Reikia grįžti prie senos receptų išrašymo tvarkos

www.lsveikata.lt
2017-02-09
Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas teigia, jog vaistai atpigtų, jei būtų grįžta prie ankstesnės tvarkos, kai medikai vaistus recepte išrašydavo konkretų vaistą, o ne veikliąją medžiagą.
Reikia grįžti prie senos receptų išrašymo tvarkos
„Manau, reikėtų grąžinti senesnę tvarką ir leisti gydytojams rašyti ne tik pagrindinę vaistų cheminę formulę, bet ir firminius pavadinimus. Gydytojas, žinodamas paciento socialinę padėtį ir kiek jis gali sumokėti, galės iš to generinių vaistų sąrašo parinkti vaistus su mažesne priemoka“, - teigia Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas.

Pasak L.Labanausko, visos šiuo metu minimos priemonės bandant sumažinti vaistų kainas iš principo geros, tačiau jos gali suveikti tik ilgalaikėje perspektyvoje. O pacientams vaistai yra brangūs šiandien. Vadinasi, ir priemonių reikia imtis tokių, kurios veiktų iš karto.


„Kalbant tik apie kompensuojamuosius vaistus, kaina turi dvi dalis: valstybės kompensuojamą, ir ji yra vienoda visiems vaistams, kita dalis – priemoka, kurią sumoka pats žmogus. Būtent tą priemokos dalį būtų galima kontroliuoti, tačiau šiandien jos niekas nekontroliuoja, nes gydytojai žmonių nebegydo. Gydytojas rašo recepte tik veikliąją medžiagą ir pacientas jau su tuo receptu eina į vaistinę. Ten jau dažniausiai parduodamas tas vaistas, kurį reikia parduoti.
 
Manau, reikėtų grąžinti senesnę tvarką ir leisti gydytojams rašyti ne tik pagrindinę vaistų cheminę formulę, bet ir firminius pavadinimus. Gydytojas, žinodamas paciento socialinę padėtį ir kiek jis gali sumokėti, galės iš to generinių vaistų sąrašo parinkti vaistus su mažesne priemoka. Šioje vietoje kalbu ne apie pasitikėjimą medikais, o apie pagrįstą kainų politiką“, - teigia L.Labanauskas.
Mediko teigimu, kalbant apie vaistų kainas ir jų mažinimą, turėtų būti maksimaliai greitas rezultatas, tuo pačiu stengiantis sutvarkyti sistemą ateičiai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    O.Baršauskienė: vitamino D trūksta kone visiems

    O.Baršauskienė: vitamino D trūksta kone visiems

    Nors medicinos biologų kasdienio kruopštaus darbo pacientai dažnai nemato, šie medikai ligoninės bendruomenėje yra n...
    V.Brukienė: monotonija mane žudo

    V.Brukienė: monotonija mane žudo

    „Esu maksimalistė. Jei jau karjeros – noriu maksimumo, jei šeimos – daugiavaikės. Man visur reikia spausti daugiausiai“, – sakė „P...

    razinka


    Sveika šeima


    Soliariumai – žalinga atgyvena?

    „Ruda oda nėra sveika. Tai oda, kuri gamino daug melanino, nes bandė apsisaugoti nuo daromos žalos“, – soliariumų mėgėjus perspėja gydytoja dermatovenerologė Justė Kantauskaitė. Kaip saugiai patamsinti po žiemos išblyškusią odą ir ko svarbu pasiteirauti, apsilankius soliariume, pataria specialistai.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    E.Muskas – dar viena ketaminui neabejinga įžymybė

    Apie tai, kad pasaulis atsidūrė psichinės sveikatos krizėje, kalbama vis garsiau. Tai iliustruoja itin prasta depresijos ir nerimo sutrikimų statistika, sparčiai auganti psichologų ir psichoterapeutų paklausa. Ieškant naujų problemų įveikos būdų, imamasi įvairių priemonių. Viena tokių – vakarėlių narkotiku vadinamas keta...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kas galėtų paneigti?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas galėtų paneigti?
    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia

    Naujas numeris