Savižudybių prevencijos pamokos Varėnos rajono savivaldybėje

Aigustė Tavoraitė
2018-10-26
„Praktiniai mokymai ne tik suteikia žinių, bet ir leidžia pasimokyti iš klaidų ir jų pačiam nekartoti“, – tokiais įspūdžiais dalinosi specialistai, dalyvavę Varėnos rajono savivaldybėje organizuotuose mokymuose ir supervizijose įgyvendinant projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“.
Savižudybių prevencijos pamokos Varėnos rajono savivaldybėje
Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugsėjo 5 d.

„Tikrai paliko įspūdį supervizijos. Praktiniai mokymai su konkrečiais pavyzdžiais yra ypač reikalingi, tada galima mokytis iš klaidų. Atrodo, mokymuose praleidžiamos vos kelios valandos, tačiau nubrėžiamos pagrindinės gairės, kaip suteikti pagalbą“, – sakė Varėnos rajono savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė.
 

Ji atkreipė dėmesį, kad savižudybių tema ilgą laiką buvo tabu, tad svarbu išdrįsti apie tai prabilti, diskutuoti. „Kita vertus, tą reikėtų daryti labai atsargiai, kad nebūtų neigiamų pasekmių visuomenei“, – pabrėžė specialistė.
Pašnekovė pridūrė, kad palaikanti bet tokių mokymų iniciatyvas, kurių savivaldybėje nestokojama. „Štai bus organizuojami ir greitosios pagalbos mokymai, tikimės išgirsti daug naudingų dalykų“, – sakė I.Lukminienė.
Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugsėjo 5 d. Jie buvo skirti seniūnijos specialistų ir bendruomenių atstovų iniciatyvinei grupei. Seniūnijų komandos mokymai vyko rugsėjo 6 d., o savivaldybių specialistams ir policijos pareigūnams – rugsėjo 7 d., 12 d., 13 d., 24 d. ir 25 d. Spalio mėnesį viena diena buvo numatyta supervizijai.

 
Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja

VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

  Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

  Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris