartą vedant vaiką į odontologinį kabinetą, šiukštu jo neišgąsdinkite. Su vaikais dirbantys gydytojai yra puikiai apmokyti, kaip elgtis su mažamečiu, ką jam papasakoti apie apžiūrą, ką aprodyti. Daugelyje vaikų klinikų yra įrengti ekranai, transliuojantys animacinius filmukus, taip pat gausu žaidimų, pliušinių žaislų, kurie padeda nusiraminti ir susipažinti su nauja aplinka. Mažiems vaikams dažniausiai atliekamos tokios procedūros kaip dantų rovimas, dantų padengimas silantais – plombine medžiaga. Taip pat pamokoma, kaip taisyklingai valyti dantis, todėl pirmųjų vizitų odontologo kabinete vaikams nederėtų bijoti, o tėvams – be reikalo jų neišgąsdinti.
 
Kadangi ne tik vaikai, bet ir vyresni žmonės susiduria su odontologų baime, verta paminėti, jog bet kokia odontologinė procedūra gali būti atliekama taikant vietinę nejautrą. Jeigu, gydytojo teigimu, nejautros taikymas nėra būtinas, kiekvienas pacientas turi teisę to paprašyti, todėl jaudintis dėl skausmingų procedūrų nederėtų. Gydytojo kabinete kiekvienam pacientui asmeniškai yra sudaromas gydymo planas ir pateikiami nurodymai, ko svarbu vengti prieš ar po vizito pas dantų gydytoją. Kadangi odontologinių procedūrų yra įvairių, susijusių ir su estetiniu šypsenos grožiu, šios reikalauja atitinkamų atsargos priemonių jas atlikus. Tai gali būti nurodymai pora valandų negerti šaltų, karštų gėrimų, nekramtyti kieto maisto ir pan. Vadovaujantis visomis rekomendacijomis, greičiau atsistatoma po procedūros, burnos ertmė nedirginama ir greičiau sugrįžtama į kasdienį gyvenimą, pilnavertiškai vartojant bet kokios rūšies maistą bei gėrimus.
 
Profesionalioje odontologijos klinikoje kiekvienas gydytojas yra pasiruošęs patarti pacientui ir paskirti jam reikalingą gydymą, todėl nuoširdus ir atviras bendravimas yra sėkmingai lankomų odontologinių procedūrų pagrindas. Nelaukite, kol dantų būklė pablogės, juos užpuls akmenys, ėduonis, kariesas ar ilgiau gydomi uždegimai. Reguliariai atliekant patikrą, burnos higieną, apsilankymai odontologijos kabinete nebesukelia baimės ir tampa tik kartą per metus būtinu atlikti įpročiu.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris