Spausimės elektrinėse „greitukėse“?

Eimantas Šaulitis
2019-10-15
Dešimtys tūkstančių transporto taršos mokesčiu pasipiktinusių tautiečių raito bereikšmius parašus po internetinėmis peticijomis. Visgi papildomas galvos skausmas dėl to, ką pastatyti garaže, kyla ne tik privatiems asmenims, bet ir institucijoms. Štai sveikatos apsaugos ministro patarėja užsiminė, kad perkant naujus greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilius gali tekti pasvarstyti ir apie elektra varomą transportą. Tačiau nepakankamai pažengusios technologijos verčia abejoti tokiais planais.
Spausimės elektrinėse „greitukėse“?
Tokiame greitosios medicinos pagalbos automobilyje gali tekti pasispausti. Į akis krinta, kad dydžiu „Falck“ gaminys menkai kuo skiriasi nuo lengvojo automobilio.

Aplinkos ministerijos klerkai rengę transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą nebuvo maloningi kitų ministerijų kolegoms. Vienintelė išimtis taikoma istorinėms transporto priemonėms. Gal kas ir galėtų paniurnėti dėl ne pačios naujausios „greitukės“, tačiau į tokį statusą toli gražu nepretenduoja joks GMP automobilis. „Kadangi įstatymo projekte išimtis šioms transporto priemonėms nenumatyta, jeigu jų išmetimai viršys ribą, nuo kurios jau yra taikomas mokestis, jį reikės mokėti“, – patikino Aplinkos ministerijos ES investicijų ir ekonominių priemonių departamento, Ekonominių priemonių taikymo politikos skyriaus vyr. specialistė Virginija Kalesinskienė.

 
Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai savo ruožtu tikina vertinantys pasiūlymus, kurie prisideda mažinant taršą ir kartu kuria žmonių sveikatai palankesnę aplinką. „Manome, kad vienas variantų, kuris galėtų būti svarstomas perkant naujus GMP automobilius, sąlygose numatyti, jog jie turėtų būti elektromobiliai“, – teigė ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad panašų klausimą turės spręsti ir kitos institucijos, turinčios didelius transporto parkus, pavyzdžiui, policija, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, viešąjį transportą tvarkančios savivaldybės ir kt.
 
Tuo metu elektriniai GMP automobiliai dar tik žengia pirmuosius žingsnius rinkoje. Gamintojų galvos skausmas - GMP automobiliuose energija reikalinga ir juose naudojamai aparatūrai. O juk ir tradicinių elektromobilių baterijos nusėda greičiau, nei norėtųsi. Prieš porą metų „Nissan“ pristatė GMP automobilį su elektros baterijomis, skirtomis tik transporto priemonės aparatūrai aprūpinti. Vis dėlto šios „greitukės“ ratai sukosi vidaus degimo variklio dėka. Pirmasis pasaulyje elektrinis GMP automobilis buvo pristatytas tik šių metų pradžioje. Bendradarbiavimo su „Tesla“ dėka gimusiu kūdikiu džiaugėsi danų įmonė „Falck“. Stambus GMP automobilių gamintojas elektra varomas greitukes jau išbandė Kopenhagoje ir pietų Danijoje. Visgi į akis krinta, kad dydžiu „Falck“ gaminys menkai kuo skiriasi nuo lengvojo automobilio.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris