Vilija Blinkevičiūtė: Europoje yra daugiau skurstančių vaikų nei suaugusiųjų

www.lsveikata.lt
2015-09-25
Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė įsitikinusi, kad vaikų skurdo problemai stinga politikų dėmesio ir lėšų. Kartu su kolegomis parlamentarais ji inicijavo rašytinį pareiškimą, kuriame Europos Komisija ir valstybės narės raginamos kuo skubiau imtis priemonių ir skirti didesnį finansavimą kovojant su vaikų skurdu ir socialine atskirtimi Europoje.
Vilija Blinkevičiūtė: Europoje yra daugiau skurstančių vaikų nei suaugusiųjų
„Paradoksalu, tačiau šiuo metu Europoje, viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų skursta arba balansuoja ant skurdo ribos. Skaudu pripažinti, tačiau šiuo metu Europoje daugiau yra skurstančiųjų vaikų nei suaugusiųjų“, – sako Vilija Blinkevičiūtė.

„Paradoksalu, tačiau šiuo metu Europoje, viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų skursta arba balansuoja ant skurdo ribos. Skaudu pripažinti, tačiau šiuo metu Europoje daugiau yra skurstančiųjų vaikų nei suaugusiųjų“, – sako Vilija Blinkevičiūtė. Jos teigimu, Lietuvoje suaugusių žmonių skurdo lygis praėjusiais metais buvo 27,7 proc., vaikų – net 28,7 proc. Europos Sąjungoje šie skaičiai taip pat kelia nerimą – suaugusiųjų skurdas siekia 24,5 proc., vaikų – 27,3 proc.
 

Europos Parlamentas savo pareiškime ragina Komisiją kuo skubiau parengti veiksmų planą ir reikalauti, kad visos valstybės narės imtų taikyti konkrečias nacionalines vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo priemones.
 
„Žinoma, tai nėra lengva padaryti, tačiau valstybės narės turėtų dar efektyviau naudotis Europos Sąjungos finansavimu ir visomis kitomis esamomis priemonėmis, kad būtų panaikintas uždaras skurdo ratas, nes skurstantys vaikai dažniausiai yra pasmerkti tam, kad skurs ir jų vaikai, ir jų vaikų vaikai... Komisija turėtų apsvarstyti papildomo ir tik vaikams skirto biudžeto skyrimą“, – dėsto parlamentarė.
 
Dabar būtina, kad šį rašytinį pareiškimą per tris mėnesius palaikytų daugiau kaip pusė europarlamentarų, tuomet jis bus perduotas Europos Komisijai ir valstybėms narėms, kad šios imtųsi konkrečių veiksmų investuojant į vaikus, kovojant su jų skurdu ir socialine atskirtimi.
 
V.Blinkevičiūtė Europos Komisijai yra pasiūliusi konkrečią priemonę, kuri galėtų mažinti vaikų skurdą. Tai Vaikų garantijų iniciatyva, pagal kurią būtų galima taikyti konkrečias, finansiškai pagrįstas priemones, kurios padėtų skurstantiems vaikams visoje Europoje. Vaikų garantijų iniciatyva turėtų specialų fondą ir kiekvienas skurstantis vaikas iš šio fondo galėtų gauti nemokamas sveikatos priežiūros, nemokamo ugdymo, vaikų priežiūros, deramo apgyvendinimo ir tinkamos mitybos paslaugas.
 
Ši europarlamentarės iniciatyva buvo sutikta labai palankiai, šiuo metu vyksta derybos su vaikų interesams atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir artimiausiu metu minėtą iniciatyvą ketinama įtraukti į Europos Parlamento ruošiamą pranešimą apie vaikų skurdą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

  razinka


  Sveika šeima


  Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

  Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

  Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip striksi dominatriksė?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

  Naujas numeris