Vadovai: mes nekalti, kad trūksta apsaugos priemonių

www.lsveikata.lt
2020-03-23
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad dėl apsaugos priemonių medikams trūkumo kai kuriose gydymo įstaigose yra atsakingi jų vadovai, kurie esą laiku jomis nepasirūpino. Savo ruožtu gydymo įstaigų vadovus atremia tokius ministro kaltinimus: taigi sakė, kad valstybės rezervas yra pilnas.
Vadovai: mes nekalti, kad trūksta apsaugos priemonių
„Neatmetu ir ministerijos nepasiruošimo, nes buvo aiškinta, kad visko užtenka, mes dalinsime priemones iš valstybės rezervo ir galbūt kai kurie vadovai tuo patikėjo, kad bus aprūpinti pakankamu jų kiekiu. O realiai matome, kad kai kurioms įstaigoms jų labai trūksta“, - sakė Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas bei Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Vadovai dirba ypač sunkiomis sąlygomis
„Nereikia ieškoti kaltų“, - sako Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas bei Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.
Paklaustas, kokia situacija yra gydymo įstaigose, kiek šios apsirūpinusios apsaugos priemonėmis, K.Štaras pasakyti negalėjo, bet pridūrė, kad jų įstaiga visko turinti.

„Realios situacijos nežinau, man reikėtų nuvažiuoti į įstaigas ir pasižiūrėti.
Bet daugelis vadovų dirba ypač sunkiomis sąlygomis. Matome, kad situacija ne visur yra vienoda. Kur yra infekcinės ligos protrūkiai, ten reikia žymiai daugiau apsaugos priemonių. Gal kai kuriose įstaigose jų iš tikrųjų yra trūkumas. Bet neatmetu ir ministerijos nepasiruošimo, nes buvo aiškinta, kad visko užtenka, mes dalinsime priemones iš valstybės rezervo ir galbūt kai kurie vadovai tuo patikėjo, kad bus aprūpinti pakankamu jų kiekiu. O realiai matome, kad kai kurioms įstaigoms jų labai trūksta“, - sakė K.Štaras.
 
„Prisiminkime, kaip pats viceministras Algirdas Šešelgis kalbėjo: visko yra rezerve, tegul niekas neišgyvena ir nekelia panikos. Tai dabar vadovai kalti, kad pasaulyje nėra apsaugos priemonių ir viskas stringa? Vadovai kalti, kad perpardavinėtojai dabar parduoda kaukes už 16 eurų plius PVM? Ministras absoliučiai neturi moralinės teisės teisti įstaigų vadovų, o juolabiau medikus, kad jie kam nors nepasiruošę. Visa ši situacija nuo pat pradžių yra valdoma klaidingai, viskas yra slepiama ir meluojama. Vadovas nenuvažiuos į „senukus“ ar „Maksimas“ ir nepasirūpins apsaugos priemonėmis prieš pusę metų, kai šia infekcija dar nebuvo niekas susirgęs“, - piktinosi Molėtų ligoninės vadovas Vaidotas Grigas.
 
Laukia siuntos iš Kinijos

Savo ruožtu ministras A.Veryga tvirtina, kad iš valstybės rezervo apsaugos priemonės duodamos greitosios pagalbos ir infekcinių ligoninių medikams, o kiti medikai centralizuotai bus aprūpinti, kai Lietuvą pasieks didelė siunta iš Kinijos.
„Yra visokių istorijų, kur vadovai neatsakingai pasižiūrėjo į raginimus ar nurodymus turėti tų apsaugos priemonių, nes esu minėjęs – koronavirusas nėra vienintelė infekcija, su kuria gali susidurti medikai ir įstaigos privalo turėti asmens apsaugos priemonių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A.Veryga.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuva iš Kinijos už neįvardijamą sumą perka beveik 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. vienkartinių kaukių, 810 tūkst. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, tiek pat vienkartinių chalatų (nesterilių), 1,05 mln. vienkartinių kombinezonų su gobtuvais (sterilių),15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. vienkartinių antbačių. O kol šios pasieks Lietuvą, ką iki tol daryti gydymo įstaigoms, kur jau ir taip vienas po kito užsikrečia medikai?
 
Jei reikia, skolinasi
Pasak Gydytojų vadovų sąjungos prezidento K.Štaro, dabar reikia dirbti susitelkus, turimomis priemonėmis dalintis su kolegomis.
„Jei mums reikia, skolinamės iš tų, kurie turi. Matome, kad užsakytos priemonės ateis po kelių dienų, po to grąžiname. Taip ir išsprendžiame šią problemą. Dabar šią savaitę aš gausiu net tris tūkstančius respiratorių. Tai yra labai aukšto lygio apsauga, negu kaukės. Kiek girdžiu, ir kitiems vadovams jau ateina apsaugos priemonės“, - sakė K.Štaras.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris