Savižudybių prevencijos pamokos Varėnos rajono savivaldybėje

Aigustė Tavoraitė
2018-10-26
„Praktiniai mokymai ne tik suteikia žinių, bet ir leidžia pasimokyti iš klaidų ir jų pačiam nekartoti“, – tokiais įspūdžiais dalinosi specialistai, dalyvavę Varėnos rajono savivaldybėje organizuotuose mokymuose ir supervizijose įgyvendinant projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“.
Savižudybių prevencijos pamokos Varėnos rajono savivaldybėje
Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugsėjo 5 d.

„Tikrai paliko įspūdį supervizijos. Praktiniai mokymai su konkrečiais pavyzdžiais yra ypač reikalingi, tada galima mokytis iš klaidų. Atrodo, mokymuose praleidžiamos vos kelios valandos, tačiau nubrėžiamos pagrindinės gairės, kaip suteikti pagalbą“, – sakė Varėnos rajono savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė.
 

Ji atkreipė dėmesį, kad savižudybių tema ilgą laiką buvo tabu, tad svarbu išdrįsti apie tai prabilti, diskutuoti. „Kita vertus, tą reikėtų daryti labai atsargiai, kad nebūtų neigiamų pasekmių visuomenei“, – pabrėžė specialistė.
Pašnekovė pridūrė, kad palaikanti bet tokių mokymų iniciatyvas, kurių savivaldybėje nestokojama. „Štai bus organizuojami ir greitosios pagalbos mokymai, tikimės išgirsti daug naudingų dalykų“, – sakė I.Lukminienė.
Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugsėjo 5 d. Jie buvo skirti seniūnijos specialistų ir bendruomenių atstovų iniciatyvinei grupei. Seniūnijų komandos mokymai vyko rugsėjo 6 d., o savivaldybių specialistams ir policijos pareigūnams – rugsėjo 7 d., 12 d., 13 d., 24 d. ir 25 d. Spalio mėnesį viena diena buvo numatyta supervizijai.

 
Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja

VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos laikinoji vadovė Santa Miežinienė, šiemet įsisegusi Nusipelniusio Li...
  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Gegužę prestižiniame tarpdisciplininiame mokslo žurnale „Nature“ buvo publikuoti gausaus tarptautinio mokslininkų kole...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  razinka


  Sveika šeima


  Apie laimingiausią Lietuvos jaunimą kalba pasaulis

  Lietuvos jaunimas – laimingiausias pasaulyje, skelbiama Pasaulio laimės ataskaitoje. „Kaip, kodėl?“ – klausia užsienio žiniasklaida, stebisi ir patys lietuviai. Bene didžiausią indėlį, ieškant Lietuvos jaunimo laimės priežasčių, neseniai įnešė garsusis britų dienraštis „The Guardian&...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai

  Pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) koordinuojama virtuali fizioterapijos klinika startuos šiais metais. Būsimų skaitmeninių fizioterapeutų darbdaviai žada daug. Virtualios fizioterapijos klinikos „Flok Health“ bendraįkūrėjas Finnas Stevensonas tvirtina, kad inovacija ne tik sumažins fizioterapijos pacientų ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Pats juokingiausias rašinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pats juokingiausias rašinys

  Naujas numeris