Vadovas apsuptas iš visų pusių

Greta Vanagienė
2025-07-24
Kol mobingu kaltinamas Utenos ligoninės direktorius Tomas Saladis laukia Valstybinės darbo inspekcijos bei Akreditavimo tarnybos specialistų verdikto, ligoninės bendruomenė jį užvertė papildomais klausimais. Jam išsiųstas specialus raštas su 56-iais atsakymo reikalaujančiais klausimais. Atsakymams suregzti vadovui duotas 20-ies dienų terminas.
Vadovas apsuptas iš visų pusių
Utenos ligoninės darbuotojai tvirtina nusivylę ligoninės administracija, nebemato prasmės ir motyvacijos dirbti, kadangi, kaip teigiama, patiria nuolatinį psichologinį spaudimą, nėra užtikrinti dėl tolesnės galimybės dirbti ligoninėje. Direktorius Tomas Saladis jam mestus kaltinimus kategoriškai neigia.

Išsiuntė oficialų raštą
 
Po neseniai Utenos ligoninėje vykusio susitikimo su darbuotojais, kurie bėrė kaltinimus įstaigos direktoriui dėl mobingo, psichologinio smurto, prastų gydymo įstaigos finansinių rezultatų, vadovas T.Saladis kolektyvo užverstas papildomais klausimais. Juos surinko ir įstaigos direktoriui perdavė pastarajame ginče tarpininku tapęs Seimo narys Vitalijus Šeršniovas.

 
Jis aiškina, kad siekdamas tobulinti Utenos ligoninėje vykstančius procesus ir užtikrinti skaidrumą, direktoriui išsiuntė oficialų raštą, uždavęs 56 konkrečius klausimus, kylančius iš bendruomenės susirūpinimo ir faktais grįstų pastabų.
Anot jo, tą patį dokumentą bei 2025 m. birželio 18 d. vykusio susitikimo su Utenos ligoninės bendruomene trylikos puslapių protokolą, kuriame fiksuoti 91 punktas, persiuntė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Linai Šukytei-Korsakei, pirmininko pavaduotojui Andriui Busilai, kitiems komiteto nariams bei Sveikatos apsaugos ministerijai ir viceministrei Nerijai Stasiulienei. Raštą taip pat gavo Valstybinė darbo inspekcija bei Utenos rajono savivaldybė.
 

„Kaip Seimo narys, iš ligoninės direktoriaus tikiuosi gauti ne bendro pobūdžio, o konkrečius, tikslius ir faktais pagrįstus atsakymus į bendruomenės iškeltus klausimus. Taip pat tikiuosi, kad visos informuotos institucijos atsakingai įvertins susidariusią situaciją ir, jei reikia, inicijuos pokyčius“, – teigė Seimo narys Vitalijus Šeršniovas.

 
Laukia atsakymų
 
Kaip aiškina parlamentaras, kadangi dauguma skundų dėl netinkamo T.Saladžio elgesio – anoniminiai ar žodiniai, teko parengti oficialų dokumentą – protokolą, kuriame būtų sudėlioti darbuotojų pasisakymai susirinkimo metu. Pagal pastaruosius ir suformuoti minėti 56 klausimai. Atsakyti į juos vadovas turi per 20 dienų. V.Šeršniovas įspėja, kad atsakymų nesulaukus laiku bus imtasi teisinių priemonių, papildomai bus kreipiamasi į Sveikatos apsaugos ministeriją pasiteirauti jų pozicijos.
 

„Asmeniškai su Tomu Saladžiumi nesikalbėjau. Mano žiniomis, atskirą pokalbį su juo turėjo savivaldybės meras“, – teigia pašnekovas.
 
Savo ruožtu darbo inspekcijos bei Akreditavimo tarnybos specialistų verdikto dėl mobingu kaltinamo T.Saladžio elgesio taip pat dar nėra.
 
L.S. primena, kad Utenos ligoninės darbuotojai tvirtina nusivylę ligoninės administracija, nebemato prasmės ir motyvacijos dirbti, kadangi, kaip teigiama, patiria nuolatinį psichologinį spaudimą, nėra užtikrinti dėl tolesnės galimybės dirbti ligoninėje.
 
Kaip rašyta birželio 4 dieną ligoninės darbuotojų pateiktame skunde, situacija iš esmės pasikeitė, kai įstaigai ėmė vadovauti naujasis direktorius T.Saladis bei jo suformuota administracija. Teigiama, kad darbuotojai neturi teisės išsakyti nuomonės dėl geresnių darbo sąlygų, adekvataus darbo krūvio bei sąžiningo atlyginimo. Esą vadovybė nuolat grasina mažėjančiu finansavimu, etatų mažinimu, galimu įstaigos bankrotu bei dar labiau didėjančiais darbo krūviais, neapmokamais viršvalandžiais. Skundžiamasi, kad darbuotojai jaučiasi išnaudojami, su jais elgiamasi nepagarbiai. Kalbėdamas su L.S. T.Saladis jam mestus kaltinimus kategoriškai neigė.
 
„Vadovybės keliami reikalavimai dėl pareigų atlikimo kokybės yra susiję su atsakomybe už pacientų saugumą ir paslaugų standartus, tačiau tai savaime negali būti vertinama kaip mobingas. Įstaigoje nėra gauta oficialių skundų dėl psichologinio spaudimo ar mobingo nei per vidinius kanalus, nei per profesines sąjungas. Taip pat nė viena iš keturių veikiančių profesinių sąjungų iki šiol nėra pateikusi informacijos apie darbuotojų patiriamą sisteminį spaudimą ar žeminimą. Visais atvejais darbuotojai yra raginami kreiptis į profesines sąjungas, Darbo tarybą ar tiesiogiai į administraciją – kiekvienas atvejis būtų nagrinėjamas atsakingai ir skaidriai“, – oficialią poziciją yra pateikęs Utenos ligoninės vadovas T.Saladis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Keleivę išgelbėjęs dr. K.Briedis: tai mano pirmoji išgydyta alerginė reakcija

      Keleivę išgelbėjęs dr. K.Briedis: tai mano pirmoji išgydyta alerginė reakcija

      Kauno klinikų gydytojas intervencinis kardiologas dr. Kasparas Briedis sako, kad gelbėti žmogui gyvybę ne darbo metu teko pirmą ka...
      A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

      A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

      „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkams atsibodo: „Ar tai teisėta? Jau pardavinėjame ir knygas!!!“

      Vaistininkams atsibodo: „Ar tai teisėta? Jau pardavinėjame ir knygas!!!“

      Praėjusį penktadienį Vaistinių darbuotojų profesinė sąjunga paskelbė darbuotojų apklausą, norėdama sužinoti, ką jie mano apie prek...
      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...

      razinka


      Sveika šeima


      Dar penkias minutes…

      Naujausias tyrimas rodo, kad daugiau nei pusė žmonių reguliariai atideda žadintuvo signalą, o beveik pusė tai daro net 80 proc. rytų. Mokslininkų tvirtinimu, toks „žaidimas“ telefono mygtuku miego kokybės negerina – fragmentuotas miegas neleidžia organizmui tinkamai pailsėti ir atsigauti.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tyrimas išskyrė keturis autizmo potipius

      Autizmas vadinamas „spektro“ sutrikimu ne be priežasties – kiekvienas atvejis yra skirtingas. Mokslininkams iki šiol sunkiai sekėsi susisteminti įvairius spektro bruožus, juo labiau susieti juos su genetiniais veiksniais.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris