Savižudybių prevencijos pamokos Varėnos rajono savivaldybėje

Aigustė Tavoraitė
2018-10-26
„Praktiniai mokymai ne tik suteikia žinių, bet ir leidžia pasimokyti iš klaidų ir jų pačiam nekartoti“, – tokiais įspūdžiais dalinosi specialistai, dalyvavę Varėnos rajono savivaldybėje organizuotuose mokymuose ir supervizijose įgyvendinant projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“.
Savižudybių prevencijos pamokos Varėnos rajono savivaldybėje
Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugsėjo 5 d.

„Tikrai paliko įspūdį supervizijos. Praktiniai mokymai su konkrečiais pavyzdžiais yra ypač reikalingi, tada galima mokytis iš klaidų. Atrodo, mokymuose praleidžiamos vos kelios valandos, tačiau nubrėžiamos pagrindinės gairės, kaip suteikti pagalbą“, – sakė Varėnos rajono savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė.
 

Ji atkreipė dėmesį, kad savižudybių tema ilgą laiką buvo tabu, tad svarbu išdrįsti apie tai prabilti, diskutuoti. „Kita vertus, tą reikėtų daryti labai atsargiai, kad nebūtų neigiamų pasekmių visuomenei“, – pabrėžė specialistė.
Pašnekovė pridūrė, kad palaikanti bet tokių mokymų iniciatyvas, kurių savivaldybėje nestokojama. „Štai bus organizuojami ir greitosios pagalbos mokymai, tikimės išgirsti daug naudingų dalykų“, – sakė I.Lukminienė.
Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugsėjo 5 d. Jie buvo skirti seniūnijos specialistų ir bendruomenių atstovų iniciatyvinei grupei. Seniūnijų komandos mokymai vyko rugsėjo 6 d., o savivaldybių specialistams ir policijos pareigūnams – rugsėjo 7 d., 12 d., 13 d., 24 d. ir 25 d. Spalio mėnesį viena diena buvo numatyta supervizijai.

 
Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja

VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris