Tiriant piktnaudžiavimą, nušalinti trys Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovai

Ignas Jačauskas, BNS
2020-09-11
Kalėjimų departamentas pradėjo tyrimą dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktoriaus Ramūno Šilobrito ir dar dviejų įstaigos vadovų, įtariant galimą piktnaudžiavimą ir tarnybos pareigų neatlikimą.
Tiriant piktnaudžiavimą, nušalinti trys Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovai

Nuo pareigų atliekant tyrimą laikinai nušalintas R.Šilobritas, taip pat direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas ir Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis, informavo Kalėjimų departamentas.
Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas teigė, kad tyrimas pradėtas rugsėjo 10 dieną „gavus tam tikrų duomenų, kad įstaigoje netinkamai kontroliuojamas ir organizuojamas nuteistiesiems draudžiamų daiktų paėmimas ir apskaita“.

„Kaip ir sakau, buvo netinkamai organizuojamas ir kontroliuojamas tos tvarkos laikymasis. Akivaizdu, kad jos užtenka, bet jos nebuvo laikomasi“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė V. Kulikauskas.
„Įvertinus pastarųjų metų įvykius ir šį, naują tarnybinį patikrinimą, priimtas sprendimas laikinai nušalinti, kol bus atliekamas tarnybinis patikrinimas, šios įstaigos direktorių, jo pavaduotoją veiklai ir Saugumo valdymo skyriaus viršininką“, – teigė Kalėjimų departamento direktorius.
 
Laikinai įstaigai vadovauti pavesta Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkei Jurgai Mickienei.
Pasak V.Kulikausko, Kriminalinės žvalgybos valdyboje taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, netinkamo pareigų atlikimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. 
Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

V.Kulikauskas neatmetė, kad atliekant tarnybinį patikrinimą, tyrimas gali būti plečiamas ir jame įtraukiama daugiau asmenų.
 
Kalėjimų departamentas atlieka ir kitą tarnybinį tyrimą dėl įstaigos vadovybės veiksmų, kai rugpjūčio 30 dieną iš Pravieniškėse esančios Laisvės atėmimų vietos ligoninės pabėgo už nužudymą ir neteisėtą disponavimą narkotikais nuteistas Jevgenijus Sotikovas.
V.Kulikauskas sako, kad naujas tarnybinis patikrinimas pradėtas įvertinus ir šį atvejį, įžvelgus „galimus sisteminius šiurkštesnius pažeidimus“.
Pareigūnai nušalinti, kol vyks tyrimas, jis gali trukti iki dviejų mėnesių.
R.ŠIlobritas Laisvės atėmimo vietų ligoninei vadovauja nuo 2019-ųjų sausio, jis vidaus tarnyboje dirba beveik tris dešimtmečius. T.Bartninkas pareigas taip pat eina nuo pernai sausio, ir dirbęs vidaus tarnyboje beveik du dešimtmečius. V.Jasaitis Saugumo valdymo skyriui vadovauja beveik trejus metus, jo stažas tarnyboje – 17 metų.    

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica