Tirs visus Ukmergės medikus ir pacientus, karantinas gali būti griežtesnis

www.lsveikata.lt
2020-03-25
Trečiadienio ryte Ukmergės savivaldybės atstovai pranešė, kad rajone užfiksuota trečia mirtis nuo koronaviruso. Kol kas dar nėra tikslių duomenų, kaip užsikrėtė trečias miręs žmogus. Tačiau, pasak medikų, trys mirties atvejai rodo, jog reikia imtis griežtesnių veiksmų. Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalba, jog ukmergiškiams bus atliekami tyrimai, ir neatmetama galimybės šiame mieste griežtinti karantino sąlygas.
Tirs visus Ukmergės medikus ir pacientus, karantinas gali būti griežtesnis
A.Veryga

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, atsižvelgiant į Ukmergės atvejį tyrimai dėl koronaviruso bus atliekami visiems ligoninės gydytojams ir pacientams. „Dalis ligoninės yra uždaryta, tačiau ten liko Slaugos skyrius, kuriame guli vyresnio amžiaus žmonės ir kurie yra didžiausioje rizikos grupėje. Pacientų perkelti į kitas gydymo įstaigas neištyrus negalime, kad virusas neišplistų po daugiau ligoninių. Šiuo metu turime pakankamai regentų, todėl tyrimus atliksime tiems, kuriems reikia“, - sako ministras. 

Į klausimą, kokių priemonių ketinama imtis dėl Ukmergės miesto, ministras teigė, jog įvertinus epidemiologinę situaciją neatmetama galimybė, kad nustačius galimą židinį bus griežtinamos karantino sąlygos. Pasak ekspertų, griežtesnės sąlygos reiškia, jog bus apribotas tiek judėjimas mieste, tiek išvykimas iš jo ar atvykimas .
„Taip, Ukmergė gali tapti vienu pirmųjų miestų, kuriam bus taikomos itin griežtos karantino sąlygos“, - pripažino A.Veryga.
 
Ministro kreipimasis į visuomenę
Ministras spaudos konferencijoje pirmiausia kreipėsi į visuomenę, ragindamas visus apsidaryti, gerai pagalvoti ir susitarti, ar laikysimės karantino sąlygų, ar leisime virusui plisti toliau. „Tai momentas, kada turime susitarti. Lietuvoje kol kas daugiausiai viruso atvejų nustatome žmonėms, parvykstantiems iš užsienio šalių. Todėl saviizoliacija keturiolikai dienų būtina. Tačiau pirmąją dieną parvykusieji izoliuojami asmenys tapo didžiulė problema savivaldybėms. Ne visi nori izoliuotis, pyksta, priešinasi. Šie atvejai tampa ir didelė našta policijos pareigūnams. Manau, kad mūsų visuomenė nenusipelnė nepaprastosios padėties visiems. Tačiau jei nesilaikysime saviizoliacijos, situacijos nesuvaldysime ir negalėsime suteikti pagalbos tiems, kuriems reikia pagalbos. Kitose Europos šalyse jau kalbama apie tai, jog esant nevaldomai situacijai teks spręsti, kurie pacientai nebus intubuojami. Ir šiuo atveju kalbame ne apie aštuoniasdešimečius ar vyresnius, bet šešiasdešimmečius. Taigi siūlau kiekvienam pagalvoti, kokia bus praradimų kaina. Apsidairykite aplink kiek jūsų draugų, pažįstamų, artimųjų patenka į šią grupę. Nesu neklystantis, gal padariau klaidų, bet stengiuosi į visus įsiklausyti“, - teigė ministras.  


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris