V.Grubliauskas: laikyti šeimas su vaikais ir nėščias moteris viešbučiuose – neatsakinga

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-25
Klaipėdos meras sako, kad laikyti šeimas su vaikais ar nėščias moteris priverstiniame karantine nėra atsakinga, todėl savivaldybė žada siekti šias šeimas išleisti karantinuotis namų sąlygomis.
V.Grubliauskas: laikyti šeimas su vaikais ir nėščias moteris viešbučiuose – neatsakinga
V.Grubliauskas

„Mes Klaipėdoje, taip pat kaip ir Vilniuje, tais atvejais, kada šeimos su mažamečiais vaikais, nėščios moterys, kurios turi tikrai reikalavimus atitinkančias sąlygas saviizoliazijai, tikrai tuo bus naudojamasi. Giliu mano įsitikinimu, tai būtų didžiulė klaida šeimas su vaikais ir juo labiau besilaukiančias moteris laikyti viešbučiuose, kuriuose publika būna, švelniai tariant, labai įvairi, mano manymu, labai neatsakinga“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Jo manymu, šiuo klausimu turėtų pasisakyti ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

„Karantinas karantinu, gyvenimas tęsiasi, tačiau yra vertybės, prievolės, kurios turi būti užtikrintos net ir karantinavimo metu“, – pridūrė jis.
Meras teigė besitikintis, kad tam nebus sudaroma kliūčių.
 
Klaipėdos savivaldybė antradienį pasitiko į Palangą atvykusius savo miesto gyventojus, trečiadienį jų pasiimti vykstama į Kauną ir Vilnių. Šiuo tikslu bendradarbiauja visos Klaipėdos regiono savivaldybės ir savo gyventojus pakaitomis veža vis kitos savivaldybės transportu.
„Informacija dažnu atveju labai keičiasi ir jeigu pradžiai buvo informacija, kad Palangoje turi būti keturi žmonės, kuriuos reikėtų parsivežti į Klaipėdą, nuvykus į vietą paaiškėjo, kad jų yra turbūt ar trisdešimt, jeigu neklystu“, – kalbėjo meras.
Šie žmonės jau yra apgyvendinti.
 
Pasak V. Grubliausko, nėra aišku kaip spręsti tam tikras specifines situacijas, pavyzdžiui, jeigu žmonės keltu parvyksta su šunimi. Nėra žinoma, ar viešbučiai, kuriuose žmonės yra karantinuojami, priims juos su augintiniu.
Savivaldybė šiuo metu saviizoliacijoje laiko 78 žmones. Kai kurie jų gyvena keliaviečiuose kambariuose pagal tai, kaip gyveno keltuose.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius trečiadienį paskelbė, kad iš užsienio parvykusios šeimos bus išleidžiamos laikytis karantino namuose.
Meras pažymi, kad toks savivaldybės sprendimas neprieštarauja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymui dėl privalomo grįžusiųjų izoliavimo savivaldybės patalpose. Pasak R. Šimašiaus, savivaldybės administracijos sprendimu izoliavimosi patalpomis gali būti paskirti šeimos namai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica