Europos ekspertai Vilniuje diskutavo apie kompensuojamųjų vaistų rizikos pasidalijimo sutartis

www.lsveikata.lt
2016-04-11
Vaistų kompensavimo sistemų ekspertai iš Belgijos, Lenkijos, Estijos, Vengrijos, Lietuvos ir kitų Europos šalių Vilniuje diskutavo ir apie galimybes didinti gydymo prieinamumą tobulinant tarp ligonių kasų ir vaistų gamintojų sudaromas rizikos pasidalijimo sutartis.
Europos ekspertai Vilniuje diskutavo apie kompensuojamųjų vaistų rizikos pasidalijimo sutartis
„Rizikos pasidalijimo sutartys sudaromos biudžeto lėšomis apmokamiems kompensuojamiesiems vaistiniams preparatams, tarp jų – ir labai retoms ligoms gydyti skiriamiems preparatams“, - teigė sveikatos apsaugos viceministras Valentinas Gavrilovas.

Diskusiją moderavęs sveikatos apsaugos viceministras Valentinas Gavrilovas pabrėžė, kad valstybei tokios sutartys leidžia išlaikyti ilgalaikį kompensuojamiems vaistams skirto biudžeto stabilumą: „Rizikos pasidalijimo sutartys sudaromos biudžeto lėšomis apmokamiems kompensuojamiesiems vaistiniams preparatams, tarp jų – ir labai retoms ligoms gydyti skiriamiems preparatams“.

 
Pasak V.Gavrilovo, tokie susitarimai didina gydymo prieinamumą nepaisant inovacijas kartais lydinčių neapibrėžtumų, susijusių su neaiškumu dėl naujais vaistais gydytinų pacientų skaičiumi ar valstybei reikalingais finansiniais ištekliais vaistui kompensuoti.
 
Sudarant šias sutartis ligonių kasos vaistų gamintojui kompensuoja medikamento kainą, tačiau, jei per numatytą laiką nepasiekiami sutartyje su vaisto gamintoju nustatyti gydymo efektyvumo ar kiti apsibrėžti tikslai, galimas sutarties nutraukimas arba permokų grąžinimas ligonių kasai.
 
Susitikimą organizavusios Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorius Leonas Kalėtinas pabrėžė, kad rizikos pasidalijimo sutartys pacientams suteikia galimybę greičiau gauti priėjimą prie jų sveikatai būtinų inovatyvių medikamentų.
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris