Seimas dėl valstybinių vaistinių steigimo ketvirtadienį nebalsuos

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2020-09-17
Parlamentarai ketvirtadienį nebalsuos dėl valstybinių vaistinių įteisinimo, nes daug valdančiųjų nedalyvaus plenariniame posėdyje, todėl gali pritrūkti balsų, prieš posėdį pranešė “valstiečių“ frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis. 
Seimas dėl valstybinių vaistinių steigimo ketvirtadienį nebalsuos
R.Karbauskis

Parlamentarai ketvirtadienį nebalsuos dėl valstybinių vaistinių įteisinimo, nes daug valdančiųjų nedalyvaus plenariniame posėdyje, todėl gali pritrūkti balsų, prieš posėdį pranešė “valstiečių“ frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis. 
 
„Šiandien to klausimo darbotvarkėje nebus. Nedrįsime rizikuoti šio įstatymo priėmimu. Norime jį priimti, jis reikalingas, o opozicija viską padarys, kad to įstatymo nebūtų priimta. Palauksime kito posėdžio, kada mes būsime (valdantieji – BNS) visi Seime ir užteks balsų priimti pataisas“, – žurnalistams sakė jis. 

„Valstiečių“ lyderis paaiškino, kad ketvirtadienį vyksta Vyriausybės posėdis ir jame dalyvauja keli  ministrai, kurie yra Seimo nariai.  
R.Karbauskio teigimu, konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai (Seimo opozicija – BNS) balsuotų prieš valstybinių vaistinių steigimą, nes jie „akivaizdžiai gina privataus farmacijos verslo interesus ir net nebando įsigilinti į tai, kad tokių vaistinių atsiradimas nelabai ką nors keičia“.  
R.Karbauskio teigimu, dėl valstybinių vaistinių steigimo bus balsuojama kitą savaitę. 
 
Prasidėjus plenariniam posėdžiui konservatoriai ir liberalai pasiūlė Farmacijos įstatymo pataisas dėl valstybinių vaistinių išbraukti iš posėdžio darbotvarkės. Seimas tam pritarė: 99 parlamentarai balsavo už, o 15 susilaikė. 
Farmacijos įstatymo pataisomis siūloma valstybines vaistines steigti ne tik tose ligoninėse, bet ir poliklinikose. 
Valdantieji tikina, kad naujų vaistinių atsiradimas pagerins vaistų prieinamumą, mažės jų kaina. Tuo tarpu opozicija tuo abejoja, įtaria korupcijos paraiškas, sveikatos sistemos lėšų švaistymą, konkurencijos sumažėjimą.

Opozicija anksčiau yra žadėjusi Seimui leidus steigti tokias vaistines kreiptis į prezidentą su prašymu jas vetuoti, o jeigu to nebus padaryta, bus prašoma Konstitucinio Teismo išaiškinimo.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje dabar 100 tūkst. gyventojų tenka 48 vaistinės, o Europos Sąjungos vidurkis yra 25–27 vaistinės. Gydymo įstaigose veikia 233 didžiųjų tinklų vaistinės.  
Paskutinė Europos Sąjungos šalis, kuri turėjo valstybinį vaistinių tinklą buvo Švedija, bet prieš metus pardavė – „Apoteksgruppen“ įsigijo „Vilniaus prekybos“ grupės bendrovė „Euroapotheca“. 
 
Seimo valdyba buvo užsakiusi pataisų dėl valstybinių vaistinių ekspertinį vertinimą, tačiau juo buvo suabejota. Ekspertizę atlikęs ir pakeitimus sukritikavęs Lietuvos laisvosios rinkos institutas apkaltintas  suinteresuotumu, nes tarp jo rėmėjų yra „Eurovaistinė“ ir „Gintarinė vaistinė“ bei farmacijos kompanija „Berlin-Chemie Menarini“.  
Vyriausybė 2019 metų kovą yra pritarusi pataisoms, kurios atvertų kelią ligoninėse ir kitose sveikatos įstaigose steigti valstybines vaistines.  
 
Konkurencijos taryba teigia, kad pataisomis siekiama įteisinti valstybių vaistinių tinklo sukūrimą, taip pat įžvelgia galimus interesų konfliktus, skaidrumo ir investavimo regione patrauklumo problemas bei korupcijos rizikas. 
Vaistinių atstovai sako, kad tokių vaistinių steigimas labiausiai smogs nedidelėms vaistinėms rajonuose, jos dirbtų išskirtinėmis sąlygomis: patalpos, vaistų laikymo ir saugojimo įranga nekainuos, darbuotojai bus išlaikomi iš biudžeto.
Šiuo metu ligoninės vaistinės neturi teisės vaistų parduoti bet kam, jos skirtos tik stacionariai besigydantiems ligoniams.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris