Jurgis Razma siūlo į prekybos centrus vaistų neįleisti

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2018-04-05
Daugumai šalies gyventojų pritariant  Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui leisti kai kuriuos nereceptinius vaistus parduoti parduotuvėse ir degalinėse, konservatorius Jurgis Razma siūlo šių vaistų į prekybos centrus neįleisti.  
Jurgis Razma siūlo į prekybos centrus vaistų neįleisti
„Dabar vaistinėse vaistininkai prevenciškai pataria, kad nepanaudotų vaistų per daug ar per stiprių, o ar pardavėjas patars? Vaistinėje jam vis tiek patars, o čia žmogus pats spręs ir gali nuspręsti ne pačiu protingiausiu būdu“, – svarsto parlamentaras Jurgis Razma.

Seimo Ekonomikos komiteto narys ketvirtadienį Seime įregistravo Farmacijos įstatymo pataisą ir siūlo nekeisti dabartinės prekybos vaistais tvarkos. 
„Tai sukeltų daugiau neigiamų nei teigiamų pasekmių: vaistinės, netekusios dalies apyvartos, pabrangintų vaistus, o smulkios, nepriklausančios tinklams vaistinės gali ir bankrutuoti“, – įsitikinęs parlamentaras. 

J.Razma sutinka, kad nauja tvarka gali atpiginti kai kuriuos vaistus, tačiau jis prognozuoja, kad receptinių vaistų kainos išaugs. 
 
„Iš tiesų, tų nelabai svarbių vaistų (...) kainos šiek tiek gali sumažėti, bet juk žmonėms svarbiausi yra receptiniai vaistai, o po tokio sprendimo, vaistinės nenorėdamos prarasti pelningumo, netekusios dalies apyvartos dėl tų vaistų, kuriais galės prekiauti prekybos tinkluose, tiesiog pakels kitų vaistų kainas“, –  BNS sakė J.Razma.  
Jis mano, kad, kai vaistai atsidurs prekybos centruose šalia saldainių ir sausainių, juos žmonės pirks, net jei jų nereikia.
 
„Dabar vaistinėse vaistininkai prevenciškai pataria, kad nepanaudotų vaistų per daug ar per stiprių, o ar pardavėjas patars? Vaistinėje jam vis tiek patars, o čia žmogus pats spręs ir gali nuspręsti ne pačiu protingiausiu būdu“, –  svarstė J.Razma.   
Be kita ko, jis siūlo leisti vaistais visą parą prekiauti ligoninių vaistinėse i– žmonės turėtų galimybę įsigyti vaistų naktį. 
Seimas jau yra pradėjęs svarstyti pataisas, kurios leistų prekiauti nereceptiniais vaistais mažmeninės prekybos vietose, pavyzdžiui, parduotuvėse, degalinėse. Joms prieštarauja Lietuvos farmacijos sąjunga, teigianti, kad pirkti vaistus ne vaistinėse – rizikinga. Nerimą kelia galimi vaistų laikymo sąlygų pažeidimai. 
 
Sąjungos prezidentas Eduardas Tarasevičius yra suabejojęs argumentais, kad padaugėjus prekybos vietų, vaistai galėtų pigti. Pasak jo, taip esą nenutiko, degalinėms pradėjus prekiauti maisto papildais. 
2014 metais liberalizuoti prekybą vaistais siūlė tuometiniai parlamentarai liberalai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius, tačiau Seimas nesutiko priimti svarstyti jų parengtų Farmacijos įstatymo pataisų. 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris