Vėl siūloma rūkalius vyti iš balkonų, stotelių, lauko kavinių

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2018-11-29
Nuo 2019 metų kovo siūloma dar labiau praplėsti vietų, kur negalima rūkyti, sąrašą. Siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja. 
Vėl siūloma rūkalius vyti iš balkonų, stotelių, lauko kavinių

15 valdančiųjų ketvirtadienį įregistravo atitinkamas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas. 
Pataisas pasirašiusi „valstietė“ Agnė Širinskienė BNS aiškino, kad tokio draudimo reikalauja gyventojai – jie, anot jos, skundžiasi, kad savo namuose, balkonuose yra priversti kvėpuoti rūkalų dūmais, kitaip tariant, pasyviai rūkyti.  
„Nuo to pasyvaus rūkymo priversti kentėti nepilnamečiai, gyventojai, kurie apsisprendę dėl sveiko gyvenimo būdo“, – BNS teigė A.Širinskienė.  

Parlamentarė tikisi, kad pataisos „suveiks prevenciškai“. 
 
„Žmonės susimąstys apie rūkymą, apie tai, kas man patogu, ne visada taip pat patogu arba gerai yra kaimynams“, – kalbėjo Seimo narė. 
Premjeras Saulius Skvernelis vasaros pradžioje, kai Seime buvo svarstomos panašios pataisos, sakė joms nepritariąs, nes tai būtų iš esmės neįgyvendinama teisės norma ir papildoma našta policijai. 
Be to, naujomis pataisomis siūloma drausti rūkyti dengtose viešojo transporto stotelėse ir vaikų žaidimo aikštelėse, lauko kavinėse, išskyrus tik rūkymui skirtas vietas, sporto varžybose ar kitų renginių vietose lauke.  
 

Pataisas taip pat pasirašė sveikatos apsaugos ir ūkio ministrai „valstiečiai“ Aurelijus Veryga ir Virginijus Sinkevičius, Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovė „valstietė“ Asta Kubilienė, socialdarbiečių frakcijos seniūnas Andrius Palionis. 
Šiuo metu Lietuvoje draudžiama rūkyti visose švietimo ir socialinėse įstaigose, darbo vietose, bendrose gyvenamosiose ir kitose bendro naudojimo patalpose, restoranuose, kavinėse, baruose, klubuose, interneto kavinėse, lošimo namuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus.
 
Taip pat draudžiama rūkyti automobilių salonuose, jei juose yra asmenų iki 18 metų ar nėščių moterų. 
Seimas nuo 2014-ųjų metų kelis kartus yra svarstęs ir jau yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose, arčiau negu 10 metrų aplink daugiabučius – pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimų nebūtų įmanoma įgyvendinti. 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris