Onkologiniai ligoniai sulauks reikiamo gydymo ir karantino metu

www.lsveikata.lt
2020-03-20
Lietuvoje įvestas karantinas gerokai sutrikdė gydymo įstaigų veiklą – pradžioje buvo atšauktos planinės konsultacijos, operacijos bei daugybė kitų procedūrų. Visgi, pasak Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės, šis nutarimas onkologiniams pacientams netaikomas – jiems net ir sunkaus periodo šalyje metu turi būti teikiamos reikiamos paslaugos. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) praneša apie paslaugų teikimo onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams atnaujinimą nuo pirmadienio, kovo 23 dienos.
Onkologiniai ligoniai sulauks reikiamo gydymo ir karantino metu
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas džiaugiasi, kad onkologinių pacientų gydymas karantino laikotarpiu nebus stabdomas, mat jų priežiūra itin svarbi ir negali būti atidėliojama.

POLA praneša, kad Nacionaliniame vėžio institute (NVI), Kauno klinikose (KK), Santaros klinikose (SK), Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL) bei Panevėžio Respublikinėje ligoninėje (PRL) įprastine tvarka bus vykdomos chemoterapijos procedūros.
Onkologiniams ligoniams reikalingos biologinės terapijos procedūros (radioterapijos) bus atliekamos visose minėtose gydymo įstaigose. Spindulinės terapijos procedūros įprastine tvarka bus teikiamos NVI, KK, KUL, RŠL. SK bei PRL ši terapija nebuvo teikiama ir anksčiau. Apie tai, ar šias procedūras galima nukelti 2 savaičių laikotarpiui, ar jos turi būti tęsiamos įprastai, įvertinęs būklę, sprendžia paciento gydytojas.

 
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas džiaugiasi, kad onkologinių pacientų gydymas karantino laikotarpiu nebus stabdomas, mat jų priežiūra itin svarbi ir negali būti atidėliojama.
„Onkologinėmis ligomis sergantys pacientai privalo sulaukti reikiamų konsultacijų, apžiūrų bei gydymo, tačiau tik tuomet, kai gydymo įstaigos yra pajėgios užtikrinti jose besigydančių pacientų tinkamą apsaugą nuo COVID-19. Vėžys karantino metu ir toliau progresuoja, todėl dėkojame už supratingumą Sveikatos apsaugos ministerijai ir pasiektą sutarimą, kad užtikrinant saugumą, būtinos procedūros onkologiniams pacientams bus teikiamos ir karantino metu. Ekstremali situacija šalyje neturi būti kritiniu nuosprendžiu ir taip didžiulius iššūkius patiriantiems onkologiniams ligoniams“, – sako Š.Narbutas.
 
Pacientams bus vykdomos ir planinės operacijos, laikantis papildomų saugos priemonių. Jos įprastine tvarka bus teikiamos KK, SK, KUL, RŠL, PRL. Pranešama, kad NVI bus atliekamos tik būtinos operacijos, be kurių kiltų nemenka grėsmė paciento gyvybei. Apie tai, ar nukelti kitas operacijas spręs gydytojų konsiliumas. Paliatyvius pacientus bus galima lankyti NVI, KK, KUL, RŠL, PRL.
Konsultacijų ir tyrimų atlikimas be eilės naujiems pacientams vyks įprastai, o skubūs tyrimai, tokie, kaip kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas, genetiniai tyrimai, molekuliniai tyrimai taip pat bus atliekami visose gydymo įstaigose.
 
POLA skelbia, kad visų gydymo įstaigų gydytojai iki kovo mėnesio pabaigos stengiasi susisiekti su kiekvienu pacientu, kuriam buvo paskirtas vizitas ir paaiškina, ar reikės atvykti į gydymo įstaigą. Asmenims, su kuriais gydytojams nepavyks susisiekti, į savo gydytoją teks kreiptis patiems mobiliuoju telefonu ar el. paštu.
Kiekvienas pacientas bus apklausiamas būtinais klausimais dėl karantino, bus matuojama temperatūra. Gydymo įstaigose taip pat bus laikomasi saugumo priemonių bei užtikrinamas 1 metro atstumas.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris