Nau­jas mi­nist­ras pri­sta­to nau­jo­vių pa­ke­tą

www.lsveikata.lt
2024-07-11
„Sie­kia­me ge­rin­ti gy­ve­ni­mo ko­ky­bę la­biau­siai pa­žei­džia­miems mū­sų vi­suo­me­nės na­riams“, – pri­sta­ty­da­mas so­cia­li­nių pa­slau­gų įsta­ty­mo pa­kei­ti­mus, įsi­ga­lio­ju­sius nuo lie­pos pra­džios, tei­gė nau­ja­sis so­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nist­ras Vy­tau­tas Ši­lins­kas.
Nau­jas mi­nist­ras pri­sta­to nau­jo­vių pa­ke­tą
„Siekiame gerinti gyvenimo kokybę labiausiai pažeidžiamiems mūsų visuomenės nariams. Todėl bus didinamas socialinių paslaugų prieinamumas ir kokybė šeimoms, pažeidžiamiems žmonėms, taip pat ir asmenims su negalia bei jų artimiesiems“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas.

Pri­si­dė­ti ga­lės ir fi­zi­niai as­me­nys
 
So­cia­li­nes pa­slau­gas ga­lės teik­ti ne tik ju­ri­di­niai (so­cia­li­nių pa­slau­gų įstai­gos), bet ir fi­zi­niai as­me­nys. Iki šiol vei­kę še­šė­ly­je, da­bar tei­kia­mas pa­slau­gas ak­re­di­ta­vę sa­vi­val­dy­bė­je ir įsi­gi­ję ver­slo liu­di­ji­mą ar in­di­vi­du­a­lios veik­los pa­žy­mą, pa­slau­gas ga­lės teik­ti le­ga­liai. Fi­zi­niai as­me­nys ga­lės teik­ti pa­gal­bos į na­mus ir lai­ki­no ato­kvė­pio as­mens na­muo­se pa­slau­gas. Tie­sa, jų ne­ga­lės teik­ti ar­ti­miems gi­mi­nai­čiams ar šei­mos na­riams.
 
Lai­ki­no ato­kvė­pio pa­slau­ga

 
Sie­kiant as­me­niui ar šei­mai, pri­žiū­rin­tiems žmo­gų su ne­ga­lia, su­teik­ti ga­li­my­bę pail­sė­ti, lai­ki­nas ato­kvė­pis įtvir­ti­na­mas kaip at­ski­ra spe­cia­lio­ji pa­slau­ga, ku­ri bus fi­nan­suo­ja­ma ne tik iš sa­vi­val­dy­bių, bet ir iš vals­ty­bės biu­dže­to lė­šų. Ją ga­lės teik­ti ne tik so­cia­li­nių pa­slau­gų įstai­gos, bet ir fi­zi­niai as­me­nys. Dėl to ge­rės lai­ki­no ato­kvė­pio pa­slau­gų pri­ei­na­mu­mas žmo­nes su ne­ga­lia pri­žiū­rin­tiems ar­ti­mie­siems.
 
As­me­nys, pri­žiū­rin­tys ar­ti­muo­sius su ne­ga­lia, už lai­ki­no ato­kvė­pio pa­slau­gą mo­kės iki 40 proc. pir­mo ar­ba an­tro ly­gio in­di­vi­du­a­lios pa­gal­bos tei­ki­mo iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­jos (iki 2023 m. gruo­džio 31 d. – slau­gos iš­lai­dų tiks­li­nės kom­pen­sa­ci­jos) ar iki 60 proc. tre­čio ar­ba ket­vir­to ly­gio in­di­vi­du­a­lios pa­gal­bos tei­ki­mo iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­jos (2023 m. gruo­džio 31 d. – prie­žiū­ros (pa­gal­bos) iš­lai­dų tiks­li­nės kom­pen­sa­ci­jos), mo­ka­mos lai­ki­no ato­kvė­pio pa­slau­gos ga­vė­jo pri­žiū­ri­mam as­me­niui, dy­džio.
 
Lai­ki­no ato­kvė­pio pa­slau­ga ga­lės pa­si­nau­do­ti tie as­me­nys, ku­rie pri­žiū­ri žmo­nes, ku­riems nu­sta­ty­ti in­di­vi­du­a­lios pa­gal­bos tei­ki­mo iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­jos po­rei­kiai (iki 2023 m. gruo­džio 31 d. – spe­cia­lie­ji nuo­la­ti­nės slau­gos ar prie­žiū­ros (pa­gal­bos) po­rei­kiai).
 
Nau­ji kva­li­fi­ka­ci­niai rei­ka­la­vi­mai
 
Pa­tiks­lin­ti ir nu­sta­ty­ti nau­ji kva­li­fi­ka­ci­niai rei­ka­la­vi­mai so­cia­li­nių pa­slau­gų sri­ties dar­buo­to­jams. Tai leis už­tik­rin­ti vie­no­dus so­cia­li­nių pa­slau­gų sri­ties dar­buo­to­jų kva­li­fi­ka­ci­jos stan­dar­tus ša­lies mas­tu, di­din­ti so­cia­li­nio dar­bo kaip pro­fe­si­nės veik­los pres­ti­žą.

 
Sie­kiant ge­res­nės so­cia­li­nių pa­slau­gų ko­ky­bės, pra­ple­čia­mos ga­li­my­bės įgy­ti kva­li­fi­ka­ci­nę ka­te­go­ri­ją pla­tes­niam ra­tui so­cia­li­nių pa­slau­gų sri­ties dar­buo­to­jų: so­cia­li­nių pa­slau­gų įstai­gų psi­cho­lo­gams, so­cia­li­nių pa­slau­gų įstai­gų so­cia­li­niams pe­da­go­gams, so­cia­li­nės įtrauk­ties ko­or­di­na­to­riams, glo­bos cen­tro veik­los ko­or­di­na­to­riams ar veik­los va­do­vams.
 
Nuo­la­ti­nio glo­bo­to­jo ins­ti­tu­tas
 

2024 m. pra­džios duo­me­ni­mis, Lie­tu­vo­je gy­ve­na be­veik 519 tūkst. vai­kų. Dau­giau kaip 6 tūkst. iš jų – glo­bo­ja­mi (glo­bos įstai­go­se vis dar glo­bo­ja­ma apie 1,1 tūkst. vai­kų). Sie­kiant už­tik­rin­ti, kad kiek­vie­nas vai­kas, ne­pri­klau­so­mai nuo jo am­žiaus, pa­tir­tų emo­ci­nių trau­mų ar tu­ri­mos ne­ga­lios, ga­lė­tų aug­ti šei­mo­je, mi­nis­te­ri­ja reg­la­men­tuo­ja nuo­la­ti­nio glo­bo­to­jo veik­lą. Taip bus ma­ži­na­ma glo­bo­to­jų kai­ta bei iš­ven­gia­ma vai­kų pa­te­ki­mo į glo­bos na­mus.
 
Nau­jos so­cia­li­nės pa­slau­gos
 
Sie­kiant plė­to­ti so­cia­li­nių pa­slau­gų ben­druo­me­nė­je spek­trą žmo­nėms su ne­ga­lia, so­cia­li­nę ri­zi­ką pa­ti­rian­tiems as­me­ni­mis, ge­riau už­tik­rin­ti jų in­di­vi­du­a­lių po­rei­kių ten­ki­ni­mą, di­din­ti šių as­me­nų įsi­dar­bi­ni­mo at­vi­ro­je dar­bo rin­ko­je ga­li­my­bes, ug­dy­ti, la­vin­ti ir pa­lai­ky­ti jų ben­druo­sius ir su kon­kre­čia dar­bi­nio už­im­tu­mo veik­la su­si­ju­sius įgū­džius, įtvir­tin­ta nau­ja so­cia­li­nė pa­slau­ga – so­cia­li­nių dirb­tu­vių pa­slau­ga.

Sie­kiant di­din­ti ben­druo­me­nė­je tei­kia­mų so­cia­li­nių pa­slau­gų pri­ei­na­mu­mą ir įvai­ro­vę, in­di­vi­du­a­lių po­rei­kių at­lie­pi­mą vai­kams, pri­klau­so­miems nuo psi­cho­ak­ty­vių­jų me­džia­gų, ri­zi­kin­gai, ža­lin­gai jas var­to­jan­tiems, įtvir­tin­ta nau­ja so­cia­li­nė pa­slau­ga – psi­cho­lo­gi­nė ir so­cia­li­nė re­a­bi­li­ta­ci­ja vai­kams ben­druo­me­nė­je. 
 
„Sie­kia­me ge­rin­ti gy­ve­ni­mo ko­ky­bę la­biau­siai pa­žei­džia­miems mū­sų vi­suo­me­nės na­riams. To­dėl bus di­di­na­mas so­cia­li­nių pa­slau­gų pri­ei­na­mu­mas ir ko­ky­bė šei­moms, pa­žei­džia­miems žmo­nėms, taip pat ir as­me­nims su ne­ga­lia bei jų ar­ti­mie­siems“, – sa­ko so­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nist­ras Vy­tau­tas Ši­lins­kas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris