Atostogos rudenį: daugiau pavojų ir netikėtumų

BNS
2014-10-27
Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimo bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos duomenimis, pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos šeimų atostogauja su vaikais. Kelionių organizatoriai ir draudikai pastebi, kad lietuviai poilsiui su visa šeima vis dažniau renkasi vaikų rudens atostogas – atslūgus poilsiautojų bangai ir kainoms, vis daugiau šeimų planuoja ne sezoninį poilsį svetur.
Atostogos rudenį: daugiau pavojų ir netikėtumų
Oro sąlygos rudenį ir žiemą daug dažniau sutrukdo klientams oro uostus pasiekti laiku, o keliaujant su visa šeima ir vežantis daugiau bagažo, jo praradimas ar vėlavimas taip pat gali gerokai apsunkinti kelionę.

Statistikos departamento duomenys patvirtina, kad galinčių ir norinčių atostogauti užsienyje rudenį skaičius vis auga. 2013 m. ketvirtąjį ketvirtį į užsienį keliavo 308,3 tūkst. šalies gyventojų, arba 2,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2012 m.
Kelionių organizatoriai stebi vis labiau ryškėjančią tendenciją, kad nenorėdami rizikuoti atostogų įspūdžiais bei atidžiau planuodami finansus lietuviai, keliaudami su šeima, linksta atostogas užsisakyti gerokai iš anksto. Kita vertus, „Seesam Insurance AS“ Lietuvos filialo Asmens draudimų grupės plėtros vadovės Natalijos Misėkienės teigimu, kai kurių dalykų suplanuoti tiesiog neįmanoma: „Dažnai ilgai ir kruopščiai planuojamos kelionės dėl netikėtų priežasčių, tokių kaip sunki liga, gali neįvykti. Ypatingai atėjus rudeniui ir pasikeitus orams, tiek vaikai, tiek tėvai dažnai suserga, dėl to atostogas tenka atšaukti.“

 
Kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ direktorė Žydrė Gavelienė taip pat pastebi, kad oro sąlygos rudenį ir žiemą daug dažniau sutrukdo klientams oro uostus pasiekti laiku, o keliaujant su visa šeima ir vežantis daugiau bagažo, jo praradimas ar vėlavimas taip pat gali gerokai apsunkinti kelionę.
Ž.Gavelienė pabrėžia, kad keliaujant rudenį ir žiemą negalavimai ir sveikatos sutrikimai tampa žymiai dažnesni. „Net 60 proc. keliautojų vyksta į tolimesnius ir šiltesnius kraštus, todėl dažniau pasitaiko su klimato ir maisto pasikeitimu susijusių ligų, tokių kaip pakilusi temperatūra, ausų ir gerklės uždegimai, apsinuodijimas, roto virusas ir kt.“ Seesam duomenimis, didžioji dalis tokių susirgimų tenka būtent su tėvais keliaujantiems vaikams.
 
„Vaikai iki 18 metų net 3 kartus dažniau negu suaugusieji kelionės metu patiria įvairius susirgimus bei traumas – teigia Natalija Misėkienė. Dėl šios priežasties, norint išvengti nenumatytų išlaidų, patartina įsigyti kelionės draudimą“. Būtent rudens moksleivių atostogų metu, spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje, lyginant su įprastinėmis rudens savaitėmis, sudaroma 9 proc. daugiau sutarčių, kuriomis apdraudžiami vaikai. Lyginant su 2013 metų rudeniu, tokių sutarčių skaičius išaugo 10 proc.

Apie „Seesam“
Jau 16 metų draudimo bendrovė „Seesam“ Lietuvoje teikia ne gyvybės draudimo paslaugas privatiems ir verslo klientams. „Seesam“ priklauso didžiausiai Suomijoje finansinių įmonių grupei „OP-Pohjola“, kuri taip pat teikia ne gyvybės draudimo paslaugas Latvijoje ir Estijoje. 2013 m. bendrovė Lietuvoje pasirašė draudimo įmokų už 48,1 mln. litų ir turėjo beveik 88 tūkst. klientų.
Daugiau informacijos: „Seesam Insurance AS“ Lietuvos filialo Rinkodaros ir komunikacijos vadovas Eugenijus Mažiulis, +370 5 275 6028, +370 650 37418, eugenijus.maziulis@seesam.lt.

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris