Vadovai: mes nekalti, kad trūksta apsaugos priemonių

www.lsveikata.lt
2020-03-23
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad dėl apsaugos priemonių medikams trūkumo kai kuriose gydymo įstaigose yra atsakingi jų vadovai, kurie esą laiku jomis nepasirūpino. Savo ruožtu gydymo įstaigų vadovus atremia tokius ministro kaltinimus: taigi sakė, kad valstybės rezervas yra pilnas.
Vadovai: mes nekalti, kad trūksta apsaugos priemonių
„Neatmetu ir ministerijos nepasiruošimo, nes buvo aiškinta, kad visko užtenka, mes dalinsime priemones iš valstybės rezervo ir galbūt kai kurie vadovai tuo patikėjo, kad bus aprūpinti pakankamu jų kiekiu. O realiai matome, kad kai kurioms įstaigoms jų labai trūksta“, - sakė Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas bei Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Vadovai dirba ypač sunkiomis sąlygomis
„Nereikia ieškoti kaltų“, - sako Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas bei Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.
Paklaustas, kokia situacija yra gydymo įstaigose, kiek šios apsirūpinusios apsaugos priemonėmis, K.Štaras pasakyti negalėjo, bet pridūrė, kad jų įstaiga visko turinti.

„Realios situacijos nežinau, man reikėtų nuvažiuoti į įstaigas ir pasižiūrėti.
Bet daugelis vadovų dirba ypač sunkiomis sąlygomis. Matome, kad situacija ne visur yra vienoda. Kur yra infekcinės ligos protrūkiai, ten reikia žymiai daugiau apsaugos priemonių. Gal kai kuriose įstaigose jų iš tikrųjų yra trūkumas. Bet neatmetu ir ministerijos nepasiruošimo, nes buvo aiškinta, kad visko užtenka, mes dalinsime priemones iš valstybės rezervo ir galbūt kai kurie vadovai tuo patikėjo, kad bus aprūpinti pakankamu jų kiekiu. O realiai matome, kad kai kurioms įstaigoms jų labai trūksta“, - sakė K.Štaras.
 
„Prisiminkime, kaip pats viceministras Algirdas Šešelgis kalbėjo: visko yra rezerve, tegul niekas neišgyvena ir nekelia panikos. Tai dabar vadovai kalti, kad pasaulyje nėra apsaugos priemonių ir viskas stringa? Vadovai kalti, kad perpardavinėtojai dabar parduoda kaukes už 16 eurų plius PVM? Ministras absoliučiai neturi moralinės teisės teisti įstaigų vadovų, o juolabiau medikus, kad jie kam nors nepasiruošę. Visa ši situacija nuo pat pradžių yra valdoma klaidingai, viskas yra slepiama ir meluojama. Vadovas nenuvažiuos į „senukus“ ar „Maksimas“ ir nepasirūpins apsaugos priemonėmis prieš pusę metų, kai šia infekcija dar nebuvo niekas susirgęs“, - piktinosi Molėtų ligoninės vadovas Vaidotas Grigas.
 
Laukia siuntos iš Kinijos

Savo ruožtu ministras A.Veryga tvirtina, kad iš valstybės rezervo apsaugos priemonės duodamos greitosios pagalbos ir infekcinių ligoninių medikams, o kiti medikai centralizuotai bus aprūpinti, kai Lietuvą pasieks didelė siunta iš Kinijos.
„Yra visokių istorijų, kur vadovai neatsakingai pasižiūrėjo į raginimus ar nurodymus turėti tų apsaugos priemonių, nes esu minėjęs – koronavirusas nėra vienintelė infekcija, su kuria gali susidurti medikai ir įstaigos privalo turėti asmens apsaugos priemonių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A.Veryga.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuva iš Kinijos už neįvardijamą sumą perka beveik 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. vienkartinių kaukių, 810 tūkst. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, tiek pat vienkartinių chalatų (nesterilių), 1,05 mln. vienkartinių kombinezonų su gobtuvais (sterilių),15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. vienkartinių antbačių. O kol šios pasieks Lietuvą, ką iki tol daryti gydymo įstaigoms, kur jau ir taip vienas po kito užsikrečia medikai?
 
Jei reikia, skolinasi
Pasak Gydytojų vadovų sąjungos prezidento K.Štaro, dabar reikia dirbti susitelkus, turimomis priemonėmis dalintis su kolegomis.
„Jei mums reikia, skolinamės iš tų, kurie turi. Matome, kad užsakytos priemonės ateis po kelių dienų, po to grąžiname. Taip ir išsprendžiame šią problemą. Dabar šią savaitę aš gausiu net tris tūkstančius respiratorių. Tai yra labai aukšto lygio apsauga, negu kaukės. Kiek girdžiu, ir kitiems vadovams jau ateina apsaugos priemonės“, - sakė K.Štaras.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica