SAM - kategoriškai prieš siūlomą skiepijimo paslaugą vaistinėse

ELTA
2014-12-22
Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė kritiškai vertina siūlymą skiepyti vaistinėse.
SAM - kategoriškai prieš siūlomą skiepijimo paslaugą vaistinėse
„Mūsų ministerija yra kategoriškai prieš, nes vaistinės tada turi turėti sveikatos gydymo licenciją ir, kiek žinau, tarp atskirų frakcijų (Seime, -ELTA) yra nesutarimų šioje dalyje“, - pirmadienį žurnalistams apie galimybę žmonės skiepyti ir vaistinėse sakė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Farmacinės rūpybos paslaugas, įskaitant skiepus vaistinėse, turėtų įteisinti Seimo priimtos Farmacijos įstatymo pataisos, tačiau, anot ministrės, daug diskusijų sulauks siūlymas leisti vaistinėms vykdyti vakcinaciją, skiepus.

 
„Mūsų ministerija yra kategoriškai prieš, nes vaistinės tada turi turėti sveikatos gydymo licenciją ir, kiek žinau, tarp atskirų frakcijų (Seime, -ELTA) yra nesutarimų šioje dalyje“, - pirmadienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministrė.
 
Seimas tai numatantį įstatymą, kaip informavo R.Šalaševičiūtė, gali priimti net antradienį. Pagal projektą farmacinės rūpybos paslaugos bus teikiamos tiktai nuo 2016 m. sausio 1 d., o finansinė našta tokiu atveju tektų vaistininkams. Tai esą paskatintų vaistinių konkurenciją, nes natūralu, kad asmuo vaistus pirks ten, kur jam geriau suteikiamos paslaugos.
 
Kita vertus, R.Šalaševičiūtė pabrėžė farmacinės rūpybos reikalingumą.
Seimo priimtoje „Lietuvos sveikatos programoje 2014-2025 m.“ atsiradusi naujovė - farmacinė rūpyba - naujas terminas ir Lietuvai nauja, perspektyvi farmacijos paslaugų tobulinimo priemonė.
Vakcinavimas vaistinėse šiuo metu leidžiamas tik 3-ose Europos valstybėse.


ELTA

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica