Vilija Blinkevičiūtė: Europoje yra daugiau skurstančių vaikų nei suaugusiųjų

www.lsveikata.lt
2015-09-25
Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė įsitikinusi, kad vaikų skurdo problemai stinga politikų dėmesio ir lėšų. Kartu su kolegomis parlamentarais ji inicijavo rašytinį pareiškimą, kuriame Europos Komisija ir valstybės narės raginamos kuo skubiau imtis priemonių ir skirti didesnį finansavimą kovojant su vaikų skurdu ir socialine atskirtimi Europoje.
Vilija Blinkevičiūtė: Europoje yra daugiau skurstančių vaikų nei suaugusiųjų
„Paradoksalu, tačiau šiuo metu Europoje, viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų skursta arba balansuoja ant skurdo ribos. Skaudu pripažinti, tačiau šiuo metu Europoje daugiau yra skurstančiųjų vaikų nei suaugusiųjų“, – sako Vilija Blinkevičiūtė.

„Paradoksalu, tačiau šiuo metu Europoje, viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų skursta arba balansuoja ant skurdo ribos. Skaudu pripažinti, tačiau šiuo metu Europoje daugiau yra skurstančiųjų vaikų nei suaugusiųjų“, – sako Vilija Blinkevičiūtė. Jos teigimu, Lietuvoje suaugusių žmonių skurdo lygis praėjusiais metais buvo 27,7 proc., vaikų – net 28,7 proc. Europos Sąjungoje šie skaičiai taip pat kelia nerimą – suaugusiųjų skurdas siekia 24,5 proc., vaikų – 27,3 proc.
 

Europos Parlamentas savo pareiškime ragina Komisiją kuo skubiau parengti veiksmų planą ir reikalauti, kad visos valstybės narės imtų taikyti konkrečias nacionalines vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo priemones.
 
„Žinoma, tai nėra lengva padaryti, tačiau valstybės narės turėtų dar efektyviau naudotis Europos Sąjungos finansavimu ir visomis kitomis esamomis priemonėmis, kad būtų panaikintas uždaras skurdo ratas, nes skurstantys vaikai dažniausiai yra pasmerkti tam, kad skurs ir jų vaikai, ir jų vaikų vaikai... Komisija turėtų apsvarstyti papildomo ir tik vaikams skirto biudžeto skyrimą“, – dėsto parlamentarė.
 
Dabar būtina, kad šį rašytinį pareiškimą per tris mėnesius palaikytų daugiau kaip pusė europarlamentarų, tuomet jis bus perduotas Europos Komisijai ir valstybėms narėms, kad šios imtųsi konkrečių veiksmų investuojant į vaikus, kovojant su jų skurdu ir socialine atskirtimi.
 
V.Blinkevičiūtė Europos Komisijai yra pasiūliusi konkrečią priemonę, kuri galėtų mažinti vaikų skurdą. Tai Vaikų garantijų iniciatyva, pagal kurią būtų galima taikyti konkrečias, finansiškai pagrįstas priemones, kurios padėtų skurstantiems vaikams visoje Europoje. Vaikų garantijų iniciatyva turėtų specialų fondą ir kiekvienas skurstantis vaikas iš šio fondo galėtų gauti nemokamas sveikatos priežiūros, nemokamo ugdymo, vaikų priežiūros, deramo apgyvendinimo ir tinkamos mitybos paslaugas.
 
Ši europarlamentarės iniciatyva buvo sutikta labai palankiai, šiuo metu vyksta derybos su vaikų interesams atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir artimiausiu metu minėtą iniciatyvą ketinama įtraukti į Europos Parlamento ruošiamą pranešimą apie vaikų skurdą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Naujovė Lietuvoje – natūralus osteoartrito gydymas

  Naujovė Lietuvoje – natūralus osteoartrito gydymas

  Pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali ortobiologinė operacija. Jos metu paciento sveikos kelio sąnario kremzlės ląstelės buvo pana...
  V.Grakauskienė: skubiosios medicinos gydytojai – viena varomųjų jėgų

  V.Grakauskienė: skubiosios medicinos gydytojai – viena varomųjų jėgų

  Vilma Grakauskienė – viena pirmųjų Lietuvos skubiosios medicinos rezidentų, tam tikra prasme mūsų skubiosios medicinos pioni...

  Budinti vaistinė


  Ar žinote, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus?

  Ar žinote, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus?

  Rūšiuoti buitines atliekas daugumai jau įprasta, tačiau vis dar ne kiekvienas žino, jog lygiai taip pat galima rūšiu...
  Asociacija sumokėjo baudą, vaistinės pateikė bankų garantijas

  Asociacija sumokėjo baudą, vaistinės pateikė bankų garantijas

  Vienintelė Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) laiku – iki pirmadienio – sumokėjo Konkurencijos tarybos praėjusį gruod...

  razinka


  Sveika šeima


  „Tavo tėvas tikras bambeklis“

  Vaikų turintys tėvai tokius ir panašius pasisakymus naudoja dažnai net nesusimąstydami, ką juos girdėdami išgyvena vaikai. Jei vaikai panašius komentarus girdi dažnai ir dar iš abiejų tėvų, tai gali stipriai paveikti jų emocinę savijautą ir psichologinį funkcionavimą ilgalaikėje perspektyvoje, nes tai yra ...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Sukūrė vaikus iš dviejų... tėčių

  Kovo 6-8 dienomis Londone, Franciso Cricko institute vykusioje III tarptautinėje konferencijoje žmogaus genomo redagavimo klausimais buvo paskelbta, kad ateityje vyrų poros galimai galės susilaukti vaikų.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kas žandus laužo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas žandus laužo?
  Avys ir avigalviai
  Henrikas Vaitiekūnas Avys ir avigalviai
  Varvanti nosis ir kiti pavasario šaukliai
  Henrikas Vaitiekūnas Varvanti nosis ir kiti pavasario šaukliai

  Naujas numeris