Reikia grįžti prie senos receptų išrašymo tvarkos

www.lsveikata.lt
2017-02-09
Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas teigia, jog vaistai atpigtų, jei būtų grįžta prie ankstesnės tvarkos, kai medikai vaistus recepte išrašydavo konkretų vaistą, o ne veikliąją medžiagą.
Reikia grįžti prie senos receptų išrašymo tvarkos
„Manau, reikėtų grąžinti senesnę tvarką ir leisti gydytojams rašyti ne tik pagrindinę vaistų cheminę formulę, bet ir firminius pavadinimus. Gydytojas, žinodamas paciento socialinę padėtį ir kiek jis gali sumokėti, galės iš to generinių vaistų sąrašo parinkti vaistus su mažesne priemoka“, - teigia Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas.

Pasak L.Labanausko, visos šiuo metu minimos priemonės bandant sumažinti vaistų kainas iš principo geros, tačiau jos gali suveikti tik ilgalaikėje perspektyvoje. O pacientams vaistai yra brangūs šiandien. Vadinasi, ir priemonių reikia imtis tokių, kurios veiktų iš karto.


„Kalbant tik apie kompensuojamuosius vaistus, kaina turi dvi dalis: valstybės kompensuojamą, ir ji yra vienoda visiems vaistams, kita dalis – priemoka, kurią sumoka pats žmogus. Būtent tą priemokos dalį būtų galima kontroliuoti, tačiau šiandien jos niekas nekontroliuoja, nes gydytojai žmonių nebegydo. Gydytojas rašo recepte tik veikliąją medžiagą ir pacientas jau su tuo receptu eina į vaistinę. Ten jau dažniausiai parduodamas tas vaistas, kurį reikia parduoti.
 
Manau, reikėtų grąžinti senesnę tvarką ir leisti gydytojams rašyti ne tik pagrindinę vaistų cheminę formulę, bet ir firminius pavadinimus. Gydytojas, žinodamas paciento socialinę padėtį ir kiek jis gali sumokėti, galės iš to generinių vaistų sąrašo parinkti vaistus su mažesne priemoka. Šioje vietoje kalbu ne apie pasitikėjimą medikais, o apie pagrįstą kainų politiką“, - teigia L.Labanauskas.
Mediko teigimu, kalbant apie vaistų kainas ir jų mažinimą, turėtų būti maksimaliai greitas rezultatas, tuo pačiu stengiantis sutvarkyti sistemą ateičiai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica