Vyriausybė patvirtino kelias priemones valstybės išlaidoms vaistams mažinti

Saulius Jakučionis, BNS
2019-06-27
Vyriausybė trečiadienį patvirtino kelias priemones, kuriomis siekiama sumažinti valstybės išlaidas kompensuojamiems vaistams.
Valdžia sako taip reaguojanti į tai, kad kai kurie vaistų gamintojai didina Lietuvai taikomas medikamentų kainas.
Vyriausybė patvirtino kelias priemones valstybės išlaidoms vaistams mažinti

Ministrų kabinetas nustatė, kad vaistų, kuriuos be konkurencijos tiekia vienas tiekėjas, kaina bus įšaldyta, tad ji negalės būti didesnė negu prieš tai buvusiame kompensuojamų vaistų kainyne.

 
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, toks sprendimas leis sutaupyti apie 200 tūkst. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų per ketvirtį metų.
 
Taip pat nuspręsta tikslinti reikalavimus sudėtinių vaistų – medikamentų, turinčių kelias veikliąsias medžiagas – bazinės kainos nustatymui. Tokio vaisto bazinė kaina be didmeninio ir mažmeninio antkainių negalės viršyti jį sudarančių sudėtinių veikliųjų medžiagų bazinių kainų sumos.
 
Taip pat nustatyta, kad jeigu pasikeičia sudėtinį vaistą sudarančios veikliosios medžiagos bazinė kaina, sudėtinio vaisto bazinė kaina neperskaičiuojama.
 
Pastarieji du sprendimai Vyriausybės posėdyje įžiebė ginčus tarp Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybės ir vaistų gamintojų atstovės. Vaistų gamintojų asociacijos vadovė Rasa Bričkienė pareiškė, kad priimti sprendimai ribos sudėtinių vaistų gamybą, o tai didins valstybės išlaidas. Sudėtiniai vaistai kai kada yra pigesni nei atskirų veikliųjų medžiagų medikamentai.
 
„Jeigu visiškai neliktų sudėtinių vaistų, kurių gamybą apriboja šie pakeitimai, PSDF išlaidos padidėtų 6,3 mln. eurų. Jeigu bent 30 proc. jų neliktų, tai padidėtų PSDF išlaidos 2,7 mln. eurų. Taip pat padidėtų pacientų mokėjimai ir išlaidos“, – sakė R.Bričkienė.
 
Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė jai atkirto, kad sudėtiniai vaistai kol kas yra marketingo produktas, bet iš tikrųjų jie gali skatinti perteklinį medikamentų vartojimą.
 
„Kad sudėtiniai vaistai turi pridėtinę vertę, nėra įrodyta“, – teigė viceministrė.
 
Ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad „niekas nenori (...) uždrausti vartoti tuos sudėtinius vaistus“.
 
„Gamintojai visada turi galimybę sumažinti tą kainą iki reikalaujamos ir puikiausiai visi šitie medikamentai bus pasiūlyti pacientams“, – kalbėjo A. Veryga.
 
Vyriausybėje priimti pakeitimai įsigalios sudarant šių metų paskutinio ketvirčio kompensuojamų vaistų kainyną.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris