Slaugos ligoninės apie ministro nurodymus: pacientai sunkios būklės, nėra ką išrašyti

www.lsveikata.lt
2020-03-25
„Mūsų pacientai labai sunkios, nelabai turime, ką išrašyti“, - nuogąstauja slaugos ligoninių vadovai reaguodami į sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymą atlaisvinti vietas masiniams pacientų susirgimams koronaviruso infekcija.
Slaugos ligoninės apie ministro nurodymus: pacientai sunkios būklės, nėra ką išrašyti

Ruošiasi dideliems srautams
Ministras nurodė slaugos ligoninėms išrašyti dalį slaugomųjų pacientų. Vietoj jų, priimti kitus ligonius iš gydymo įstaigų po ūmių susirgimų ir chirurginių operacijų. Pasak ministro, tokiu būdu ruošiamasi galimam masinio sirgimo koronavirusu scenarijui, kai, praėjus intensyviau plisti užkratui bei atsiradus daugiau sergančiųjų, galėtų efektyviai suteikti pagalbą.
„Visi tie pasikeitimai yra pasirengimas situacijai, kuomet pacientų srautas augs. Turbūt sutiktumėte, kad jei ateis diena X, kada tas skaičius pradės augti labai intensyviai. Tada ne laikas bus gydymo įstaigoms ruoštis, nebus laikas išrašinėti pacientus. Jų į gatvę tikrai niekas negalės išmetinėti“, – spaudos konferencijoje sakė ministras, pridurdamas, jog situacija yra tokia, kai reikia priiminėti neįprastus sprendimus, kurie įprastomis sąlygomis atrodytų ir nelogiški, ir nelabai reikalingi.

 

„Sunku pasakyti, ką mes dabar darysime. Bandysime tartis, kas gali, kad tokį pacientą pasiimtų namo. Bet visus, aišku, paliatyvių ligonių, kuriems yra paskutinė onkologinės ligos stadija, niekaip neišrašysime. Mes bandysime izoliuoti korpusais. Nieko nepadarysi, tokia situacija“, - sakė Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės direktorė Danguolė Marytė Drungilienė.

 
Jų įstaigoje šiuo metu yra 165 ligoniai, daugiau nei pusė jų – itin sunkios būklės.
„Lengvų ligonių niekas neguldo“, - pridūrė ligoninės direktorė. Pasak jos, į pasikėtimus blogai reaguoja ir pacientų artimieji.
„Visiems šokas. Jie sako, namo pacientų neimsime“, - pasakojo ligoninės vadovė.
 
Atliko atranką

„Apie tai mes jau žinojome, kuomet sukūrė penkis klasterius kovai su covidu. Anksčiau mes nebuvome priskirti prie visų klasterinių centrų, kaip satelitai, tad dabar mums buvo paskirstytos funkcijos. Pagal visą ekstremalių situacijų algoritmą, mes perimame iš respublikinės ligoninės tuos pacientus, kurių negali išrašyti. Vietoj to, jie priiminėja ir teikia ūmią pagalbą“, - sakė Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė.

 
Pasak jos, dabar tiesiog yra praplėstos slaugos ligoninių funkcijos ir galimybės, mat šiuo metu galiojančius dokumentus jie galėjo priimti tik lėtinėmis ligomis sergančius pacientus, kuriems aiški diagnozė, gydymo rekomendacijos ir kuriems netaikytina reabilitacija.
V.Grigienė sakė, kad pacientai jau yra išrašinėjami nuo penktadienio. Kol kas tokių yra aštuoni.
„Padarėme atranką. Buvo duotas įsakymas, pradėjome nuo tų, kurie guli nuo praėjusių metų netgi rugsėjo spalio mėnesių, tada pradėjome žiūrėti, kuo ligoniai serga, kokia jų būklė. Skyriaus vedėjams ir gydytojams duotas nurodymas įvertinti pacientų būklę, nes nemažai jų daliai sveikatos būklė stabilizuota. Tada rengiami konsiliumai, kad stacionarinė slauga kaip ir nebūtina, kad užteks ir ambulatorinės slaugos. Viską dokumentuojame ir tuomet pacientas gali važiuoti namo. Aš labai dėkinga nemažai daliai artimųjų, kurie tai suprato kaip būtinybę, nors tai galbūt apsunkins jų gyvenimą, kadangi reikės slaugyti ligonius“, - sakė V.Grigienė.
 
Ligoninės vadovė akcentavo, kad dar yra nemaža dalis žmonių, kurių nėra kam slaugyti Lietuvoje. Arba artimieji užsienyje, arba žmonės buvo pasirinkę asocialų gyvenimo būdą, tad jie neturi nei artimųjų, nei namų, nei pragyvenimo šaltinio. Tokiu atveju „įsijungia“ savivaldybių socialinės paramos skyriai pagal gyvenamąją vietą. „Nemaža dalis žmonių, kurių tikrai nėra kam slaugyti, ypač turinčiųjų psichinę negalią, jie visi važiuos į ilgalaikės socialinės globos institucijas, į vadinamuosius senelių namus“, - sakė V.Grigienė.
Lietuvoje iki šiol patvirtinti 255 susirgimai koronaviruso infekcija, ištirtas 3471 žmogus, 4 žmonės mirė.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica