Simno ambulatorija – duoklė Alytaus rajono pacientų gerovei

Greta Vanagienė
2024-12-06
VšĮ Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) atvėrė Simno ambulatorijos duris. Po vienu stogu naujutėlaitėse patalpose įsikūrė gyventojų gerovę puoselėjantis trio: Simno ambulatorija, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos pastotė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos postas. Gyventojų patogumui čia pat netrukus veiklą pradės ir konkursą laimėjusi vaistinė.
Simno ambulatorija – duoklė Alytaus rajono pacientų gerovei
Simne po vienu moderniu stogu įsikūrė Simno ambulatorija, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos pastotė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos postas.

Po vienu stogu – trys viešosios įstaigos
 
„Mums svarbu, kad rajono gyventojai laiku gautų kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, o darbuotojai turėtų kuo geresnes darbo sąlygas. Gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, nuolat tobulinti paslaugų, orientuotų į paciento poreikius, teikimo kokybę yra vienas pagrindinių savivaldybės strateginių tikslų“, – atidarymo proga kalbėjo Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė.
 

„Šis pastatas būtų niekas, jei nebūtų žmonių. Džiugu, kad kiekvienas čia įkurtas kabinetas pilnas specialistų, kurių akys dega. Matyti, kad jūs mūsų rajono gyventojais deramai pasirūpinsite. Tikiu, kad pacientai iš šios gydymo įstaigos išeis su šypsenomis, kuriomis juos pasitinkate. Džiaugiuosi, kad tokios patrauklios įstaigos kuriasi Lietuvos regionuose“, – profesinės sėkmės ir gerų pacientų atsiliepimų ambulatorijos šeimininkams linkėjo Seimo narys Kęstutis Mažeika.

 
Pasveikinti naujos įstaigos įkurtuvių proga kartu atvykę Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai Algis Žėkas, Rimas Marčiulynas, Marius Mickevičius, administracijos direktorius Vytas Arbačiauskas visų pirma linkėjo sveikatos čia dirbantiems gydytojams, be kurių Simno ambulatorija – tik gražios sienos.
 
„Sukurtos geros sąlygos naujose patalpose gydytojų ir pacientų labui. Ačiū administracijai, merei ir gydymo įstaigos kolektyvui, kurie savo darbu ir pasiektu rezultatu įrodė, jog viską galima išspręsti“, – parodytu vieningu požiūriu siekiant bendro tikslo džiaugėsi R.Marčiulynas.
 
Naujas paslaugų kompleksas Simno ir aplinkinių vietovių gyventojams reiškia didesnį patogumą, saugumą ir greičiau suteiktas paslaugas. O modernus pastatas rodo šiuolaikinį požiūrį į pacientą.
 
Kaip ir dera šiandienai, pastatą pacientų patogumui juosia erdvi automobilių aikštelė. Iš projekto lėšų gydymo įstaiga įsigijo ir naują elektrinį automobilį, skirtą teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose. Jam aikštelėje įrengta elektros krovimo stotelė.
 
„Turime šalia ir elektros generatorių – ant pastato stogo įmontuotą saulės elektrinę, kas šiandien, gyvenant nestabilioje politinėje situacijoje, mums suteikia papildomą saugumo jausmą, kad darbas vyktų nenutrūkstamai“, – pažymėjo už Simno ambulatorijos vairo stovinti Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Giedrė Ilgūnaitė. Prie šio generatoriaus prijungtos visos trys po vienu stogu įsikūrusios įstaigos.
 
Aprodydama įstaigos patalpas vadovė akcentuoja – viskas kurta dėl gyventojų gerovės. Mat senosios ambulatorijos patalpos jau vargiai atitiko higienos reikalavimus, buvo reikalinga daryti remontą.
 

„Atnaujinti Simno ambulatoriją iniciatyvą parodė savivaldybė – tai jie pasiūlė padaryti įstaigą tripleksą, kad viešosios paslaugos gyventojų patogumui būtų teikiamos po vienu stogu. Statybas prižiūrėjo ir vykdė Alytaus rajono savivaldybė, mes gi buvome atsakingi už įsikūrimą: planavome patalpas, koordinavome procesą“, – pasakoja Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Giedrė Ilgūnaitė, apie vos metus laiko trukusias 426 kv. m pastato statybas.

 

Simno ambulatorijai priklausančios 170 kv. m patalpos – išglostytos viso kolektyvo. Kaip šios bus suprojektuotos ir kaip čia bus išdėstytos darbo vietos, dirigavo įstaigos šeimininkai: dvi šeimos gydytojos, gydytoja odontologė, laboratorijos, procedūrinio kabineto darbuotojos, įstaigos „plaučiai“ – registratorė.
 
Pokyčiai dėl pacientų ir darbuotojų gerovės
 
Šiandien Simno ambulatorija skaičiuoja daugiau kaip du tūkstančius prisirašiusių pacientų.
 
„Kiekvienas pokytis, kiekviena naujovė yra orientuota į pacientą. Viską matuojame pagal tai, kad jiems būtų gera, malonu, naudinga. Esu be galo patenkinta kolektyvu. Vienas vadovas įstaigoje – niekas. Turime be galo stiprius, darbščius, atsakingus, atidžius pacientams darbuotojus, kuriuos labai myli mūsų pacientai“, – apie sukurtą abipusį ryšį kalba G.Ilgūnaitė.


 
Panašu, darbuotojų motyvuoti nereikia. Vadovė džiaugiasi, kad ambulatorija patraukli ne tik pacientams, bet ir darbuotojams. Būdama regionine gydymo įstaiga Simno ambulatorija didžiuojasi neturinti sunkumų dėl gydytojų ar slaugytojų kolektyvo, dėl kurio net ir nereta didmiesčio savivaldybė šoka pasiutpolkę.
 
Šeimos gydytoja Akvilė Neveckienė sufleruoja, kad dirbti čia sudarytos puikios sąlygos. „Dirbti periferijoje net daugiau pliusų nei didmiestyje, kuriame didesnė konkurencija“, – sako po pusantrų metų trukusių vaiko priežiūros atostogų į darbą Simno ambulatorijoje sugrįžusi A.Neveckienė.
 
Nors Simno ambulatorija oficialiai dirba iki 16 val., gyventojų patogumui šeimos gydytojai stengiasi prisitaikyti, kad grįžtantys iš darbų dar turėtų galimybę užsukti.
 

„Išmokome dirbti, kad visiems būtų patogu. Dabar pacientai žino, kokios yra taisyklės, yra disciplinuoti, išmoko palaukti, kol bus pakviesti gydytojo, neina be eilės. Anksčiau buvo sudėtinga pacientui prisiskambinti telefonu, dabar be problemų tai pavyksta padaryti, nes tam įvestas atskiras telefono numeris, kuris nesidubliuoja su registratūra“, – pasakoja šeimos gydytoja, ambulatorijos vedėja Roberta Urbonavičienė.

 
Glaudus ryšys su pacientais
 
Kalbinti įstaigos darbuotojai vieningi – čia sukurtas ypač artimas ryšys su pacientais. Šeimos gydytoja Roberta Urbonavičienė sako, kad juos pacientai neretai net vardais vadina. Administracijos veidu tituluojama dvidešimt metų registratūroje dirbanti Stasė Sebestinienė juokauja, kad per tiek metų miestelio gyventojus pažįstanti geriau nei penkis savo pirštus.
 
Nors šiuolaikiniai pacientai pas gydytojus registruojasi nuotoliniu būdu, S.Sebestinienė pastebi, kad neretai jie mėgsta atvykti į vietą pasikonsultuoti, kaip geriau pasielgti, kad patogiau patektų pas gydytoją.
 
„Kas neprisiskambina, visada perskambiname“, – patikina ilgametė darbuotoja. Ambulatorijoje ir šeimos gydytojo paslaugos teikiamos telefonu, pavyzdžiui, jei reikia tęsti vaistų vartojimą, aptarti sveikatos būklę, pakomentuoti gautus tyrimų atsakymus. Įstaigos laukia ir dar vienas modernus žingsnis – popierinių kortelių atsisakymas.
 
„Mūsų pacientai naujoves priima noriai. Ypač dabar įžengę į tokias modernias patalpas – džiaugiasi pamatę, kaip judame į priekį“, – sako su šypsena pacientus pasitinkanti S.Sebestinienė.


 
Svarbiausios paslaugos vienose rankose
 
Bendrosios praktikos slaugytoja Jūratė Berštautienė, turėjusi darbo patirties privačiame sektoriuje, antrina kolegėms – ambulatorijoje jaučiasi it dirbanti privačioje klinikoje – pacientams dėmesys čia rodomas „nuo iki“. Skiriasi tik darbo sąlygos – Simno ambulatorijoje dirbti, sako, ramiau.
 
„Nebereikia lakstyti po įstaigą ir atlikti visų įmanomų darbų. Čia dirbame savo darbą“, – sako J.Berštautienė, atvykti kartu dirbti į komandą prikalbinta šeimos gydytojos R.Urbonavičienės. Mat judvi anksčiau buvo kolegės privačiame sektoriuje, kurį iškeitė į darbą Simno ambulatorijoje.

 
„Dirbame ranka rankon. Viena kitos nuotaiką pažįstame iš žvilgsnio ar žodžio“, – šiltus kolektyvo santykius pabrėžia R.Urbonavičienė.
 
J.Berštautienė pasakoja, kad pacientams skirtas procedūras stengiasi atlikti, kai šeimos gydytoja būna išvykusi vizituoti į namus ar į miesto polikliniką. Likusi viena, sako, gali ramiai atlikti gydytojo nurodytus paskyrimus.
 
„Procedūriniame kabinete atliekamos visos būtiniausios paslaugos – lašinamos lašinės, leidžiamos injekcijos į raumenis, atliekami skiepai, šalinami sieros kamščiai, atliekami žaizdų perrišimai, traukiami siūlai po chirurginių operacijų“, – vardija pašnekovė.
 
Ji džiaugiasi, kad gyventojai yra ypač pareigingi – tą atspindi skiepijimosi apimtys.
„Rajone skiepijamasi daug geriau nei mieste. Taip yra todėl, kad gydytojais čia pasitikima. Jiems gydytojas pasakė, išaiškino ir pacientai klauso. Tarkime, nuo žmogaus papilomos viruso neseniai ėmus skiepyti ir berniukus, čia nėra atsisakęs skiepo nė vienas jų“, – pavyzdinga pacientų auditorija patenkinta slaugytoja.
 
Laboratorijos darbuotoja, Alytaus rajono PSPC medicinos technologė Roma Jucienė, įstaigoje dirbanti jau keturiasdešimt metų, patikina, kad darbas čia sustyguotas taip, jog visi tyrimai atkeliautų laiku.
 
Operatyviam paslaugų suteikimui pagrindinius kraujo tyrimus, taip pat ir šlapimo, CRB, PSPC atlieka vietoje, o biocheminius tyrimus ambulatorija užsako iš UAB ,,Diagnostikos laboratorija“.

 

Dantų priežiūros paslaugos itin paklausios
 
Gydytoja odontologė Eglė Čiginskienė sako naujose patalpose pagaliau turinti neklibančią odontologinę kėdę: „Kai tiek darbo, infrastruktūros pokyčiai ypač džiugina.“ Simno ambulatorijoje ypač didelę paklausą turi dantų protezavimo paslaugos, intensyviai atliekama vaikų dantų profilaktika.
 
„Mūsų gyventojai turi daug įvairiausių dantų problemų. Dėl to glaudžiai bendradarbiaujame su Visuomenės sveikatos biuru, drauge vykdome profilaktines akcijas. Jei tėvai neturi galimybės atvesti vaikučių pas dantų gydytoją, juos atveda visuomenės sveikatos specialistė. Vis dėlto visada raginu kartu atvykti ir tėvus, kad galėtume kartu pasimokyti burnos higienos įgūdžių. Visada akcentuoju, kad pirmiausia ne vaikus reikia šviesti, o jų tėvus. Vaikams, kol jie dar neturi gerai išlavintos rankos, dantukus turi valyti būtent jie“, – įsitikinusi E.Čiginskienė.
 
Be to, Alytaus rajono PSPC teikia ir mobilias odontologines paslaugas. Įgyvendinus tarptautinį projektą yra įsigiję automobilį su sumontuota bei sukomplektuota odontologine įranga. Čia dirbantys gydytojai pasakoja, jog kai kurie pacientai pripažįsta pirmą kartą gyvenime atsisėdę į odontologo kėdę. Be to, čia ne tik gydomi dantys, bet ir tikrinami mažieji pacientai prieš mokyklą, yra protezavimo galimybė.

 
Trys klausimai merui
Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė:
 
- Koks yra savivaldybės indėlis, gerinant sveikatos sistemą Alytaus rajone?
 
- Savivaldybei svarbiausia, kad gyventojai laiku gautų kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, todėl gerinti jų prieinamumą, nuolat tobulinti paslaugų, orientuotų į paciento poreikius, teikimo kokybę yra vienas pagrindinių strateginių tikslų.
Pastaraisiais metais Alytaus rajono savivaldybė iš tiesų daug investavo į sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimą. Pirmoji Lietuvoje įdiegė mobiliąsias ambulatorijas bei mobilųjį odontologo kabinetą. Pernai buvo atidaryta naujai pastatyta moderni Miroslavo ambulatorija, šiemet Simno ambulatorija perkelta į naujas patalpas, kurios yra aprūpintos nauja įranga bei priemonėmis, taip pat tame pačiame pastate įkurdinta ir Greitosios medicinos pagalbos tarnybos pastotė, kad rajono gyventojai kuo greičiau sulauktų reikiamos pagalbos, investuota ir į Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę bei teritorijos sutvarkymą.
Siekiant efektyvesnio resursų naudojimo, visuose rajono viešosios sveikatos priežiūros įstaigos padaliniuose yra įdiegtos aplinkai draugiškos, modernios šildymo sistemos.
Ateityje planuojama atnaujinti ir kitas rajone įsikūrusias ambulatorijas, ne tik siekiant patenkinti pacientų poreikius, bet ir kuriant patrauklią darbo aplinką ir kuo geresnes sąlygas čia dirbantiems.
 
- Kaip prisidėjote finansiškai atnaujinant Simno ambulatoriją?
 
- Simno ambulatorija pastatyta bei įrengta iš Alytaus rajono savivaldybės biudžeto ir ES lėšų. Simno triplekso rekonstravimo darbų bendra suma (gaisrinė, ambulatorija, greitoji pagalba) – beveik 2 milijonai eurų. Simno ambulatorijos dalis sudaro beveik 704 tūkstančius eurų, iš kurių – ES lėšos yra daugiau kaip 333 tūkstančiai eurų, o savivaldybės biudžeto lėšos yra daugiau kaip 370 tūkstančių eurų.
 
- Neabejojame, kad turite ir ateities planų dar labiau gerinant sveikatos priežiūrą rajone?
 
- Turime daug planų, orientuotų, į kokybiškas ir laiku teikiamas paslaugas gyventojams.
Situacija sveikatos apsaugos srityje nuolat kinta, tad mūsų tikslas – būti konkurencingiems, siekiant aukščiausios sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir patrauklių sąlygų rajono gyventojams.
Planuojame plėsti teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, pradedant teikti ir II lygio ambulatorines paslaugas. Taip pat sieksime, kad Dauguose būtų įkurtas GMP padalinys; atnaujinti infrastruktūrą. Įgyvendindami teisės aktų reikalavimus dėl šeimos gydytojo komandos plėtros, turime plėsti vienintelės viešosios rajono sveikatos priežiūros įstaigos patalpas įrengiant kabinetus naujiems specialistams. Ženkliai padidėjus aptarnaujamų pacientų skaičiui, būtina perkelti Psichikos sveikatos centrą į naujas patalpas. Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje įrengti teisės aktų reikalavimus atitinkantį demencija sergančių pacientų skyrių.
Kad paslaugos gyventojams būtų teikiamos operatyviai, mums labai svarbu pritraukti kvalifikuotų sveikatos priežiūros specialistų, todėl jiems nuolat gerinamos darbo sąlygos modernizuojant įrangą, darbo vietas.

 
Tarp kitko
Sveikatos centras Alytaus rajone įsteigtas pernai gruodį. Į jo sudėtį įeina VšĮ Alytaus rajono savivaldybės PSPC (turinti penkias ambulatorijas, Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę bei teikianti mobiliąsias šeimos gydytojo bei odontologinės priežiūros paslaugas trimis mobiliosiomis ambulatorijomis), Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė, VšĮ Alytaus poliklinika ir viena privati įstaiga.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    K.Čeponytė: tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus

    K.Čeponytė: tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus

    Šiemet gabi Vilniaus universiteto vientisųjų medicinos studijų šešto kurso studentė Kamilė Čeponytė pelnė VU ...
    Artėjant Pasaulinei anksčiau laiko gimusių naujagimių dienai, gydytojos ir mamos priminimas: vien medikų ir įrangos neužtenka

    Artėjant Pasaulinei anksčiau laiko gimusių naujagimių dienai, gydytojos ir mamos priminimas: vien medikų ir įrangos neužtenka

    Lapkričio 17 d. minima Pasaulinė anksčiau laiko gimusių naujagimių diena, skirta atkreipti dėmesį į šiems mažyliams ir jų t...

    Budinti vaistinė


    Mobilioji vaistinė – į kaimą ar prekybos centrą?

    Mobilioji vaistinė – į kaimą ar prekybos centrą?

    „Kam važiuoti į kaimelius, jei gali autobusiuką pasistatyti Gariūnuose ar prie „Akropolio“, kur yra didesnis žmo...
    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Lietuvoje veikiančias farmacijos bendroves vienijanti Vaistų gamintojų asociacija (VGA) atkreipia dėmesį, kad netrukus gali ne tik...

    razinka


    Sveika šeima


    Rūpestį kelia Lenkijoje aptiktas pavojingas virusas

    „Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina visas šalis išlikti budrias dėl įvežtinės poliomielito rizikos, vykdyti epidemiologinę priežiūrą bei stiprinti laboratorinę diagnostiką ir kontrolę“, – sako NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Balaišienė.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Viltis retomis ligomis sergantiems vaikams

    Mokslo proveržis genetikoje atveria naujas galimybes šeimoms, kurių vaikai serga retomis ligomis. Barselonos mokslininkai sukūrė pažangią diagnostinę platformą, kuri jau padėjo išsiaiškinti 23 vaikų neuroraumeninių ligų kilmę.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Atpildas vis vien ateis
    Henrikas Vaitiekūnas Atpildas vis vien ateis
    Žaidžiantys pasitikėjimu
    Paulius Skruibis Žaidžiantys pasitikėjimu
    Ar nepasiklydome tarp įtraukiojo ugdymo ir specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integracijos?
    Vilija Targamadzė Ar nepasiklydome tarp įtraukiojo ugdymo ir specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integracijos?

    Naujas numeris