Vietoje medikamento – kanapės

www.lsveikata.lt
2014-04-17
Daugiau nei dvidešimt metų marihuana buvo gydomi ŽIV simptomai, tačiau žurnale „AIDS Research and Human Retroviruses“ publikuoto tyrimo autoriai įrodo, jog reguliarus narkotinio augalo vartojimas gali visiškai sustabdyti ligos plitimą.
Vietoje medikamento – kanapės

Tyrimą atlikę Luizianos valstijos universiteto Sveikatos mokslų centro mokslininkai nustatė, jog kasdienė tetrahidrokanabinolio (THC) – medžiagos, esančios pagrindine marihuanos sudedamąja dalimi – dozė daro teigiamą poveikį organizmams, sergantiems SIV, t.y. gyvūniškuoju ŽIV.
 
Tyrimo metu buvo pastebėta, kad reguliariai vartojant tetrahidrokanabinolį, gyvūnų žarnyne sumažėjo bendras ląstelių kiekio nykimas – viena iš sąlygų, daranti įtaką sparčiam ŽIV viruso plitimui. Dr. Patricia Molina ir jos vadovaujama komanda atrado naujus organizme vykstančius procesus, kurie gali ženkliai prisidėti prie kanabinoidais paveiktos ligos modifikavimo bei gydymo. Šie stebėjimai atskleidžia daugiau informacijos apie patį virusą ir jo plitimą ne tik gyvūnų, bet ir žmonių organizmuose.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica