Reikia grįžti prie senos receptų išrašymo tvarkos

www.lsveikata.lt
2017-02-09
Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas teigia, jog vaistai atpigtų, jei būtų grįžta prie ankstesnės tvarkos, kai medikai vaistus recepte išrašydavo konkretų vaistą, o ne veikliąją medžiagą.
Reikia grįžti prie senos receptų išrašymo tvarkos
„Manau, reikėtų grąžinti senesnę tvarką ir leisti gydytojams rašyti ne tik pagrindinę vaistų cheminę formulę, bet ir firminius pavadinimus. Gydytojas, žinodamas paciento socialinę padėtį ir kiek jis gali sumokėti, galės iš to generinių vaistų sąrašo parinkti vaistus su mažesne priemoka“, - teigia Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas.

Pasak L.Labanausko, visos šiuo metu minimos priemonės bandant sumažinti vaistų kainas iš principo geros, tačiau jos gali suveikti tik ilgalaikėje perspektyvoje. O pacientams vaistai yra brangūs šiandien. Vadinasi, ir priemonių reikia imtis tokių, kurios veiktų iš karto.


„Kalbant tik apie kompensuojamuosius vaistus, kaina turi dvi dalis: valstybės kompensuojamą, ir ji yra vienoda visiems vaistams, kita dalis – priemoka, kurią sumoka pats žmogus. Būtent tą priemokos dalį būtų galima kontroliuoti, tačiau šiandien jos niekas nekontroliuoja, nes gydytojai žmonių nebegydo. Gydytojas rašo recepte tik veikliąją medžiagą ir pacientas jau su tuo receptu eina į vaistinę. Ten jau dažniausiai parduodamas tas vaistas, kurį reikia parduoti.
 
Manau, reikėtų grąžinti senesnę tvarką ir leisti gydytojams rašyti ne tik pagrindinę vaistų cheminę formulę, bet ir firminius pavadinimus. Gydytojas, žinodamas paciento socialinę padėtį ir kiek jis gali sumokėti, galės iš to generinių vaistų sąrašo parinkti vaistus su mažesne priemoka. Šioje vietoje kalbu ne apie pasitikėjimą medikais, o apie pagrįstą kainų politiką“, - teigia L.Labanauskas.
Mediko teigimu, kalbant apie vaistų kainas ir jų mažinimą, turėtų būti maksimaliai greitas rezultatas, tuo pačiu stengiantis sutvarkyti sistemą ateičiai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris