Ribojamas barų darbo laikas, penktadalyje savivaldybių įvedamas karantinas

Ignas Jačauskas, BNS
2020-10-26
Nuo pirmadienio dėl plintančio koronaviruso, visoje Lietuvoje iki vidurnakčio ribojamas barų, restoranų, naktinių klubų darbo laikas, jų lankytojus bus privaloma registruoti, įvedami kiti ribojimai. Taip pat Vyriausybė pirmadienį apsispręs dėl karantino paskelbimo didžiuosiuose šalies miestuose, jis įsigaliotų po kelių dienų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Ribojamas barų darbo laikas, penktadalyje savivaldybių įvedamas karantinas

„Ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir kituose dideliuose miestuose, galima tikėtis, kad Vyriausybė apsispręs dėl karantino. Už visą Vyriausybę pasakyti negaliu, bet didžioji dalis didelių savivaldybių yra patekę į tą vadinamą raudonų savivaldybių zoną, ten ir atvejų skaičiai dideli ir nustatytas procentas užsikrėtusiųjų yra didelis“, – LRT radijui pirmadienį sakė A. Veryga. 
„Vyriausybė apsispręs, nuo kada galėtų įsigalioti – turi būti keletas dienų, kad savivaldybės spėtų pasiruošti. Jei šiandien bus priimtas sprendimas, tai, tikėtina, kad šią savaitę įsigalios“, – pridūrė jis.
 
Taip pat dviem savaitėms įvedamas karantinas 12-oje savivaldybių: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, taip pat jis dviem savaitėms buvo pratęstas Raseinių rajone.

Karantiną šią savaitę ketinama įvesti ir dar į „raudonąją“ zoną įtrauktose savivaldybėse, kuriose išaugo sergamumas: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
BNS pateikia svarbiausius naujus ribojimus visoje Lietuvoje ir savivaldybėse, kuriose jau yra arba bus paskelbtas karantinas. 

 
VISOJE LIETUVOJE
 Darbo laiko ribojimas. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla ribojama nuo 7 iki 24 valandos. Taip pat ribojamas ir kazino, lošimo automatų salonų ir kitų lošimo organizavimo vietų darbo laikas, jei ten teikiamas viešasis maitinimas.
Privaloma registracija. Kavinės, barai, naktiniai klubai, lošimo ir kitos pasilinksminimo vietos privalės registruoti lankytojų vardą, pavardę, telefono numerį. Registracijos nereikės, jei maistas tiekiamas išsinešti arba jei organizuojamas maitinimas įstaigoms, įmonėms, organizacijoms, dirbančioms pamainomis.
 
Švelninama izoliacija gyventojams. Sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys galės susitrumpinti dviejų savaičių izoliacijos trukmę, jei ne anksčiau nei 10 izoliacijos dieną atliks koronaviruso testą ir jis bus neigiamas.

 Švelninami reikalavimai užsieniečiams. Pritaikius „šviesoforo“ principą, izoliuotis Lietuvoje reikės tik atvykstantiems iš raudonos ir pilkos zonų – į jas įtraukta 21 Europos Sąjungos šalis ar jos dalis. Tačiau bus taikoma daugybė išimčių: izoliuotis nereikės atvykėliams, turintiems ne senesnį nei dviejų parų neigiamą koronaviruso testą ar jį atlikus Lietuvoje, taip pat medikams, pasieniečiams, vykstantiems į komandiruotes, dėl humanitarinių priežasčių, gabenantiems krovininius, diplomatams, žurnalistams, jūreiviams ir kitiems, kuriems išimtys numatytos anksčiau.
 
Nuotolinis mokymas. Pasibaigus moksleivių atostogoms, visas ugdymas, išskyrus pradinukus ir darželinukus, iki lapkričio 9-osios bus tęsiamas nuotoliniu būdu, į nuotolinį ugdymą nuo pirmadienio pereina ir didžioji dalis šalies universitetų. Neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas taip pat turi būti vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.

 

SAVIVALDYBĖSE, KURIOSE PASKELBTAS KARANTINAS

Kaukių dėvėjimas ir būriavimasis. Gyventojams visose viešose uždarose erdvėse būtina dėvėti kaukes, draudžiama būriuotis didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis (Raseinių rajone, kur karantinas įvestas anksčiau – tik po 2 asmenis), tarp jų išlaikant 2 metrų atstumą.
Įstaigų darbas. Viešojo sektoriaus įstaigoms privalomas visiškas ar iš dalies nuotolinis darbas, taip dirbti rekomenduojama ir privačiam sektoriui.
Viešasis transportas. Viešajame transporte privaloma išlaikyti metro atstumą tarp keleivių, taip pat privalomos kaukės.
Prekyba ir paslaugos. Parduotuvėse, kitose prekybos ir įvairių paslaugų teikimo vietose privaloma užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam pirkėjui ar klientui, arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.
Sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigos. Draudžiama lankyti jaunesnius nei 14 metų pacientus, išskyrus gimdyves, taip pat socialinių globos įstaigų gyventojus.
Religinės apeigos. Rekomenduojama atsisakyti masinių religinių apeigų susiburiant.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris