Nuo žaibinės meningokoko infekcijos išgelbėta moteris

www.lsveikata.lt
2017-01-30
Klastinga žaibinė meningokoko infekcija pakerta ne tik mažamečius vaikus, bet ir suaugusiuosius. Šiomis dienomis Kauno klinikinės ligoninės medikams pavyko stabilizuoti 50 metų Raseinių rajono gyventojos būklę, kuriai įtarta sunki meningokoninė infekcija.
Nuo žaibinės meningokoko infekcijos išgelbėta moteris
Lietuvos užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusiais metais šalyje buvo diagnozuoti 76 susirgimai meningokokine infekcija (8 atvejais nustatyta letali baigtis).

„Gal ir būtų per skambu sakyti, kad išplėšėme iš mirties gniaužtų, tačiau būklė buvo labai sudėtinga. Pas mus ji atvyko su meningokokinei infekcijai būdingais bėrimais (buvo išbertos rankos, kojos, pilvas), todėl ligą diagnozuoti nebuvo sunku. Tereikėjo atlikti kai kuriuos tyrimus, – pasakojo Kauno klinikinės ligoninės Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriaus gydytojas Liucijus Ambraška. – Pacientei nustatytas meningokokinis sepsis ir pūlingas meningitas“.
Kaip pasakojo gyd. L.Ambraška, pacientė susirgo staiga. Moterį pradėjo pykinti, sutriko sąmonė, pakilo aukšta temperatūra.
 

Moteris iš Raseinių rajono buvo pervežta į Kauno klinikinę ligoninę, kur gydytojams pavyko greitai ir laiku diagnozuoti susirgimą. „Esant žaibiniam meningokokinės infekcijos atvejui, viskas gali pasibaigti labai liūdnai, tačiau šiuo konkrečiu atveju pacientę lydėjo ir sėkmė. Artimieji iš karto kreipėsi į medikus, pastebėję pirmuosius meningokokinės infekcijos požymius“, – pabrėžė Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriaus vedėjas Kazimieras Vieželis.
 
Jis pridūrė, kad labai svarbu, jog būtent artimieji ar pats pacientas atkreiptų dėmesį į bėrimus, kurie paprastai siunčia signalą apie galimą meninkogoko infekciją.
Pasak K.Vieželio, pacientei buvo nustatyta „B“ serogrupės meninkokinė infekcija, sukelianti itin neigiamus simptomus ir gijimas paprastai būna sudėtingas.
 
„Lietuvoje dažniausiai diagnozuojami „B“ serogrupės meningokokai, tačiau aptinkami ir „C“ bei „W“ serogrupių meningokokai. Pastebėtina, kad „B“ ir „W“ serogrupių meningokokai yra labai pavojingi. Tai „pikta“ bakterija“, – pastebėjo K.Vieželis.

Paklaustas, kiek laiko bus gydoma moteris, K.Vieželis neprognozavo. „Svarbu, kad mums pavyko būklę stabilizuoti, bet norime atkreipti visuomenės dėmesį į meningokoninės infekcijos svarbiausius simptomus“, – pabrėžė K.Vieželis.
 
Lietuvos užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusiais metais šalyje buvo diagnozuoti 76 susirgimai meningokokine infekcija (8 atvejais nustatyta letali baigtis).
Nuo 2010 metų buvo nustatyti 523 meningokokinės infekcijos atvejai, iš jų 54 atveaji baigėsi paciento mirtimi.

Iš dešinės: Kauno klinikinės ligoninės Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriaus gydytojas Liucijus Ambraška ir Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriaus vedėjas Kazimieras Vieželis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
!

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica